Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: [MagdaS] Konie i jeździectwo

  1. #11

    Domyślnie

    nie bój się większego rozmiaru - większej "wagi" pliku
    nie boje sie tylko te zdjecia kolezanka wyslala mi zmniejszone (jej lustrem robilam) a chcialam na szybko cos tu pokazac jak bede miala wszystkie zdjecia w pelnych rozmiarach to jeszcze cos wybiore i wstawie

    To podkreślenie to coś co jeśli bym zobaczył bedąc organizatorem to bym cię wygonił - najlepiej siąść na d... w jednym wybranym miejscu (wybranym pod względem kadru, światła itp. - przy skokach z reguły z jednego miejsca można zrobić z 3 do 5 przeszkód mając zooma typu 70-200 do dyspozycji.. i poczytaj o panoramowaniu (panningu)
    tak wiem ale co innego jak sie robi zdjecia na jakis duzych zawodach obcym ludziom wtedy sobie wybiram miejsce i robie to ze kogos nie zlapie to nic a jak sie robi znajomym gto kazdy z nich chce miec jak najwiecej zdjec dlatego czasem trzeba sie poswiecic A u nas duzo drzew i naprawde ciezko wybrac jedno miejsce chociaz sie staram

    napisz jeszcze co masz za lustro/ albo co masz zamiar kupić to coś doradzimy..
    zdjęcia k5torr tu wstawiam są robione canonem 450d i sigmą APO 70-300 kolezanki ale ja przymierzam sie do zakupu w okolicach grudnia canona 40d duzo sie zastanawiałam ale mysle ze do sportu bedzie idealny - czy to dobry wybor? CO do szkla to docelowo marzy mi sie do niego 70-200/4 i mysle ze zestaw do jexdziectwa bylby idealny

    A mam jeszcze jedno pytanie od czzego oprocz przyslony i czasu naswitlania zalezy GO i rozmycie tla? Bo wiele widze super zdjec koni w ruchu gdzie cale tlo jest rozmyte a ja robiąc na najmniejszych przyslonach i najkrotszych czasach nie uzyskałam takich efektow (tzn nie eksperymentowalam jakos dzo) jedynie to jedno z ujezdzenia ale juz na skokach mi to nie wyszlo na co zwrocic uwage jeszcze aby bylo ok pow tym wzgledem?
    40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MagdaS Zobacz posta
    zdjęcia k5torr tu wstawiam są robione canonem 450d i sigmą APO 70-300 kolezanki ale ja przymierzam sie do zakupu w okolicach grudnia canona 40d duzo sie zastanawiałam ale mysle ze do sportu bedzie idealny - czy to dobry wybor? CO do szkla to docelowo marzy mi sie do niego 70-200/4 i mysle ze zestaw do jexdziectwa bylby idealny

    A mam jeszcze jedno pytanie od czzego oprocz przyslony i czasu naswitlania zalezy GO i rozmycie tla? Bo wiele widze super zdjec koni w ruchu gdzie cale tlo jest rozmyte a ja robiąc na najmniejszych przyslonach i najkrotszych czasach nie uzyskałam takich efektow (tzn nie eksperymentowalam jakos dzo) jedynie to jedno z ujezdzenia ale juz na skokach mi to nie wyszlo na co zwrocic uwage jeszcze aby bylo ok pow tym wzgledem?
    40d do sportu jest super - mam i bardzo sobie go chwalę..
    o tej sigmie nie mam dobrego zdania. zdecydowanie canon - rozważ wersję f4IS - ruchu konia nie zamrozi ale przy panoramowanu może pomóc.. (no chyba że się "szarpniesz" na wersję 2.8 lub 2.8 IS bo to do tego najlepsze szkło będzie ale cena niestety dużo wyższa)
    co do GO to polecam zakup jakiegoś podręcznika do fotografii bo pytasz o podstawy.. GO i rozmycie tła (tzw. bokeh) zależą od 2ch czynników - wartości przysłony i jej kształtu (fizycznej ilości i kształtu "listków" - im ich więcej i bardziej okrągły otwór tym ładniejsze rozmycie) - ta sgma o którą robiłaś ma f4 przy 70 mm a podejrzewam że przy dłuższym końcu będzie mieć 5.6 a to jest przysłona która niestety daje już dużą GO i nie rozmywa tak ładnie jak jaśniejsze obiektywy - tak naprawdę najładniej rozmywają szkła o f1.4, 2 i 2.8 - przy f4 już to GO czasem jest za duża..
    Polecam zajrzeć na stronę http://www.dofmaster.com/dofjs.html gdzie możesz łatwo pobawić się kalkulatorem GO i zobaczyć jak to się układa..
    rozmycie tła i GO nie są zależne od czasu naświetlania !!! czasem "zamraża" się ruch - krótsze czasy zamrażają, dłuższe rozmywają.. z czasem związanen jest to co pisałem w poprzednim poście - panoramowanie (panning) gtóre ma szerokie zastosowanie zwłaszcza w sporcie - polecam zajrzeć np. tu: http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotog...i-poradnik.htm znajdziesz parę wskazówek co i jak
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    40d do sportu jest super - mam i bardzo sobie go chwalę..
    no to super ja tez na pewno bede zadowolona i mam nadzieje ze duzo sie naucze

    o tej sigmie nie mam dobrego zdania. zdecydowanie canon - rozważ wersję f4IS - ruchu konia nie zamrozi ale przy panoramowanu może pomóc.. (no chyba że się "szarpniesz" na wersję 2.8 lub 2.8 IS bo to do tego najlepsze szkło będzie ale cena niestety dużo wyższa)
    no tu bede sie musiała zastanowic wiadomo ze najchetniej t chcialabym 2,8 ale raczej sie nie uda a i rozmiary juz sa jej spore (choc gdybym pewnie miala odp funanse to bym sie poswiecila a tak to trzeba sobie to jakos tlumaczyc heh) najprawdopowobniej skonczy sie na f4 a czy z Is czy bez to sie jeszcze okaze

    co do GO to polecam zakup jakiegoś podręcznika do fotografii bo pytasz o podstawy.. GO i rozmycie tła (tzw. bokeh) zależą od 2ch czynników - wartości przysłony i jej kształtu (fizycznej ilości i kształtu "listków" - im ich więcej i bardziej okrągły otwór tym ładniejsze rozmycie) - ta sgma o którą robiłaś ma f4 przy 70 mm a podejrzewam że przy dłuższym końcu będzie mieć 5.6 a to jest przysłona która niestety daje już dużą GO i nie rozmywa tak ładnie jak jaśniejsze obiektywy - tak naprawdę najładniej rozmywają szkła o f1.4, 2 i 2.8 - przy f4 już to GO czasem jest za duża..
    czytałam sporo i wlasnie wiem ze zalezy od przysłony tylko tak jak mowie nie osiagnelam efektu ktory by mi sie wymarzył daltego pytam ale to zapewne sprawa obiektywu tak jak mowisz


    rozmycie tła i GO nie są zależne od czasu naświetlania !!! czasem "zamraża" się ruch - krótsze czasy zamrażają, dłuższe rozmywają..
    tak wiem, to byl troche skrot myslowy bo od czasu naswietlania z tego co mi wiadomo zalezy przyslona wiec im krotsze czasy (robilam glownie w trybe Tv) tym mniejsza liczba przyslony a co za tym idzie wieksza mniejsza GO

    z czasem związanen jest to co pisałem w poprzednim poście - panoramowanie (panning) gtóre ma szerokie zastosowanie zwłaszcza w sporcie - polecam zajrzeć np. tu: http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotog...i-poradnik.htm znajdziesz parę wskazówek co i jak
    dzieki na pewno zajrze, cos tam kiedys cwiczylam panoramowanie ale skonczylo sie na samochodach, bede musiala jeszcze na koniach pocwiczc

    Dzieki za rady na pewno sie przydadza
    40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    Ja pozostanę przy swoim zdaniu. Kochasz konie. Na forach jest mnóstwo paskudnych zdjęć dzieci. Są one robione przez kochających rodziców. Naucz się focić coś, czego nie lubisz. To nie sztuka pstryknąć poprawną fotke czegos pieknego. Sztuką jest zrobić zachwycające zdjęcie czegoś zwykłego. Jeśli kochasz konie, to niczego się nie nauczysz robiąc im zdjęcia, podobnie jak 99,99% młodych rodziców nie załapie, że fotki ich pociech taplających się przy okazji obiadu w marchewkowej brei są zwyczajnie obrzydliwe, a nie zachwycające. Postaraj się zainteresować zdjęciami kogoś, kto lubi koninę, nie kojarzy konia z pięknem.
    Tak mi się wydaje. Naucz się ogólnie fotografować. Konie zostaw sobie na deser.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja pozostanę przy swoim zdaniu. Kochasz konie. Na forach jest mnóstwo paskudnych zdjęć dzieci. Są one robione przez kochających rodziców. Naucz się focić coś, czego nie lubisz. To nie sztuka pstryknąć poprawną fotke czegos pieknego. Sztuką jest zrobić zachwycające zdjęcie czegoś zwykłego. Jeśli kochasz konie, to niczego się nie nauczysz robiąc im zdjęcia, podobnie jak 99,99% młodych rodziców nie załapie, że fotki ich pociech taplających się przy okazji obiadu w marchewkowej brei są zwyczajnie obrzydliwe, a nie zachwycające. Postaraj się zainteresować zdjęciami kogoś, kto lubi koninę, nie kojarzy konia z pięknem.
    Tak mi się wydaje. Naucz się ogólnie fotografować. Konie zostaw sobie na deser.
    ten podkreślony fragment mnie rozwalił ale co do meritum się zgadzam... zdjęcia muszą bronić się same a nie za pomocą autorów
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  6. #16

    Domyślnie

    Tak mi się wydaje. Naucz się ogólnie fotografować. Konie zostaw sobie na deser.
    piękny fragment i również sie zgadzam, będę sie uczyc bo konie i sport to nie jedyny temat fotograficznie ktory mnie interesuje, takze mam nadzieje ze sie naucze co i jak a potemwykorzystam to przy zwierzetach
    40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm

  7. #17

    Domyślnie

    Ok no to mam troche zdjęć jeszcze z tantych zawodów, wybrałam kilka ktore wg mnie byly najciekawsze i prosze o ocene i krytyke oraz najwazniejsze RADY Bo ze idealnie i super hiper nie jest to ja wiem, mam problem z twarzami prosze o rade jak je rozjasnic gdy widac na nich cien daszka tak zeby sie potem ladnie to wtopiło w reszte twarzy (bo zaznaczyc i rozjasnic to ja sobie moge ale wyglada wtedy jak doklejany skrawek nie wiadomo czego). Prosze rowniez oo ocene czy one sa odpowidnio ostre? Bo ja juz nie wiem jak je wyostrzac boje sie bardziej zeby nie popsuc jakosci ale super ostre to one chyba nie sa (na tych zdjechac gdzie jest mniejsza GO wyostrzalam tylko postac - to dobrze?) albo ja juz jestem przewrazliwiona i mi sie wydaje.. No nic zdjecia maja sie bronic same a nie przy pomocy autora dlatego juz nic nie mowie i bardzo licze na wasze rady bo w koncu jak juz pisalam chce sie czegos nauczyc na wlasnych bledach...

    10:


    11:


    12:


    13:


    14:


    15:


    Teraz dopiero widze jak inaczej sobie wyobrażałam pewne ujecia podczas kadrowania i ze jednak nie wszystkie wygladaja tak jakbym sobie wymarzyla, ale mam nadzieje ze z kazdym kolejnym razem bedzie lepiej
    40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm

  8. #18

    Domyślnie

    oj szkoda ze nikomu sie nie chce zerknac na pare zdjec i napisac kilku zdan.... moze skokowe zdjecia wam bardziej przypadna do gustu...
    w dalszym ciagu czekam na rady i komentarze

    16:


    17:


    18:


    19:


    20:
    40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm

  9. #19
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    arturs ;pGO zależy od 3 rzeczy a nie 2;p
    1. ogniskowej obiektywu
    2. wartośći przysłony
    3. odległości od fotografowanego obiektu <- jeśli masz długą ogniskową a dużą wartość przysłony to możesz właśnie dzięki odległości od obiektu fotografowanego( i tła dla tego obiektu) zawalczyć z odpowiednim rozmyciem ...ja mam tamrona kitowego 80-210 (czy jakoś tak) na dluzszym koncu ma 5,6 i bardzo ładnie rozmywa (wg mnie ) tło ;p

    a ilość listków wpływa na kształt bokehu, im więcej listków tym okraglejszy i bardziej gładki ten bokeh wychodzi...jakoś tak to chyba było

    ja bym koleżance doradziła aby spróbowała strzelać seriami po 3-4 zdjęcia i wybierała nie tylko te technicznie najlepsze ale tez te gdzie jeździeć ma odpowiedni wyraz twarzy...jakaś determinacja, zacięcie...bo na tych dotychczasowych to raczej konsternacja i zakoczenie;p może uda ci się też dobrać przysłonę tak aby nie tylko głowa konia ale też jeźdzca łapała sie w GO
    generalnie to ja nie potrafie ruchu fotografować;p hrhrhrh mam teorię ale z racji analogowego fotografowania nie wdraząm...tot ak jakby ktoś mnie chciał do pionu ustawiać D:
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paenka Zobacz posta
    arturs ;pGO zależy od 3 rzeczy a nie 2;p
    1. ogniskowej obiektywu
    2. wartośći przysłony
    3. odległości od fotografowanego obiektu <- jeśli masz długą ogniskową a dużą wartość przysłony to możesz właśnie dzięki odległości od obiektu fotografowanego( i tła dla tego obiektu) zawalczyć z odpowiednim rozmyciem ...ja mam tamrona kitowego 80-210 (czy jakoś tak) na dluzszym koncu ma 5,6 i bardzo ładnie rozmywa (wg mnie ) tło ;p

    a ilość listków wpływa na kształt bokehu, im więcej listków tym okraglejszy i bardziej gładki ten bokeh wychodzi...jakoś tak to chyba było
    Pisałem o GO i bokehu, ale niech będzie że masz rację

    Cytat Zamieszczone przez Paenka Zobacz posta
    ja bym koleżance doradziła aby spróbowała strzelać seriami po 3-4 zdjęcia i wybierała nie tylko te technicznie najlepsze ale tez te gdzie jeździeć ma odpowiedni wyraz twarzy...jakaś determinacja, zacięcie...bo na tych dotychczasowych to raczej konsternacja i zakoczenie;p może uda ci się też dobrać przysłonę tak aby nie tylko głowa konia ale też jeźdzca łapała sie w GO
    jak jest z czego wybierać.. część z pokazanych tu zdjęć ma ewidentnie za krótkie czasy - oczywiście wtedy ruch się "mrozi" ale za to na zdjęciu wychodzi wiszący koń.. a tu chodzi o to żeby oddać na nieruchomym przecież kadrze wrażenie ruchu.. i tu kluczem jest panoramowanie i ćwiczenia, ćwiczenie, ćwiczenia - seria oczywiście nie zaszkodzi..
    te ostatnie są już wg mnie lepsze od pierwszych (przynajmniej ich kompresja nie zabija)

    Cytat Zamieszczone przez Paenka Zobacz posta
    generalnie to ja nie potrafie ruchu fotografować;p hrhrhrh mam teorię ale z racji analogowego fotografowania nie wdraząm...
    eee.. na analogu też jakoś się dało.. nawet zenitem..

    Cytat Zamieszczone przez Paenka Zobacz posta
    tot ak jakby ktoś mnie chciał do pionu ustawiać D:
    no... na forum o labradorach czytuję.. ciężko taką twardą zawodniczkę do pionu postawić
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •