Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: drobiazg w postaci płynu do optyki

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    32

    Domyślnie drobiazg w postaci płynu do optyki

    szanowne koleżanki i koledzy ... gdzie nabyć i jaki polecacie płynik do czyszczenia optyki oraz filtrów, chodzi mi o standard do lekutko zabrudzonych sprzętów a nie jakichś obłoconych hardcorów

    nabyłem sobie kiedyś wraz z filtrami w Rays foto ten płynik co go mają w ofercie w czerwonej buteleczce ale ta buteleczka to jakieś g... maksymalne, ukręcił się dziubek błyskawicznie

    czyli podsumowując dobry, niewymyślny, nieprzesadzony płynik do sporadycznego, bardziej gruntownego nież przetarcie z chuchem przeczyszczenia optyki (no po dłuższym wyjeździe), Jakość opakowania odgrywa rolę - taki płynik wystarczy mi na kupę czasu i chcę go mieć w plecaku sprzętowym . Czyli jednym słowem mogę wydać ale oczekuję produktu jakości pro a nie nalewanego przez jakąś rodzinkę do gównianych butelek wody z Ludwikiem w jakiejś szopie

    ps. pytanie swoje kieruje do ludzi wymagających

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thisgay Zobacz posta
    szanowne koleżanki i koledzy ... gdzie nabyć i jaki polecacie płynik do czyszczenia optyki oraz filtrów ...
    Z czystym sumieniem mogę polecić Izopropanol. Świetnie sprawdza się w tego typu zastosowaniach (oczywiście tylko i wyłącznie wersja CZ. D. A.). Na Allegro 1000 ml można nabyć w cenie kilkunastu złotych.
    EOS + Speedlite

  3. #3

    Domyślnie

    eter jest jeszcze lepszy od izopropanolu. Nie zostawia zadnych sladow, wada jest taka, ze nie mozna go kupic, trzeba sie usmiechnac do siostry oddzialowej na chirurgii albo otropedii

  4. #4
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    Ja kupiłem IZOPROPANOL na allegro u tego użytkownika, konto niestety zawieszone (bez negatywów), ale oferentów jest sporo. Jak dotąd sprawdza się znakomicie.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    a ja nie polecam w ogóle używania płynu do czyszczenia optyki
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    32

    Domyślnie

    coż więc w takim razie polecasz

    przyjmijmy, że przednia soczewa pokryta jest przyklejonymi różnymi drobinkami kurzu i pyłkami - nie jest to nic związane z paluchami no tym niemniej jest to leciuteńko maziste przy wycieraniu

    Panowie a gdzie można nabyć taki elegancki Izopropanol, oczywiście w wersji Czysty do Analizy, w jakichś objętościach 50ml, 100ml a niekonieczne w litrowych butelkach jak po mleku
    Ostatnio edytowane przez thisgay ; 12-10-2008 o 13:01

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez airhead Zobacz posta
    a ja nie polecam w ogóle używania płynu do czyszczenia optyki
    A to dlaczego?

    Cytat Zamieszczone przez thisgay Zobacz posta
    Panowie a gdzie można nabyć taki elegancki Izopropanol, oczywiście w wersji Czysty do Analizy, w jakichś objętościach 50ml, 100ml a niekonieczne w litrowych butelkach jak po mleku
    Swego czasu widziałem na Allegro aukcje gdzie w/w specyfik oferowany był w opakowaniach po 50 ml, 100 ml oraz 150 ml przy czym ich zakup w porównaniu do zakupu pojemnika 1000 ml był kompletnie nieopłacalny. Lepiej kupić większą ilość i przelać do mniejszego pojemnika.
    Ostatnio edytowane przez axk ; 12-10-2008 o 13:06 Powód: Automerged Doublepost
    EOS + Speedlite

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Ciechocinek
    Posty
    35

    Domyślnie

    "Chemax 3" do nabycia u optyka, 125ml około 15zł, płyn przeznaczony do szkieł z powłoką antyrefleksyjną, wystarczy lekko psiknąć, przetrzeć miękką szmatką i szkło lśni jak nowe.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cz@rek Zobacz posta
    "Chemax 3" do nabycia u optyka, 125ml około 15zł, płyn przeznaczony do szkieł z powłoką antyrefleksyjną, wystarczy lekko psiknąć, przetrzeć miękką szmatką i szkło lśni jak nowe.
    W takiej samej cenie można nabyć 1000 ml izopropanolu, tak więc moim zdaniem oferta mało atrakcyjna.
    EOS + Speedlite

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cz@rek Zobacz posta
    "Chemax 3" do nabycia u optyka, 125ml około 15zł, płyn przeznaczony do szkieł z powłoką antyrefleksyjną, wystarczy lekko psiknąć, przetrzeć miękką szmatką i szkło lśni jak nowe.

    Także używam "chemax 3" i polecam, mam w opakowaniu 15 ml, w spreju. Wielkość szminki, wygoda niesamowita.
    Smiena 8M

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •