Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Fotoalbum (fotoksiążka?) własnej "produkcji" od A-Z

  1. #11
    misiex
    Guest

    Domyślnie

    Pozwolicie ze wtrace swoje trzy grosze
    Taka produkcje albumow juz dawno zaczalem z tym ze w wydaniu znanym wielu osobom chocby z targow w lodzi.Tak mocno rozpisujecie sie esli chodzi o wydruki.Ja tylko zapytam jak w cmyku nawet z "lajtami" osiagniecie kolorystyke sRGB na kalibrowanym prakycznie przed kazda robota labie.A co do ceny i jakosci odbitek to domawiajac sie z dobrymi labami (na sam pierw sprawdzonymi) przy odpowiedniej ilosci fotek miesiecznie
    mozna wynegocjowac bardzo dobre ceny za odbitki z rolki 305 np na portrze.Jesli macie z tym problemy chetnie moge wam takie odbitki pomoc drukowac.Jescze na koniec kwestia pieknych efektow na kredzie lub podobnych powierzchniach, to wyglada bardziej jak drogi miesiecznik lub kwartalna ofertowka hurtowni spozywczej .Ja printowane na minilabie foty uzywam do fotoksiazek na poczatku byly tak jak opisaliscie sami proby na roznych alternatywnych materialach jednak co naswietlenie to naswietlenie
    mam zawsze ta sama powtarzalnosc i basta.A kasiazka ktora sprzedaje poprostu wyglada i nie powstydzilby sie jej zaden z Was obywatele.
    Tymbardziej ze owe albumy maja byc pamiatka a nie substytutem dazacym do jak najtanszej produkcji na ktorej zaoszcedzicie 50 zlotych....
    Reszte pozostawiam do Waszych refleksji...jesli kogos zbulserwowalem lub zainteresowalem chetnie o tym przecytam.
    Pozdrawiam

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    37

    Domyślnie

    Co do bindowania nie mam doświadczeń, ale jutro powinnam dostać z FOTTO bindowaną fotksiążkę, sama jestem ciekawa jaki będzie efekt.

    Pozdrawiam.[/QUOTE]

    Czekam na wrażenia i pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez misiex Zobacz posta
    Pozwolicie ze wtrace swoje trzy grosze
    Taka produkcje albumow juz dawno zaczalem z tym ze w wydaniu znanym wielu osobom chocby z targow w lodzi.Tak mocno rozpisujecie sie esli chodzi o wydruki.Ja tylko zapytam jak w cmyku nawet z "lajtami" osiagniecie kolorystyke sRGB na kalibrowanym prakycznie przed kazda robota labie.A co do ceny i jakosci odbitek to domawiajac sie z dobrymi labami (na sam pierw sprawdzonymi) przy odpowiedniej ilosci fotek miesiecznie
    mozna wynegocjowac bardzo dobre ceny za odbitki z rolki 305 np na portrze.Jesli macie z tym problemy chetnie moge wam takie odbitki pomoc drukowac.Jescze na koniec kwestia pieknych efektow na kredzie lub podobnych powierzchniach, to wyglada bardziej jak drogi miesiecznik lub kwartalna ofertowka hurtowni spozywczej .Ja printowane na minilabie foty uzywam do fotoksiazek na poczatku byly tak jak opisaliscie sami proby na roznych alternatywnych materialach jednak co naswietlenie to naswietlenie
    mam zawsze ta sama powtarzalnosc i basta.A kasiazka ktora sprzedaje poprostu wyglada i nie powstydzilby sie jej zaden z Was obywatele.
    Tymbardziej ze owe albumy maja byc pamiatka a nie substytutem dazacym do jak najtanszej produkcji na ktorej zaoszcedzicie 50 zlotych....
    Reszte pozostawiam do Waszych refleksji...jesli kogos zbulserwowalem lub zainteresowalem chetnie o tym przecytam.
    Pozdrawiam
    Witam!
    Widziałem takie fotoksięgi (techn. fotograficzna) - nie na moją kieszeń - widze zastosowanie jako album ślubny i to dla zamożnych młodych.
    EFEKT BAJECZNY!

    Natomiast ja chciałbym coś podobnego uzyskć (przynajmniej duzo lepszego od wydruku laserowego xerox) - na drukarce epson r2880 (wydruk na papierze foto - prawie nie do odróżnienia od tech. fotochemicznej). Mam kalibrator. Problemem dla mnie jest oprawienie całości.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez axiomax ; 01-10-2008 o 09:33 Powód: Automerged Doublepost

  3. #13
    misiex
    Guest

    Domyślnie

    Jesli to nie tajemnica napisz ile kosztuje Ciebie wydruk A3 lub odrobine wiekszy uwzgledniajac podloze i pigmenty plus inne koszty(calkowity koszt wydruku).A najlepiej koszt takiego calego 20 rozkladowkowego albumu(moze byc na PW lub maila co by nie robic zamieszania)to dla porownania zrobie wycene dla Ciebie i porownasz co jest dla bogatszych mlodych
    Bo moje dawne kalkulacje dla pigmentowej metody mnie rozczarowaly.
    Ostatnio edytowane przez misiex ; 01-10-2008 o 09:44

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie

    Misiexs a czy mógłbyś zamieścić zdjęcie takiej fotoksiążki? i jeszcze jedno odbitka nie jest dwustronna - jak to rozwiazujesz? sklejasz 2 zdjęcia "plecami"?
    pozdrawiam Grzesiek
    Miłego dnia
    moja www

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiex Zobacz posta
    Bo moje dawne kalkulacje dla pigmentowej metody mnie rozczarowaly.
    Zalozenie jest takie:
    1.i tzk kupie drukarke (LISTOPAD) epson r2880 ze stałym zasilaniem atramentem lyson (do tej pory termosubl.HITI 15x20)
    2. formaty A3- pojed sztuki od czasu do czasu
    3. nie chce walic zdjec do kartona, badziewnych albumików itp
    4. maszyny xerox - gazeta

    PO OROSTU MAJAC TAKA DRUKARKE - zamiast drukować foty do kartona (bo kupować tradyc. fotoalbumów wklejac i fot mi sie nie chce.
    Wydruk dwustronny - I JAK (CZYM) TO OPRAWIC - to jest problem!
    Pewnie ze wszystko mozna dac do zakładu, ale nie na tym polega dla mnie zabawa w fotografie!
    FOTOGRAFUJE I WYWOŁUJE ZDJECIA DLA SIEBIE OD POCZATKU DO KOŃCA.
    TERAZ DO WYWOŁYWANIA SŁUŻY DRUKARKA.

    Własnie chodzi o tą zabawę. Dla mnie fot. na monitorze to 1/2 roboty.


    PS
    Tym sposobem chce uporzadkowac foty (w foto bawie sie - hobby- od 30 lat - zaczynałem od powiększalnika krokus 66 .
    Nie mam ogdzie trzymać odbitek! wszystko wala się w kartonach, szafach, piwnicach, tapczanach, a i tak większość odbitek wydałem (musiałbym ucyfrowić negatywy).

    Chce trzymac jakość foty , a nie gazety - w formie w miare możliwie eleganckiej (nie ekskluzywnej) dlatego album.
    Ostatnio edytowane przez axiomax ; 01-10-2008 o 10:38

  6. #16
    misiex
    Guest

    Domyślnie

    Zajrzyj na www.bukalski.pl na srodku bedziesz miec fotoksiazki kliknij i pogladowa wersja sie otworzy.A co do zdjec owszem sa laczone bo nie ma przecez portry co by miala emulsje z obydwu stron.Baa nie ma wogole takiego papieru chyba ze samodzielka tylko jak to obrabiac ;]

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie

    W takim razie chciałbym jeszcze spytać, gdzie mi moga złożyc taka fotoksiążkę z gotowych wydrukowanych (naswietlonych na fotolabie) stron? Podejrzewam, że nie robisz tego sam Ew. proszę podaj przybliżone ceny takiej fotoksiążki - wywołanie + oprawa (niekoniecznie ze skóry).
    Miłego dnia
    moja www

  8. #18
    misiex
    Guest

    Domyślnie

    Akurat mam wlasna linie do montazu tego materialu :] a jesli chodzi o koszty i inne rzeczy z tym zwiazane zapraszam na GG#721075 lub telefonicznie 507402054

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    37

    Domyślnie

    do: martyna_p

    Jak tam fotoksiążka z FOTTO?

  10. #20

    Domyślnie

    do: martyna_p

    Jak tam fotoksiążka z FOTTO?
    Generalnie ok, z tym ze akurat oprawa klejona lepiej sie prezentuje niz bidowana. Tymbardziej ze oprawa klejona ma sztywna okladke, a bidowana miekka i wyglada tak jakos malo powaznie jak jakis zeszycik ....

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •