nie będzie taniego FF, będzie 5D III 40MPix af z 7D za 10tysi i tyle
W jakim celu miałby w 2011 roku pokazać się jakiś 5d mkIII? Spada sprzedaż mkII??? Przecież Canon to firma jak każda inna i nie będzie zabijać dobrze rotującego produktu, żeby zadowolić kilkunastu uczestników forum internetowego. Czy w tej klasie sprzętu i za taką cenę jest lub będzie jakaś nowa konkurencyjna alternatywa? Póki nie, to dziękujcie że jest 5d mkII.
60d pokazał w którą stronę Canon idzie. I jeżeli będzie jakaś nowa półprofesjonalna lustrzanka, to już raczej 7d mkII. Tyle, że znowu pytanie: po co w 2011???
Myślę, że prędzej zobaczymy kolejne modele w klasie cenowej niższej niż 1000Euro i niższej niż 500Euro, bo tam są klienci, którzy w miarę upływu czasu będą chcieli zmieniać aktualnie posiadane kompakty na lustrzanki.
Natomiast pewnie coś powinno pokazać się w klasie profi.
Ja osobiście natomiast (w ramach życzeń noworocznych) oczekiwałbym raczej zamiast nowych puszek - nowych szkieł. Np. 24-70 2.8 IS lub !! 24-135 2.8 IS poniżej 1000EuroMarzenia, nie?
No to cóż, lepiej więc realnie poczekać na Tamrona 24-75 2.8 IS ...
![]()
a dlatego że ten af w piątce to wstyd i chyba nawet twardogłowi w canonie pomacali d700.
macali macali i 5d mkII wybrali ...
wszyscy piszą o wstydzie, po czym kupują Canona i robią zdjęcia ...
Cos mi sie wydaje ze 5D2 pozostanie jeszcze nieco na rynku, az nasycenie tym produktem nie nasiagnie wiekszego pulapu. Jak juz 5D2 zaczna sie walac po smietnikach Canon wypusci nastepce .. pytanie tylko, czy godnego?![]()
Jak dopuszczą do pełnego nasycenia, to będzie musiała znacząco spaść cena. Oprócz tego następca będzie musiał mieć to "coś", aby liczni posiadacze MKII zechcieli kupić MKIII - i nie wystarczy odchylany ekran, a numery w stylu "brak mikroregulacji" nie przejdą. Dlatego MKIII pojawi się odpowiednim momencie, czyli wtedy, gdy cena MK II będzie jeszcze wysoka i będzie jeszcze sporo zastanawiających się nad kupnem MKII. Równo z wprowadzeniem nowego modelu zaprzestanie się produkcji MKII - będzie można wtedy przywalić konkretną cenę za MKIII. W takim wariancie w MKIII będzie można pozostawić jakieś konkretne miny (do usunięcia w MKIV
) Ja stawiam na taki scenariusz.
![]()