Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Fotoalbum (fotoksiążka?) własnej "produkcji" od A-Z

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martyna_p Zobacz posta
    Generalnie ok, z tym ze akurat oprawa klejona lepiej sie prezentuje niz bidowana. Tymbardziej ze oprawa klejona ma sztywna okladke, a bidowana miekka i wyglada tak jakos malo powaznie jak jakis zeszycik ....
    witam!

    1.Jak wygląda wydruk - bardziej zdjęcie czy katalog reklamowy?
    2. Jaka jakość pieru? grubość?
    3. czy mozna rozłożyc książke? Czy można wydruk. 1 fotę na obu stronach - jak wygląda łączenie stron?
    4.książka jest klejona? jak głęboko kartki wchodzą w grzbiet?

    pzdr

  2. #22

    Domyślnie

    Witam, to może i ja dołączę swoje trzy grosze,

    W produkcji książek fotograficznych z materiałów foto nie mam żadnego doświadczenia,
    natomiast jeśli chodzi o druk to mam 2 uwagi.

    1. Druk na dobrej klasy sprzęcie laserowym (w szczególności nowym z nowymi materiałami eksploatacyjnymi) na odpowiednio grubym papierze, jest jak dla mnie jak najbardziej akceptowalny. Niezaprzeczalną zaletą tej technologii to druk dwustronny, który można laminować co jeszcze zwiększa sztywność materiału. Tylko zaznaczam, trzeba trafić naprawdę na dobre urządzenie, bo widziałem wydruki z maszyny nowej i takiej która była już mocno wyeksploatowana i te drugie wydruki można było wykorzystywać jedynie jako makulaturę.

    2. Co do oprawy, niestety według mnie, wszystko sprowadza się do oprawy twardej klejonej (w ten sposób robione są wszelkiego rodzaju albumy, kalendarze książkowe itp.) Widziałem wiele opraw i naprawdę aby książka się nie rozleciała po dwukrotnym przeglądnięciu musi to wszystko być dobrze zszyte, a potem sklejone z twardą okładką. I tu rodzi się problem, bo aby coś takiego zrobić trzeba mieć wiedzę, umiejętności i sprzęt. Wszystko to posiada introligator i jeśli nie ma się wystarczająco samozaparcia, wielu chęci, dużo materiału na próby to lepiej chyba jednak oddać to profesjonaliście.

    Reasumując sam przymierzam się do zrobienia takiej fotoksiążki, ale tylko dlatego, że mam dostęp do podstawowych przyrządów introligatorskich i możliwość w miarę taniego druku, aby móc popróbować. Natomiast jeśli ktoś nie dysponuje czasem, cierpliwością to będzie mu bardzo ciężko.

    Jeśli natomiast ktoś się podejmie i jeszcze się uda to na pewno jest to wielka satysfakcja.

    A i jeszcze jedno, wydaje mi się, że właśnie bez podstawowych narzędzi introligatorskich zrobienie więcej niż jednej , dwóch książek jest bardzo, ale to bardzo czasochłonne.

    Pozdrawiam

  3. #23
    Perf
    Guest

    Domyślnie

    http://tinyurl.com/3nxv75

    Tutaj można zobaczyć jakie albumy udaje wyprodukować się w warunkach domowych Według tutoriala JM Coopera

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Perf Zobacz posta
    http://tinyurl.com/3nxv75

    Tutaj można zobaczyć jakie albumy udaje wyprodukować się w warunkach domowych Według tutoriala JM Coopera
    ładuje mi sie forum - totoriala - niet
    http://altf.com/combo/viewforum.php?...6509deb1caa9ec

    a no tak 99$
    Ostatnio edytowane przez axiomax ; 09-10-2008 o 13:23

  5. #25
    Perf
    Guest

    Domyślnie

    nie podawałem linka na tutorial, bo jest płatny - a nie chce nic reklamować.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Mozesz dac linka do strony na ktorej mozna kupic tego tutka? Bo google na haslo JM Cooper wywala jedynie jakies firmy IT.

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij Zobacz posta
    Mozesz dac linka do strony na ktorej mozna kupic tego tutka? Bo google na haslo JM Cooper wywala jedynie jakies firmy IT.
    http://www.altf.com/kart/index.php?p...2867&parent=10

  8. #28

    Domyślnie

    Tytułem uzupełnienia link jak zrobić książkę /fotoksiążkę/ z twardą okładką.
    Jest to pewnie metoda chałupnicza /praca typowo ręczna/, ale pokazuje metodologie.

    a oto obiecany link do youtube

    Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

    A tak z ciekawości, czy ktoś skorzystał i kupił tutoriala JM Coopera? Jestem ciekawy o ile różni się to co kupił z tym co jest na Youtube

  9. #29

    Domyślnie

    witam!

    1.Jak wygląda wydruk - bardziej zdjęcie czy katalog reklamowy?
    2. Jaka jakość pieru? grubość?
    3. czy mozna rozłożyc książke? Czy można wydruk. 1 fotę na obu stronach - jak wygląda łączenie stron?
    4.książka jest klejona? jak głęboko kartki wchodzą w grzbiet?

    pzdr
    Ad.1 Bardziej katalog reklamowy, choc kartki sa lakierowane i wyglada to ladnie.
    Ad.2 Wydruk laserowy, papier przez to ze lakierowany jest dosc sztywny.
    Ad.3 Ksiazka nie rozklada sie na plasko, strony sa klejone i zszyte, wyglada to dosc dobrze, ale troche ciezko sie rozklada.
    Ad.4 Tak, kartki wchodza w grzbiet na ok 1 cm.

  10. #30
    FotoGRAkA
    Guest

    Domyślnie Fotoksiążka

    Chciałabym się Was zapytać forumowicze jakiego kleju używacie do sklejania foto-książek. Jak byście mogli odpiszcie na mojego e-mail agaszynaka@wp.pl

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •