Zobacz wyniki ankiety: canon 5D czy canon 50 D

Głosujących
192. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 3 z 41 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 409

Wątek: 50d czy 5d

  1. #21
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fahrenheit Zobacz posta
    Teraz moja miała mieć 600 klatek. Troszkę za stary jestem żeby w bajki wierzyć, więc sprawdziłem - 3600 klatek.
    Widzę po postach w tym wątku, że kolega ma manię przebiegu. Nie potępiam, rozumiem.
    Ale nie dajmy się zwariować! Aparaty nie leżą w szafach pancernych, wyciągane raz w roku na Boże Narodzenie! Sam bym nie kupił puszki z przebiegiem 120.000 klatek, ale 3600? Nie przesadzajmy, to tyle co nic, jeśli ktoś trochę częściej fotografuje.
    Regulamin pkt 8.

  2. #22
    Adam_O
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Podłączę się do tematu bo mam ten sam problem, tyle że ja aktualnie siedze w systemie Minolty i zamierzam zmienić na Canona. Jak kolega z pierwszego posta robię zdjęcia amatorsko a może bardziej hobbistycznie .
    Od razu powiem że najbardziej mi zależy na ładnych zdjęciach portretowych, zarówno w plenerze jak i pomieszczeniach. Dlatego z miejsca chcę zainwestować w 85/1.8, 50/1.8 oraz T 17-50/2.8. Do tego wszystkiego będzie jeszcze S 150-500/5-6.3, ponieważ niedługo wybieram się na safari (w przypadku safari chyba bym wolał mnieć cropa ale mnie poprawci jeśli się mylę).
    Powiedźcie czy z tymi szkiełkami będzie duża róźnica w zdjęciach pomiędzy 50d a 5d ?

  3. #23
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    Tamron 17-50/2.8 nie będzie Ci działał z 5d. Jeśli już to T 28-75/2.8
    Regulamin pkt 8.

  4. #24
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    T 17-50 to szkło z polem krycia pod cropa więc stosowanie go w 5D ma znikomy sens.

    Edit: kolega był szybszy .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    efekt podpiecia pod 5d tamiego 17-50 ;]


    na safari pewnie crop by sie lepiej sprawdzil ale i tak wolal bym 5d
    no comment...

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    warszafka
    Wiek
    39
    Posty
    360

    Domyślnie

    w pełnie się z djcargo zgadzam i ma wiele manii, akurat m.przebiegu
    nie zauważyłem,ale widocznie też. Nie chodzi,że 3600 to dużo, ale jak pisze ktoś na aukcji 600 to niech bierze za to odpowiedzialność. Mój post był w formie ostrzeżenia przed lekko używanymi, właśnie na gwiazdkę tylko aparatami z małym przebiegiem, bo potem się okazuje,że miało być mało, albo ktoś podaje orientacyjnie a w rzeczywistości puszka już przebieg ma. Ten sam człowiek oferował wcześniej puszkę z 40k i zarzekał się,że więcej nie ma. Pisałem o niej wcześniej, wyglądała jakby ją papierem ściernym popieścić. Dobrze że wtedy nie uwierzyłem, bo strach pomyśleć ile mogła mieć przebiegu. Ale sprawę,że sprzedawcą wyjaśniłem i mógłbym go polecić acz niesmak został

  7. #27
    Adam_O
    Guest

    Domyślnie

    No dobra. Więc jeśli bym wybrał 50d to wezmę T 17-50 a jeśli 5d to T 28-75/2.8 lub C 17-40/4.
    Dalej jednak nie wiem które body lepiej wybrać.
    Zapomniałem dodać że potrzebuję w pełni używalne iso 800 ale 1600 też będzie mile widziane.
    Najchętnie zobaczyłbym zdjęcie z tych dwóch body z podpiętym 85/1.8 (oczywiście to samo ujęcie).

  8. #28
    Uzależniony Awatar Blindseeker
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam_O Zobacz posta
    No dobra. Więc jeśli bym wybrał 50d to wezmę T 17-50 a jeśli 5d to T 28-75/2.8 lub C 17-40/4.
    Dalej jednak nie wiem które body lepiej wybrać.
    Zapomniałem dodać że potrzebuję w pełni używalne iso 800 ale 1600 też będzie mile widziane.
    Najchętnie zobaczyłbym zdjęcie z tych dwóch body z podpiętym 85/1.8 (oczywiście to samo ujęcie).
    Ja bym zdecydowanie brał 5d.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    akurat jeżeli chodzi o safari to 50 będzie dużo lepszy (Af i szybkość), ale do wszystkiego innego lepszy będzie 5D - to naprawdę udany aparat
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  10. #30
    Dopiero zaczyna Awatar Tomek S.
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    50
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brodaty Zobacz posta
    Bawię się amatorsko, ale przez kilka lat przyzwyczaiłem się do starej 5. Teraz mam 400d, t.28-75, c.70-300is i s.10-20. W puszce tej czegoś mi brakuje, zdecydowanie zle lezy w ręku, brak punktowego pomiaru światła i ogólnie to nie to. Pierwotnie myślałem o kupnie uzywanego 5d, a obecnie biorę pod uwagę 50d. W 50d zmienili procesor i poprawili dynamikę, na szybkości strzelania na sek. tak bardzo mi nie zalezy. Z jednej strony co nowe to nowe, a z drugiej strony FF. Sigmę ewentualnie zamienię na canona 17-40 jeżeli kupię 5d. Ale tak naprawdę nie wiem na co się zdecydować. Po nowym roku ceny powinny przynajmniej trochę zjechać, ale problem wyboru pozostaje. Z czego będę bardziej zadowolony, co da lepsze efekty mojej zabawy naprawdę nie wiem.
    Po przeczytaniu stwierdzam, że z piątki będziesz zadowolony.
    Bawiłeś się piątką i przesiądź się na ... . Dobrze leży w dłoni, punktowy pomiar światła, a szybkość strzelania jest "dla Ciebie" wystarczająca. :smile: Jak wiesz pełna klatka daje możliwość uzyskania płytkiej głębi ostrości. (w końcu miałeś/masz FF który do tego Cię przyzwyczaił -EOS5) :smile:
    Jeśli masz jakieś pytania wal na pw. chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam Tomek
    Ostatnio edytowane przez Tomek S. ; 07-11-2008 o 18:42
    Umiejętność wykorzystania w pełni tego co posiadamy jest wspaniałym darem, który otrzymujemy z rąk stwórcy.
    Tomek S.

Strona 3 z 41 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •