Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [zuczek] nadchodzi jesień ..las

  1. #1

    Domyślnie [zuczek] nadchodzi jesień ..las

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.


    lokalizacja: las Żyrardów
    www.fotoadam.eu
    FF | 40D | s 50 1.4 | ef 24-105L 4IS | 2x430ex | 550R |

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    30

    Domyślnie

    2jka zdecydowanie najlepsza - troszeczkę wszystkie "na jedno kopyto"...

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar ovi_pl
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Polska/Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    23

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą.
    2 - ładny promyk słońca, ale czegoś brakuje na tym zdjęciu.
    3,4,5 - trochę wypaliło niebo.
    Pozdrawiam i życzę coraz lepszych zdjęć
    “Dreams are like stars...you may never touch them, but if you follow them they will lead you to your destiny.”

  4. #4
    Camaxtli85
    Guest

    Domyślnie

    2 moim zdanie najlepsze w serii, fajnie zagrane światłem
    3 przydałby się cokin, a może jakaś obróbka, do tego słabe nasycenie, przez co zdjęcie wydaje się płaskie
    4 kompozycja siedzi, nie wiem co przedstawia
    5 kolejna zabawa bez nieba, musi być niebo, tak lepiej nie zostawiać, bo przepalone
    7 nie ma tematu, strzelone z przypadku, poza tym ten ciemny pas na dole

  5. #5

    Domyślnie

    przyznaje się bez bicia moje naj z tej serii to

    1. dlatego ze srodek jest mocno spłaszczony co jak mi się wydaje daje efekt obrazu..

    nr 2. nie podoba mi się ale fakt efekt świetlny jest oki ale nie z tą kompozycją

    nr.4 ma skupiać uwagę na kolorze liści

    nr.7 pomysł był taki żeby pokazać ścianę liści ze zmieniającymi się kolorami.. piętra roślinne i ich kolory


    Dziękuję wszystkim za komentarze. Poniżej zamieszczam nową serię z leśniego trekingu.

    1.

    2.

    3.

    4.
    Ostatnio edytowane przez zuczek ; 02-11-2008 o 19:17 Powód: Automerged Doublepost
    www.fotoadam.eu
    FF | 40D | s 50 1.4 | ef 24-105L 4IS | 2x430ex | 550R |

  6. #6
    Camaxtli85
    Guest

    Domyślnie

    a robisz na ustawieniach manualnych, bo jeśli auto to prawdopodobnie ono pozbawia zdjęć kontrastu i głębi, co spłaszcza zdjęcia, a o efekt obraz się nie przejmuj, od tego jest pędzel, masz nie gorsze narzędzie...

  7. #7

    Domyślnie

    tego typu zdjęcia robie trybem av .. a kontrast i jakosc moze schodzic przez to ze wysylam programem picassa ktory przy przesylaniu psuje jakosc.. :/

    p.s tryb auto odstawiłem po tygodniu i najchętniej zamieniłbym go na ustawienia własne
    www.fotoadam.eu
    FF | 40D | s 50 1.4 | ef 24-105L 4IS | 2x430ex | 550R |

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Camaxtli85 Zobacz posta
    a robisz na ustawieniach manualnych, bo jeśli auto to prawdopodobnie ono pozbawia zdjęć kontrastu i głębi, co spłaszcza zdjęcia, a o efekt obraz się nie przejmuj, od tego jest pędzel, masz nie gorsze narzędzie...
    Cytat Zamieszczone przez zuczek Zobacz posta
    tego typu zdjęcia robie trybem av .. a kontrast i jakosc moze schodzic przez to ze wysylam programem picassa ktory przy przesylaniu psuje jakosc.. :/

    p.s tryb auto odstawiłem po tygodniu i najchętniej zamieniłbym go na ustawienia własne
    To co Cię powstrzymuje.. ? "Ustawienia własne" to w aparacie są na kółku pod literką M - zaraz koło Av
    Nie bój się korzystać z histogramu, w lesie światłomierz głupieje przy takich kontrastach, jak pomiar będzie uśredniony to właśnie efekt będzie taki "nijaki".. ani kolorów, ani kontrastu, ani klimatu.. nie wiem czy w RAWach robisz, jeśli nie to spróbuj - lepiej jedno zdjęcie dopracować niż mieć 100 takich sobie.. w lesie masz na to czas, to nie piłka czy wyścigi.. masz czas pokombinować.. poza tym widzę że słońce dosyć wysoko było - przejdź się rano lub ze 2 godziny przed zachodem i porób do zachodu - zobaczysz różnicę..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  9. #9

    Domyślnie

    pozycje M też znam , mówiąc o ustawieniach własnych miałęm na myśli dodatkową pozycję jak w 40D c1,c2,c3. Pierwsza seria fotek była z ręki, druga już ze statywu i to pewnie widać .. większa głębia. Co do słońca racja było wysoko i byłem świadomy tego że trudno będzie coś dobrego osiągnąć. Wiem również, że najlepsze kolory są o wschodzie i zachodzie słońca

    dzięki za komentarze i porady .. tego nigdy za wiele.
    www.fotoadam.eu
    FF | 40D | s 50 1.4 | ef 24-105L 4IS | 2x430ex | 550R |

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zuczek Zobacz posta
    pozycje M też znam , mówiąc o ustawieniach własnych miałęm na myśli dodatkową pozycję jak w 40D c1,c2,c3.
    Aha, bo dosyć niejasno napisałeś.. ale IMHO przy tego typu zdjęciach te ustawienia nie są jakąś koniecznością.. w 40D używam ich jak zmianiam szkła na meczu - np. C1 do 400mm/5.6 C2 do 70/200 itp. mam różne iso i czasy i to sie przydaje, do pejzarzu niekoniecznie, zwłaszcza ze statywem..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •