Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: zasilanie lamp w terenie: agregat czy zasialcz z elfo ?

  1. #11
    Uzależniony Awatar suchyHc
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s.. Zobacz posta
    Hmm, jakos wczesniej na to nie trafilem :/, a zdozylem juz kupic 2 ex ,
    ale mysle ze warte zastanowienia na przyszly sezon - teraz juz raczej w plenerkach nie wiele posmigam, a we wnetrzach najczesciej sie jakis prad znajdzie .
    No i dobrze zrobiłeś, bo Medikon (przedstawiciel Fomei) nie miał tego w ofercie przez całe wakacje. Teraz czekają do targów i dopiero za jakiś czas będą mieli drugą wersję tego zasilacza.
    Skasowali mi ;(

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suchyHc Zobacz posta
    No i dobrze zrobiłeś, bo Medikon (przedstawiciel Fomei) nie miał tego w ofercie przez całe wakacje. Teraz czekają do targów i dopiero za jakiś czas będą mieli drugą wersję tego zasilacza.
    ciekawe jaka cena będzie....
    bo ta poprzednia była atrakcyjna

  3. #13

    Domyślnie

    o wiele taniej wychodzi kupic akumulator samochodowy (55Ah spokojnie wystarcza) i tzw inverter czyli przetwornice. Akku to okolo 200zl, przetwornica sinusoidalna okolo 400-600zl.
    Widzialem takie cos w akcji i spisuje sie wysmienicie.

  4. #14
    Uzależniony Awatar suchyHc
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ABJ Zobacz posta
    o wiele taniej wychodzi kupic akumulator samochodowy (55Ah spokojnie wystarcza) i tzw inverter czyli przetwornice. Akku to okolo 200zl, przetwornica sinusoidalna okolo 400-600zl.
    Widzialem takie cos w akcji i spisuje sie wysmienicie.
    Nie pamiętam na którym forum, chyba na promodels był wątek o spaleniu lamp studyjnych przez taką przetwornicę.

    O cenie tego nowego modelu generatora Fomei jeszcze nic nie wiedzą. Sam się na niego czaję
    Skasowali mi ;(

  5. #15

    Domyślnie

    tak, na promodels ja duzo pytalem wlasnie o te przetwornice, a potem widzialem na zywo u Lucasa Tomaszewskiego jak to dziala w praktyce. Ale niestety posciagal wszystkie oznaczenia i nakleki z przetwornicy W kazdym razie to na prawde dziala i to bardzo stabilnie.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suchyHc Zobacz posta
    Nie pamiętam na którym forum, chyba na promodels był wątek o spaleniu lamp studyjnych przez taką przetwornicę.

    O cenie tego nowego modelu generatora Fomei jeszcze nic nie wiedzą. Sam się na niego czaję
    a teraz pytanie z tych trudniejszych:

    jak będę kupował generator to chcę coś porządnego na lata.
    jaką opinię ma Fomei wśród fotografów, w sieci ?

    czy to trabant wśród generatorów czy może Audi ? :-)

  7. #17
    sv
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michal_sokolowski Zobacz posta
    a teraz pytanie z tych trudniejszych:

    jak będę kupował generator to chcę coś porządnego na lata.
    jaką opinię ma Fomei wśród fotografów, w sieci ?

    czy to trabant wśród generatorów czy może Audi ? :-)
    Fomei to nie jest generator; to raczej rodzaj zasilacza/UPSa/akumulatora. Jego zaletą jest to że jest tani a podstawową wadą, że długo sie ładują lampy (do pełnej mocy coś ponad 20s). Wśród generatorów to jest zdecydowanie trabant.

    Górna półka:
    Profoto, Bron
    niżej:
    Hensel, Elinchrom,

    Z nowości Photokiny: Hensel pokazał pierwszy generator na aku litiowe:
    http://www.hensel.eu/index.php?L=de&id=22&cid=55

  8. #18
    Początki nałogu Awatar pawel-foto
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    56
    Posty
    342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ABJ Zobacz posta
    o wiele taniej wychodzi kupic akumulator samochodowy (55Ah spokojnie wystarcza) i tzw inverter czyli przetwornice. Akku to okolo 200zl, przetwornica sinusoidalna okolo 400-600zl.
    Widzialem takie cos w akcji i spisuje sie wysmienicie.
    Nie byłbym takim otymistą. Trzeba bardzo uważać na jakość przetwornicy. Z przetwornicą z Allegro żarówki błyskowe działały ok., ale z lampki ELfo poczułem dziwny zapach i skończyło się serwisem
    1DIII, 6D, 450D; G10. S 8/3,5(F); S 14/2,8; C15/2,8(F); C 16-35/2,8 II; C 24-70/2,8; 28-105/3,5-4,5; C 50/1,4; C 135/2,0; C 70-200/2,8 IS; C 70-200/4; C Ex.1,4x II; C Ex.2x II, 580Ex II; 430Ex.... Studio w Kielcach (7xELFO)-możliwość wynajęcia ... SPRZEDAM:C 24-70/2,8, C 20/2,8....KUPIĘ obudowę podwodną do G10 (WP-DC28)

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar MorF
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    31

    Domyślnie

    mam glupie pytanie ale czy ktos moze probowal ze zwyklym UPS? dla malych lampek kilka pstykow powinien chyba wytrzymac?

  10. #20
    Uzależniony Awatar suchyHc
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ABJ Zobacz posta
    tak, na promodels ja duzo pytalem wlasnie o te przetwornice, a potem widzialem na zywo u Lucasa Tomaszewskiego jak to dziala w praktyce. Ale niestety posciagal wszystkie oznaczenia i nakleki z przetwornicy W kazdym razie to na prawde dziala i to bardzo stabilnie.
    A pamiętasz z jakimi lampami i mniej wiecej jakiej mocy?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez MorF Zobacz posta
    mam glupie pytanie ale czy ktos moze probowal ze zwyklym UPS? dla malych lampek kilka pstykow powinien chyba wytrzymac?
    Kolega testował UPS'y. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale UPS'y nie są przystosowane do krótkotrwałych, dużych obciążeń. Kolega kupił w końcu Fomei, korzystałem z niego i też planuję zakup.
    Ostatnio edytowane przez suchyHc ; 28-09-2008 o 12:31 Powód: Automerged Doublepost
    Skasowali mi ;(

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •