Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Jak nie EOS 300 to co ?

  1. #11
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Święta prawda. Każdy ma rację!!!

    Zarówno Analogi jak i Cyfraki mają swoje plusy i minusy.

    Tak jak z samochodami. Przesiadając się na nowszy, szybszy, nowoczesniejszy - czy nie kusiło żeby nacisnać pedał gazu do samego spodu.

    Poznam chętnie tych - jeśli są (czytaj nie ma takich) - którzy mając nową zabawkę nie chciałaby wykorzystać jej na maxa i jak to jest w samochodach wcisnąc gaz do dechy. A w fotografi - analogicznie.
    Czekam na inne zdania na ten temat.

    PS. NIE MA WOJEN. SA TYLKO KONSTRUKTYWNE ROZMOWY
    //mj

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    New York
    Posty
    139

    Domyślnie

    witam po malej przerwie

    ja mam 5- tke i jestem z niej bardzo zadowolony
    Cytat Zamieszczone przez XCR
    EOS5 to nienajgorszy aparat ale czasy jego swietnosci minely kilka lat temu poza tym najbardziej mi w nim przeszkadzalo ze trzymajac go reku ma sie wrazenie okropnej tandetnosci plastikowego korpusu
    ja takiego wrazenie nie mam, ale kazda sroka swoj ogon chwali,
    zanim zdecydowalem sie na piatke czytalem ze kolko wyboru programu we wszystkich tych aparatach leci u mnie spisuje sie na medal (trzeba pamietac ze jest guzik ktory je zwalnia i juz).
    na pewno 3 czy 1 ma wicej mozliwosci ale musisz sobie odpowiedziec czy ich potzebujesz. wada piatki jest praca z lampa w A-TTL a nie w E-TTL, ale uwaga 1 tez pracuje w A-TTL, 1V w E-TTL.
    jak uzywasz spota to w piace nie jest to szczyt mozliwosci 3.2% w trojce chyba 2.4%.
    ale cena 5 i 3 to niebo a ziemia, osobiscie nie zaminilbym 5 na 30/33, ale jakbym mial kase zastanowilbym sie nad 3 - glownie z powodu uszczelninia aparatu, piatka jest raczej podatna na deszcz, piasek itd trojka ponoc jest juz uszczelniona ale na ten temat niech sie wypowiedza jej uzytkownicy.
    pozdrawiam
    piotrkula

    EOS A2E, Canon 50mm 1.8 Mk I,
    Canon 28-135mm 3.5-4.5 IS, Canon 100-300mm 5.6L,
    VG-10, SpeedLite 540EZ

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    39

    Domyślnie

    Napisalem przeciez ze piatka to nienajgorszy aparat ale czy nie czujesz roznicy w budowie samego korpusu ktory jest zbyt plastikowy? Mialem wrazenie wiekszej solidnosci w budowie eosa 30. "Pancernosc" budowy trojki stoi na wiele wyzszym poziomie, nie wspominajac juz o 1V. Poza tym piatka ma zdaje sie pierwsza generacje systemu Eye control i jakos dziwnie tam rozwiazano korekcje dioptrii w wizjerze i eye control, oczywiscie o ile ktos potrzebuje sterowania okiem. Niezaprzeczalna zaleta piatki jest wbudowana lampa z zoomem. Jezeli ktos ma zamiar robic sport lub jakies szybko biegajace zwierzaki to do EOSa 3 mozna dolaczyc booster i znaczaco zwiekszyc ilosc klatek na sekunde.

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    New York
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XCR
    Napisalem przeciez ze piatka to nienajgorszy aparat ale czy nie czujesz roznicy w budowie samego korpusu ktory jest zbyt plastikowy?
    wiesz, ja przesiadlem sie z 1000FN, wiec na pewno nie czuje jej plastikowosci, tak jak pisalem do wytrzymalosci 3 nie ma co jej porownywac bo to inna klasa, jezeli chodzi o 30 to nie zamienilbym mojej 5 na nia z jednego prostego powdu 30 nie ma spota, rzadko go uzywam ale czasami jest nie do zastapienia.
    jezeli ktos szuka apartu do fotografii zwierzatek z ukrycia to cichszej maszyny w polaczeniu z USM nie mialem w rekach (nie porownuje do cyfrakow), jej szybkosc to 5kl/s (nawet szybkie zwierze mozna zlapac).
    co do eye controle wszystko w 5 ok, tylko kontrola okiem dziala wylacznie w poziomie.

    co do lampki w piatce to jest ona ok, ale to dobre rozwiazanie na poczatek i przy krotkich obiektywach, ja dokupilem 540EZ, silna lampka ze wszyskim co potrzeba i cenowo nie za droga (ok 160$).

    osoiscie jak bym mial wybierac aparat jeszcze raz wzialbym pod uwage 5 i 3, porownalbym czy za te rzeczy ktore ma 3 a nie ma ich 5 warto douzucic 250-300$ i czy rzeczywiscie ich potrzebuje. jezeli mialbym kase na zbyciu na pewno wziabym 3 bo tak na prawde to te aparaty sa z innej bajki i ciezko jej porownywac o ile to wogole ma sens.
    pozdrawiam
    piotrkula

    EOS A2E, Canon 50mm 1.8 Mk I,
    Canon 28-135mm 3.5-4.5 IS, Canon 100-300mm 5.6L,
    VG-10, SpeedLite 540EZ

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •