Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79

Wątek: "Odkurzanie" negatywów

  1. #21
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Wiem że to interpolowana, ale jednak jest

    Ja w większości przypadków jadę na 4800, bo uznaję to za ostatnią sensowną wartość. Ostatnio miałem kilka udanych zdjęć (w moim żałosnym mniemaniu ), więc nad nimi pastwiłem się jeszcze większą 'kondensacją' - a to tak w kontekście przyszłej zabawy z PSem. Ale masz rację - 20 minutowy skan jednej klatki, to już niefajne jest
    Przy czym skanuję tylko na żywca, z minimalnie lekkim wyostrzaniem. Wszelkie odszumiania, czy zmniejszanie ziarna zostawiały więcej artefaktów niż usuwały, zabierając przy tym 2 tyle czasu.

    I ja wcale nie twierdzę że ty twierdzisz.. Po prostu wiem że 2-3% oddaje moją znajomość Szopa, nie mówiąc o tym że po to mam analoga, żeby go retuszować w stopniu absolutnie minimalnym. PS to raczej inwestycja pod dalszy rozwój pasji

    A jeśli chodzi o szybę - nie mam na niej żadnych "przymgleń" czy zmatowień. Za to w dwóch miejscach mikro_ryski, które znalazły się po wewnętrznej stronie szyby (zawinił transport via kurier?)
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  2. #22
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    kurde no bo ja wlasnie mam takie cos i ostatnio cos slyszalam ze w trakcie skanowania jakby szorowanie lampy ale nie za kazdym razem tym bardziej jestem zdezorientowana
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  3. #23
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    choroba.. Może dla pewności puść go na serwis..? Dopóki ma gwarancję.. Niech go rozbiorą, przedmuchają, i przy okazji zawyrokują co ze szkłem? Jeśli coś jest nie tak, to przytarcie jest od wewnątrz.. Więc muszą ci to usunąć w ramach wadliwej pracy
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie

    Ja kiedys zauwazylem ze optymalna rozdzielczosc do skanow to okolo 3200 dpi. Reszta to niepotrzebna strata czasu, miejsca na dysku i puste zwiekszanie objetosci pliku. To samo z interpolujesz w gore w PS.

  5. #25
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Hmm.. Jutro sprawdzę organoleptycznie. I tak będę siedział i porównywał do scanów odbitek, to sprawdzę przy okazji dpi..
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Ja kiedys zauwazylem ze optymalna rozdzielczosc do skanow to okolo 3200 dpi. Reszta to niepotrzebna strata czasu, miejsca na dysku i puste zwiekszanie objetosci pliku. To samo z interpolujesz w gore w PS.
    Ale tutaj jeszcze sporo zależy od skanera.

  7. #27
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    A tak na marginesie: wkurzają mnie puste posty nic nie wnoszące do meritum, nie mające żadnej wartości informacyjnej, co jest, niestety, przypadłością naszych polskich forów. Po co pisać coś, czego lepiej w ogóle nie pisać? Toż to żadna polemika, ani żadna wiedza. Śmichy-chichy i rózne uszczypliwości powodują rozdymanie wątku, a nie rozwiązują problemów, z którymi się zgłaszają ludzie.
    Jeśli pijesz do mnie to nie masz racji. Wystarczy wpisać w googla to co podałem i znajdziesz sklepy gdzie można taką szczotkę zdobyć, by sobie odkurzyć negatywy. Jak najbardziej pomocna porada .

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Jeśli pijesz do mnie to nie masz racji. Wystarczy wpisać w googla to co podałem i znajdziesz sklepy gdzie można taką szczotkę zdobyć, by sobie odkurzyć negatywy. Jak najbardziej pomocna porada .
    Akurat nie do ciebie piłem w kwestii pustych postów; twoja porada jest jak najbardziej na miejscu, ale brzmiałaby znacznie sympatyczniej, gdyby się nie zaczynała od słów "a sprawdzałeś w google...". Nie traktujmy się nawzajem jak niedojdów, gapy, leni i nieuków. Często ktoś się zgłasza z problemem, który już został uprzednio rozwałkowany dokumentnie, ale on tego nie jest w stanie dojść, bo z powodu postów pozbawionych merytorycznej treści musi przebrnąć przez tak gigantyczny materiał na tym forum, że to zniechęca do szukania czegokolwiek. Wiesz co i jak- to pomóż podając link do tematu bez strojenia min- wtedy będzie pomocnie, grzecznie i elegancko. A z pawimi piórami w d****e to na deptak!

  9. #29
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    675

    Domyślnie

    XLesio

    jak tam idzie skanowanie ?
    T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

  10. #30
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Właśnie odebrałem odbitki. I chociaż jestem niezbyt zadowolony z wyniku - dzisiaj wieczorem wrzucę przykłady
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •