Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: [Szczur88] Warsaw by night

  1. #21
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim

    panuna, mi akurat w 1 przeszkadza ten samochód (który oczywiście zauważyłem dopiero post factum, w domu) Kałuża... No właśnie, miała kontrastować
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Krakowa
    Wiek
    50
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur88 Zobacz posta
    Dzięki wszystkim

    panuna, mi akurat w 1 przeszkadza ten samochód (który oczywiście zauważyłem dopiero post factum, w domu) Kałuża... No właśnie, miała kontrastować
    o nie skomentowanym samochodzie w poprzednim poscie zatrybiłem, po tym jak go czytałem już na stronie, ale mniejsza o to, bo wydaje mi się że sprawa jest oczywista. Samej kałuży przyglądałem się dość długo i nawet zakładałem, że była Twoim zamysłem. Odniosłem się do niej bo w mojej opinii jest mocno wyszarpana i trochę burzy stonowaną harmonię poziomych i pionowych linii budynku.
    To tylko tak mi przyszło do głowy. Ponadto jak na swobodny wypad nocny to foty są fajne. Miałem jakiś czas temu szkolenie w Warszawie i też wypadłem nocką, żeby pobawić się światłem. Niestety nie trwało to długo, bo przyczepili się trzej mocno wyskokowi kolesie z nowatorskimi pomysłami i trzeba było się zwijać, żeby nie dać im powodów do radości z rozbitego sprzętu
    5D + grip + 50D + grip + C 70-200IS/2,8L + C 35/1,4L + C85/1,8 + C17-55/2,8 + 580 EX II + 430EX + slikpro330dx

  3. #23
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    No niestety, jest takowych sporo w Wawie, dlatego ja nie wychodzę przed 3-cią, wtedy oni już dawno leżą zalani w trupa i są absolutnie niegroźni.

    A zdjęcia są z dwóch kolejnych wypadów 3 z pierwszego i 1 (ostatnie) z drugiego. Planuję następne, bo i tak nie mam co robić nocą, a mam problemy z zaśnięciem, więc sobie łażę i fotografuję
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  4. #24
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie

    Zdecydowanie 2 i 3. Mają jakiś klimat, niedopowiedzenie, lekki powiew niepokoju...Generalnie spoko
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Takie sobie jeszcze dwie fotki:



    do oceny

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar lamuszka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Jersitz
    Wiek
    38
    Posty
    39

    Domyślnie

    Najnowsze fotki są MSZ najpesze z całego wątku. Dwójka fajna kompozycyjnie - kwadrat jak najbardzej na miejscu. Jedynka niestety gorsza, chociaż z potencjałem. Rozumiem, że siłą tego ujęcia miała być symetria, ale nierówno wykadrowane filary (?) rozwalają całą koncepcję. Warto byłoby przekadrować tak, żeby lewy filar zajmował w kadrze dokładnie tyle samo miejsca, co prawy, albo - jeszcze lepiej - wywalić obydwa. Kwadrat też mógłby wyglądać ciekawie. Poza tym mam wrażenie, że minimalnie wali się w lewą stronę ale może to te nieszczęsne filary sprawiają takie wrażenie. Pozdrawiam.

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    No z tymi flarami problem, po prostu lampy są lekko niesymetrycznie ułożone, a nie chciałem tego korygować w PS. Myślę o zrobieniu tam zdjęcia "twilightowego", z odbiciem blue na dole, no i te zielenie, i całość shiftem, myślisz, że to dobra idea?

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar lamuszka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Jersitz
    Wiek
    38
    Posty
    39

    Domyślnie

    Niezupełnie to miałem na myśli. Daleki jestem od czepiania się Ciebie, że ktoś postawił lampy uliczne w ten a nie inny sposób Pisałem o kompozycji a nie o oświetleniu - chodziło mi o te dwa słupy (ściany? w każdym bądź razie, jakiś element architektoniczny ??: ), które zamykają Twój kadr po bokach.

  9. #29
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Akurat czepiać się możesz do woli, po to tu publikuję te zdjęcia. Chodzi mi o to, że chcę zastosować inny, wyprostowany kadr, w którym kolumny mogą być dobrym pomysłem

  10. #30
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur88 Zobacz posta
    do oceny
    Jesteś pewien że na tym drugim zdjęciu lampy świeciły na zielono?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •