Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Wątek: "Odkurzanie" negatywów

  1. #71
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Aj, tak to niestety nie mam choć zobaczę co da się zrobić.
    Widze że piszemy w tym samym czasie,ja jeszcze zamieszałem i usunąłem poprzedni post, a Ty zdążyłeś w tym czasie odpowiedzieć na niego.
    T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

  2. #72
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Zrobiło się małe zamieszanie. W każdym razie postaram się w weekend, korzystając z uprzejmości znajomego wsadzić tę klatkę do płaskiego Epsona.

  3. #73
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Zrobiło się małe zamieszanie. W każdym razie postaram się w weekend, korzystając z uprzejmości znajomego wsadzić tę klatkę do płaskiego Epsona.
    Świetnie,przy okazji zobaczyłem w Twej stopce że zdaje się fotografujesz 4x5",podpowiedz mi może co kupić żeby zeskanować średni 6x7.
    T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

  4. #74
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez analogforever Zobacz posta
    Świetnie,przy okazji zobaczyłem w Twej stopce że zdaje się fotografujesz 4x5",podpowiedz mi może co kupić żeby zeskanować średni 6x7.
    Wiem, że Temol (pozdrawiam ) z CB używa Epson Perfection 3200. Skanuje nim 6x7 i ponoć nie jest źle.

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Wiem, że Temol (pozdrawiam ) z CB używa Epson Perfection 3200. Skanuje nim 6x7 i ponoć nie jest źle.
    Moj znajomy pejzarzysta uzywa 4x5" i tez mu epson 3200 spokojnie wystarcza.

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez analogforever Zobacz posta
    Paenka

    Nie ma co się zniechęcać do fotografi tradycyjnej (analogowej) poprzez słabość sprzętową skanerów,nie mówie o płaskich bo posiadam czysto fotgraficzny i to dobry ,ale także o bębnach ,wprawdzie nigdy nic nie skanowałem na bębniaku ale z sampli pokazujących ich możliwości poprawa na korzyść niewielka.
    Wielka jest.
    Ale różnica moim zdaniem jest dopiero przy skanowaniu slajdu. Negatyw jest na tyle mało gęsty, że skaner płaski lub ,,dedykowany'' spokojnie się przebija przez cały zakres i odwzorowuje. Problem może być jedynie z ostrością.
    Ja osobiście uważam że końcowym produktem fotografi jest obraz na papierze a nie skan ,który jest efektem podglądowym czy do pokazania w internecie.I w tym fotografujący cyfrowo mają przewagę bo żaden skaner z małego obrazka nie da lepszego obrazu wyświetlanego na monitorze komputera niż zdjęcie cyfrówką
    Ooo... zeskanuj nawet mały obrazek Provii 100F, na 3200-4000DPI.
    To coś ponad 20Mpx. Cyfrówki dopiero dogoniły mały obrazek (przy danych warunkach, czyli dobry materiał, dobrze naświetlony i dobry skan)

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Jeśli nie spróbujesz to się nigdy nie dowiesz.
    Jak dla mnie, pomiędzy plaszczakami czy nawet dedykowanymi do 35mm a bębnem istnieje przepaść. W sieci można znaleźć sporo odpadów, więc tym bym się nie sugerował .
    Zgadzam się, jedynie z uwagą, że ta przepaść jest dla slajdów.

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Wiem, że Temol (pozdrawiam ) z CB używa Epson Perfection 3200. Skanuje nim 6x7 i ponoć nie jest źle.
    6x7 skanuję Epsonem v700.
    Slajdy z tego mi się nie podobają. Problem jest przy krawędziach z dużym kontrastem jasny / ciemny. Pojawia się jasna smuga po tej ,,ciemnej'' stronie, w dodatku zależne to jest od miejsca na skanerze w którym slajd leży, czyli problem jest z obiektywem sensora i / lub układem luster.
    W małej rozdzielczości jest przyzwoicie, ale do większych powiększeń czy innych poważnych zastosowań zanoszę na bęben.

  7. #77
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    675

    Domyślnie

    minek

    na slajdach nic nie robie,widze natomiast że też jesteś z Łodzi,podpowiedz gdzie mają skaner bębnowy,zaniose coś na próbe i bedzie wszystko wiadomo, przynajmniej dla mnie.
    T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

  8. #78
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    no właśnie, gdzie w łodzi i w jakiej cenie?
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  9. #79
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Skanowałem tutaj:
    http://proscan.com.pl/ , na Wólczańskiej.
    Pan się bardzo ucieszył, że ktoś jeszcze slajdy mu przyniósł do skanowania i mógł uruchomić ten ogromny skaner (-:
    Jest _raczej_ drogo, liczą za megabajt, a ustala się nie rozdzielczość skanu lecz docelowy rozmiar pliku.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •