Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: G9 czy A630IS

  1. #1
    SM31
    Guest

    Domyślnie G9 czy A650IS

    Witam. Zastanawiam się nad zakupem kompakta z uwagi na fakt iż nie zawsze noszę ze sobą lustro. Wybór padł na Canona, choć w grę wchodził jeszcze inny producent. Pytanie jest bardzo ważne - czym poza możliwością zapisy RAW różnią się G9 od A650IS? Oczywiście wygląd itp pozostawiamy w spokoju. Aparat ma robić zdjęcia, więc rozpatrujemy tylko to jak wygląda użytkowanie oraz efekt finalny czyli foto. Proszę o porady. Aktualnie G9 można nabyć za 1230 zł, zaś A650IS za 800 zł. Dla mnie 500 zł to dużo, zwłaszcza za nic wiecej jak możliwość zapisu RAW. (Ewentualnie czy da się z poziomu softu tak skalibrować A650 by zapisywał RAW?).
    Ostatnio edytowane przez SM31 ; 24-09-2008 o 14:53

  2. #2
    Krzys_ek
    Guest

    Domyślnie

    oczywiscie ze G9!!!

  3. #3
    SM31
    Guest

    Domyślnie

    Ale taki sam proc, to samo szkło, te same parametry, tylko RAW'a nie ma...

  4. #4
    Bywalec Awatar zonk
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    203

    Domyślnie

    czy da się z poziomu softu tak skalibrować A650 by zapisywał RAW?
    Na stronie chdk http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK widnieje a650 więc raw byś mógł wziąść z dodatkowego oprogramowania! Dodatkowym atutem jest ruchomy wyświetlacz! Jednak nie miałem przyjemności bawić się A650is a jestem szczęśliwym posiadaczem G9 i jestem pod wrazeniem!
    >>>--------> założyłem sobie bloga <--------<<<

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar flyxray
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    london
    Posty
    46

    Domyślnie

    mialem ten sam problem niedawno i wedlog moich testow wyszlo ze to tosamo tylko g9 ma rawy za to a 650is jest tanszy i jak zamiezasz robic tylko jpg to nie ma sensu brac g9
    ja juz prawie mialem kupic a650is a tu wyszedl g10 wiec czekam na niego bo bardziej mi zalezy na szerszym obrazku

  6. #6
    Początki nałogu Awatar chavez
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    337

    Domyślnie

    W G9 jeszcze dochodzi przycisk blokady ekspozycji, kółeczko nastaw z tyłu (jak w eosach), kółko z iso na górze, gorąca stopka.
    system EOS

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •