Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 75 z 75

Wątek: Dylemat - Canon Speedlite 430EX II czy Metz 48 AF-1

  1. #71
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    Z tych dwóch brałbym chyba Canona, bardzo podobne lampki, a jeśli cena podobna, to lepiej dedykowaną, bo daje więcej możliwości na body i wzorową współpracę w kazdym zakresie.

  2. #72

    Domyślnie

    Ja mam Metza 48 i jest prawie ok. Nie wiem dlaczego ale nie wspolpracuje z moim 500d w trybie Av. Aparat ustawia wszystko tak jakby lampy nie bylo chociaz po nacisnieciu migawki lampa sie wyzwala. Nie musze dodawac jak wyglada takie zdjecie zrobione w ciemniejszym pomieszczeniu. W pozostalych trybach jest ok. Nie wiem czy to wina lampy czy body. Canonem pracuje od 2 tygodni wiec nie wszystko jeszcze mam opanowane. Dodam tylko, ze lampa ustawiona jest na ettl. Mam rowniez Nikona i tam nic takiego sie nie dzieje. Mozecie mi cos poradzic? Dla mnie to problem bo niemal caly czas pracuje w trybie Av a uzywajac lampy musze pamietac o zmianie trybu.

  3. #73
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Miałem ten sam dylemat. Byłem już zdecydowany na Metza ale pech chciał, że w sklepie w którym akurat byłem nie mieli metza pod canona i została tylko 430 ex II. No nic kupiłem i jestem bardzo zadowolony System to system
    pkt. 8. regulaminu

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez haraldsson Zobacz posta
    Ja mam Metza 48 i jest prawie ok. Nie wiem dlaczego ale nie wspolpracuje z moim 500d w trybie Av. Aparat ustawia wszystko tak jakby lampy nie bylo chociaz po nacisnieciu migawki lampa sie wyzwala. Nie musze dodawac jak wyglada takie zdjecie zrobione w ciemniejszym pomieszczeniu. W pozostalych trybach jest ok. Nie wiem czy to wina lampy czy body. Canonem pracuje od 2 tygodni wiec nie wszystko jeszcze mam opanowane. Dodam tylko, ze lampa ustawiona jest na ettl. Mam rowniez Nikona i tam nic takiego sie nie dzieje. Mozecie mi cos poradzic? Dla mnie to problem bo niemal caly czas pracuje w trybie Av a uzywajac lampy musze pamietac o zmianie trybu.
    W trybie Av przy standardowych ustawieniach ekspozycja dobierana jest do światła zastanego a lampa tylko doświetla.
    Jeśli Tobie to nie odpowiada możesz zmienić synchronizację błysku na stałą 1/200s lub 1/200 - 1/60s, zmiany dokonujesz w body C.Fn I / C.Fn-3.
    EOS

  5. #75

    Domyślnie

    Ok. Dzięki. Nie znam tego aparatu jeszcze zbyt dobrze i stąd to trochę lamerskie pytanie.
    Canon 500d + C18-135IS+Metz 48AF-1

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •