Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Skanowanie negatywu

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    353

    Domyślnie Skanowanie negatywu

    Witam ponownie
    Macie ze mną sto światów ale jako że jesteście super wspaniali to na pewno pomozecie.
    Otóż wczoraj były pierwsze fotki - dziś odebrałam odbitki i CD ze skanem z negatywu.
    Ech odbitki OK (na jednej lekka winieta, no ale to wina obiektywu jak sądzę), ale skan... właściwie nawet gdybym to chciała Wam gdzieś tutaj pokazać to się nie bardzo da. :-( Zatem pytanie: jak przetwarzacie zdjęcia z wywołanej kliszy na pliki komputerowe? W galeriach internetowych pełno jest zdjęć z aparatów analogowych i są niezłej jakości (a nawet bdb) a to co ja dotsłam to totalna kaszana((
    Zapytacie pewnie gdzie mnie tak urządzono na cacy? odpowiadam laboratorium Kodak'a. Za wywołanie, płytke i skan na nia zapłaciłam 10zł (de facto 9zł z kartą stałego klienta).
    Z góry wiem że będziecie bardzo super wspaniali

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOKIN
    Zapytacie pewnie gdzie mnie tak urządzono na cacy? odpowiadam laboratorium Kodak'a.
    Może Ci się to wyda nieprawdopodobne ale laboratoria Kodaka są w wielu miejscach w Polsce.
    Tak więc banalne pytanie na początek - skąd jesteś? To, że ja się domyślam nie musi znaczyć, że domyślam się dobrze.

  3. #3
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie

    Jak 10 PLN, to pewnie w niskiej rozdzielczosci i maszynowo. Przy takich cenach z reguły skany nadająsię do slide-showu w kompie, a nie profesjonalnych odbitek.
    Moze jednak moglibysmy zobaczyc jakies przyklady.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Negatywy do wywolania i zeskanowania daje do labu Kodaka w Toruniu. Za wywolanie i skan w tiffach + nagranie CD z karta stalego klienta po rabatach place okolo 21 zl (16 zl kosztuje skanowanie). Ze skanow jestem srednio zadowolony (lab nieco robote chrzani). Inna sprawa, ze z kilkunastu przeze mnie przetestowanow labow ten jest najlepszy. Przykladowe skany wysylalem na wyrazna prosbe na PM jednemu z forumowiczow. Bardzo mu sie podobaly w porownaniu z efektami pracy jego labu. Nie pozostaje nic innego jak szukac labu, ktory Ciebie zadowoli.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    353

    Domyślnie

    Jurek,
    kurcze a skąd Ty sie aż tak możesz domyslać - to mnie szczerze zaciekawiło....!
    Dla mnie jest oczywiste, że skan jest maszynowy i w najniższej rozdzielczości, bo gdzieś mi się o uszy obiło, że jedna klatka (skan) kosztuje coś 4pln, a ja za 20 klatkowy film zapłaciłam 5zł. I tu pewnie leży pies pogrzebany...

    Ale żeby nie było że obiecywałam a nie chcę pokazać nic to wstawiłam
    jedną fotkę: http://www.galeria.cyfrowe.pl/photo....pos=0&s=n#show

    Aż strach sie bać jaka krytyka się posypie. Już nawet nie ma sensu się Wam podlizywać, że jesteście tacy wspa...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOKIN
    Jurek,
    kurcze a skąd Ty sie aż tak możesz domyslać - to mnie szczerze zaciekawiło....!
    To banalnie proste; mam po prostu wiele lat doświadczeń na różnych forach i grupach nesowych. Jeśli ktoś pisze tak, jakby w PL znajdowało się tylko jedno miasto, to na mur jest ze Stolicy.

  7. #7
    Uzależniony Awatar Silent Planet
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Poznań / tu nie ma plenerów CB
    Posty
    832

    Domyślnie

    Ja oddaję do skanowania do labu Kodaka, skanują ręcznie.
    80 gr za jedną klatkę.
    Wychodzi z tego ok. 2500x1700 moim zdaniem bardzo dobrej jakości, o ile się laboludków pilnuje, by "fingerprintów" nie zostawiali.

    Gdy mogę to sam skanuję sobie klisze skanerem Minolta DualScan III, który czasem jest mi udostepniany. Wtedy sam sobie moge ze spokojem walnąć elegancki skan, poświęcając na to maks czasu.

    Raz naciąłem się na lab Fujifilm - gdy oddałem do skanu z braku innych możliwości.
    Skany były strasznie zaszumione, jakby ktoś "add noise" przypadkowo w fotoszopie zapodawał... To był pierwszy i ostatni skok w bok :wink:
    EOS is SILENCE
    "Enjoy the silence."
    ---
    Wróciłem...!
    analog & digital / black & white / calm & easy...

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Jeśli ktoś pisze tak, jakby w PL znajdowało się tylko jedno miasto, to na mur jest ze Stolicy
    a sa jakies inne :-) a poważnie to: cos w tym jest abstrachujac od tego skad jest TOKIN :-)

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac
    ...a poważnie to: cos w tym jest abstrachujac od tego skad jest TOKIN :-)
    Oczywiście, że coś w tym jest! Nie bez powodu na grupach newsowych Twoją lokalizację nazywają DC - od default city

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    353

    Domyślnie

    Oj Jurek, nie masz racji a powiem więcej - ktoś ze stolicy nie napisałby lab Kodaka, bo w stolicy jest (idę o zakład!) więcej niż jeden lab Kodak Express. Więc albo źle się wczytałeś w mój tekst albo ciut logiki zabrakło. W przeciwieństwie do stolicy w moim mieście jest tylko jeden lab Kodaka (są innych firm ale Kodak jeden). Poszłam tam, bo od zawsze tam robie odbitki i z odbitek zawsze byłam zadowolona - ale widocznie skanowanie to inna bajka... a może po prostu trzeba było zaznaczyć, że chcę jakąś lepszą rozdzielczość?
    A poza tym fotka, którą wstawiłam daje duuużą podpowiedź, bo zdjęcie robione w moim mieście)) Ot taka szarada dla Was w podzięce za Wasze odpowiedzi Jako wskazówkę moge tylko dodać że każdy z Was juz na pewno nie raz patrzył na tę budowlę....

    A co myślicie - jakie macie doświadczenia z labem w Fotojokerze? Odbitki i skan - choc pewnie Fotojoker w stolicy i fotojoker u mnie - (prawie na wsi ) to dwa różne swiaty?
    Pozdrawiam

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •