Hej Sherlock'owie, ładnie to tak inwigilować kolegę z forum :-P
Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj
hehe.. jednak ciekawość wzięła górę.. nawet Vitez dał się wciągnąć :megreen:
5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|
Wracając do 3D to ja się cały czas zastanawiam co to mial by być za aparat, bo jakoś na niego miejsca w ofercie Canona nie widzę:
1Ds Mk III - alternatywa dla zaawansowanych amatorów ew zawodowców którzy wykonują mniej prestiżowe zlecenia: 5D Mk II
1D Mk Iv - alternatywa: 7D
3D mógłby być zatem:
- połączeniem 1D i 1Ds, ale wtedy nazywałby się 1D(+ jakaś literka), kosztował by sporo więcej od 1Ds i byłby sprzętem całkowicie niszowym,
- czymś pomiędzy 1D i 1Ds, wtedy też nazywał by się 1D(literka), przechwyciłby po jakimś prcencie nabywców 1D i 1Ds ale sumarycznej sprzedazy by nie zmienił, czyli burza w szklance wody za niemałe (dla Canona) pieniądze,
- 5D Mk II z w obudowie 1D Mk III/IV i z jej AF, lub też 1D Mk III/IV z matrycą 5D Mk II co również nie ma sensu bo zamordowałoby sprzedaż 1D,
- następcą 5D Mk II co wydaje się najbardziej prawdopodobne, ale wówczas można zapomnieć o zbytnim zbliżaniu tej puszki do 1D Mk III/IV, z powodów jak powyżej; na 17-to polowy AF z 7D też raczej nie ma co liczyć bo jest on na tyle dobry że bez dwóch zdań wpłynął by na popularność 1D
- tanim FF "dla mas" lecz taką wersję trudno traktować poważnie, bo 5D Mk II który kosztuje ile kosztuje nie ma za bardzo z czego "kastrować"
Pozostaje oczywiście możliwość wprowadzenia do 1D-ynek matrycy FF ale po pierwsze nie teraz a po drugie odbiłoby się to na sprzedażny droższego 1Ds a Canon zdecydowanie bardziej niż do swoich kolan woli strzelać do konkurencji :-)
Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj
To proste: mój 3D aka lord of destruction
FF: tak
AF: 1D/s Mk IV, żadne protezy z 7D
MPx: 16; 1ds4 zawsze ma 1Dx2 czyli 32 MPx
CMOS: kompromis DR a IQ, bez bandingu
ISO: 50-102k
shutter lag: 40-55ms
kl/s: imho bez znaczenia, może być i 3, może być i 5
video: 720, 1080p, 24/25/30/50/60; h.264, mniejsza kompresja
CPU: Digic V czytaj **** w kosmos video: bez aa widocznego jak obecnie, bez galarety
target czytaj ci, którzy nie będą miauczeć, że za drogi: commercials, wedding
cena: nieistotna przy powyższym; ~ $5k
mogą dodać (pewnie w Mk II): wi-fi n, raw-video, podwójny slot: SDXC i CF, inny video codec, delikatny soft do edycji video on board i daj Bóg auto iso z d3 w drugim firmwarze![]()
the silence is deafening
S jak studio - ma mieć najwięcej MPx. Eleganckie (detal) pliki do ISO 400 dla targetu czyli 1600 dla mnie. Do tej pory się sprawdzało, plus nie może być gorszy od D3Xs,... 16 MPx w 3D: każdy kto ma kupić 1Ds4 nie pomyśli o 3D, ewentualnie 1Ds4 plus 3D.
edit
Zamieszczone przez northlight
Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 08-01-2010 o 22:36
the silence is deafening
1ds mk4 powinien mieć większą matrycę.. resztę ma w sumie idealną
![]()