Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: g3 brudny obiektyw--czy czyscic?

  1. #1
    satanico
    Guest

    Domyślnie g3 brudny obiektyw--czy czyscic?

    niestety, stalo sie. pobrudzilem sobie obiektyw tlustym odcisiem palca. na szczescie jest nieduzy i chyba nie wplywa widocznie na jakosc zdjec, ale wolalbym miec czyste szklo. pytanie--czym to wyczyscic? slyszalem o jakichs sciereczkach micro-fiber, mikrofaza czy jakos ta. czy to dziala? niektorzy mowia o eterze albo izopropanolu. bardzo prosze o rade.

  2. #2
    Bywalec Awatar Algier
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    234

    Domyślnie

    ściereczka z mikrofibry będzie dobra

    [ Dodano: Pią Maj 21, 2004 9:49 pm ]
    Tu jest link do podobnego tematu
    M50 | EF-M 22 | EF-M 15-45 | Canon Mount adapter EF-EOS M
    20D | EF-S 18-55 | T 28-75/2.8 | EF 50/1.8 | EF-S 60/2.8 macro | EF 70-200/4L
    580EXII​
    055XPROB | 488rc2

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Co się stało to się nie odstanie, a lepiej już zapobiegać niż żałować, prawda? Każdy, kto dba o obiektyw ma na niego tulejkę <jeżeli chodzi o kompakty> a na nią UV'kę, bo to zawsze taniej 20PLN porysować niż 1500 za obiektyw, prawda? Ja polecę tulejkę ze sklepu foto-tip, bo firmówki są niebiańsko drogie. Gwint 52mm, a także dostępna w zestawie z UV i deklem.
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  4. #4
    satanico
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mroczny
    Co się stało to się nie odstanie, a lepiej już zapobiegać niż żałować, prawda? Każdy, kto dba o obiektyw ma na niego tulejkę <jeżeli chodzi o kompakty> a na nią UV'kę, bo to zawsze taniej 20PLN porysować niż 1500 za obiektyw, prawda? Ja polecę tulejkę ze sklepu foto-tip, bo firmówki są niebiańsko drogie. Gwint 52mm, a także dostępna w zestawie z UV i deklem.
    no zgadza sie, glupi bylem, ze nie pomyslalem o tym przy zakupie aparatu, ale co robic... w tuleje+ultr tak czy sie sie zaopatrze, bo chce dokupic jakies konwertery. dlatego chcialbym jakos pozbyc sie tej plamy na obiektywie, zeby miec spokoj po prostu.

    [ Dodano: 22 Maj 2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez mroczny
    Ja polecę tulejkę ze sklepu foto-tip, bo firmówki są niebiańsko drogie.
    a co z luzem? w recenzjach pisza, ze tuleja sie rusza! cena faktycznie atrakcyjna, ze 100zl fajny zestawik ochronny, za taka cene widzialem sama tulejke.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    co z luzem? w recenzjach pisza, ze tuleja sie rusza!
    Ruszać się musi, bo jak byś ją wkręcił, moja się nie rusza, chyba że mocniej złapię przy wykręcaniu, więc nie widzę problemu.
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  6. #6
    satanico
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mroczny
    Ruszać się musi, bo jak byś ją wkręcił, moja się nie rusza, chyba że mocniej złapię przy wykręcaniu, więc nie widzę problemu.
    a to ciekawe, "wkrecil"? taka tuleja chyba jest mocowana na zacisk, ale moze sie czepiam

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    taka tuleja chyba jest mocowana na zacisk
    Zależy co oznacza u ciebie zacisk, bo ja muszę przkręcić tuleję aż trzaaśnie i na siłę jej nie odkręcę póki guziczeka nie zwolnię koło obiektywu. Jak ty to nazywasz zacisk to może być i zacisk, choć u mnie na zacisk mówi się jak coś jest na stałe zaciśnięte <prasa hydrauliczna w robocie> i się już by tej tulejki zdjąc nie dało. A kręcić trzeba jak obiektywem dSLR'ach :P :P :P :wink:
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •