Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [przemczan] początek nałogu

  1. #1
    przemczan
    Guest

    Domyślnie [przemczan] początek nałogu

    Witam!
    Jako, że jestem "świeży" w tej tematyce, to z pewną nieśmiałością prezentuję kilka moich pierwszych zdjęć, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Około dwóch miesięcy temu zakupiłem zwykłego kompakta, który miał służyć jedynie do "domowego" uwieczniania ulotnych chwil
    Szybko jednak wpadłem w nałóg pstrykania i tak sobie pstrykam co popadnie, i staram się (choć jest ciężko, ale nie odpuszczam), żeby nie były to tylko zwykłe "wycieczkowe" fotki.
    Oto kilka zdjęć wykonanych Canonem A720:

    Dodam tylko, że żadne zdjęcie nie było poddane żadnej obróbce, poza zmniejszeniem rozmiarów.

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    A że tak mi się focenie spodobało, to postanowiłem zakupić coś lepszego niż kompakt. Padło na C 450D z KITem (zbieram już na lepsze szkiełko albo dwa) i tu także kilka z pierwszych zdjęć... z moim psem w roli głównej:

    6.


    7.


    8.



    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    czytaj, oglądaj i myśl o każdym zdjęciu zamiast:

    "Szybko jednak wpadłem w nałóg pstrykania i tak sobie pstrykam co popadnie"

    a zobaczyszze bedzie lepiej
    puszki + szkła + inne graty

  3. #3
    przemczan
    Guest

    Domyślnie

    Czytam, oglądam i zaczynam myśleć

    Może przesadziłem, faktycznie na początku pstrykałem ile wlezie, ale w tej chwili 50% zdjęć odpada zaraz po podglądzie na LCDku (przeważnie są nieostre, lub przepalone/niedoświetlone) i już nie robię zdjęć dla samego faktu ich zrobienia.
    Zapewne długa droga jeszcze przede mną i jestem tego świadomy.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    generalnie nie najgorzej jak na początek ale bym dał połowę mniej i spróbowałbym (tam gdzie to możliwe) porobić zdjęcia w innym świetle bo zobacz jakie są kontrasty i głębokie, brzydkie cienie.. coś już wiesz na ten temat to polecam Ci dwie ciekawe książki "ekspozycja bez tajemnic" i "czas naswietlania bez tajemnic"
    Przy okazji... zastanawia mnie co jest tematem zdięcia nr 7? bo pies chyba nie..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  5. #5
    przemczan
    Guest

    Domyślnie

    Może pies w takich warunkach to nie był najlepszy pomysł.
    Próbuję iść do przodu i myśleć zanim pstryknę. Moje preferencje co do tematyki zdjęć od początku były skierowane na naturę, zarówno martwą jak i żywą, tak więc kolejne fotki będą raczej w takich klimatach. Oto kilka kolejnych:

    9.


    10.


    11.


    12.


    Przy powyższych fotografiach pokusiłem się tym razem o smyrnięcie ich PSem.
    Mile widziana konkretna krytyka, tzn. co robię źle, co powinienem zrobić żeby było dobrze.
    Dzięki z góry za komentarze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •