Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Test Canon EF 85mm f/1.8 USM

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    47
    Posty
    440

    Domyślnie Test Canon EF 85mm f/1.8 USM

    Pojawił się dziś test tego zacnego szkła
    http://www.photozone.de/8Reviews/len...5_18/index.htm

    Nastepne będą:
    Canon EF 50mm f/1.8 II
    Canon EF 75-300mm f/4-5.6 IS
    Tokina AF 12-24mm f/4 AT-X Pro
    Sigma AF 70-200mm f/2.8 EX APO HSM
    Aparacik, szkiełeczka, lampeczka i plecaczek...

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Jak można testować obiektyw aparatem, który wykorzystuje tylko fragment kadru?

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez minek
    Jak można testować obiektyw aparatem, który wykorzystuje tylko fragment kadru?
    1. Mozna ("jak nie, jak tak")
    2. Posiadacze dslrow w duzej mierze zapewne sa z tego rodzajow testow bardziej zadowoleni, niz gdyby mogli czytac tylko testy tego rodzaju szkiel we wspolpracy z analogami.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez minek
    Jak można testować obiektyw aparatem, który wykorzystuje tylko fragment kadru?
    Można, gdyż jest duże prawdopodobieństwo, że - jeśli nie jest to oczywiście szkło dedykowane do dSLR - dobrze spisujący się obiektyw we współpracy z dSRL będzie równie dobrze spisywać się z SLR.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Aczkolwiek, jeśli będzie tragiczny po bokach, to nie będzie to z tego testu wynikało.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Fakt, ale moze np. wynikac, ze z dslrami jest ok.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    101

    Domyślnie

    Jak to czytam to . Masło maślane czy jakoś tak to wygląda?
    Coś tam jest do pstrykania

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Ok, podam przykład. Mam 28-105 3.5-4.5.
    Okropnie flaruje. I to tak raczej nietypowo - pojawia taki gruby łuk kolorowego światła z brzegu kadru, kiedy słońce jest lekko z przodu, ale z boku (nie mierzyłem dokładnie kąta). Bez osłony ani rusz.
    A mój kolega ma taki sam obiektyw ale z 10d go uzywa i jedyne co zarejestrował to zwykła flara z kółeczek w jednek linii. Na to też osłona pomaga.
    U niego po prostu ta paskudna flara jest poza kadrem.

    Druga rzecz - przy cropniętym obrazku rzadko kiedy pojawi się winieta, a jeśli juz - to minimalna.
    Mniejsza (o ile w ogóle) będzie dystorsja na brzegach. Jak wyżej - w moim obiektywie na długim końcu krzywizny na brzegach są widoczne już w wizjerze (wystarczy przypasować pionowy lub poziomy kawałek architektury w brzeg kadru) W dslr - nie.

    Akurat 85 1.8, o którym mowa w wątku nie jest oznaczony jako obiektyw do cyfranek z cropem, zatem powinni go przetestować albo na matrycy pełnowymiarowej albo na filmie.
    Chociaż z tego co wiem, to matryca duża też kłamie - jest bardzo czuła na kąt padania światła itp, ale to podobno - nie testowałem osobiście, nie mogę nic powiedzieć (-:

    A co do obiektywów dedykowanych do dslr - to chyba jest tak, że jak nie uda się zrobić szkła, które nie winietuje i jest nieostre na brzegach - to dają mu nazwę: optymalizowany do dslr ((((-:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •