EOS + Speedlite
Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 29-09-2008 o 14:05
BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie
1/8000s - przyjąłem, że chcemy zrobić zdjęcie z takim "czasem migawki" - toteż, jeśli oczywiście nie mamy sposobu, żeby zabronić fotonom wpadać do studzienki, to czas pomiędzy odczytaniem pierwszego i ostatniego piksela w kolumnie powinien właśnie wynieść 1/8000s.
PS
http://en.wikipedia.org/wiki/Active_pixel_sensor: "Other innovations of the pixels such as 5T and 6T pixels also exist. By adding extra transistors, functions such as global shutter are possible."
No i mamy klapkę do studzienki - prawie jak Ring![]()
EOS - conditio sine Kwanon...
Dlaczego migawka mechaniczna?
Ma to zapewne uzasadnienie w podstawach analizy sygnałów. Istnieje narzędzie matematyczne w postaci transformaty Fouriera, z której (w wielkim skrócie rzecz ujmując) wynika, że im szybsze zmiany w przebiegu czasowym sygnału (włączanie - wyłączanie) tym większe zmiany w widmie. Włączanie matrycy na ekstremalnie krótkie czasy może wprowadzać trudne w korekcie lub wręcz niemożliwe do eliminacji zakłócenia (zmiany widmowe). Temat ten jest dobrze znany w świecie audio, gdzie stosuje się specjalne funkcje wycinające fragmenty w sposób "łagodny" (w dziedzinie czasu, funkcje te nazywane są funkcjami okna). Sygnał z matrycy ma może niewiele wspólnego ze światem audio, ale jest to również przebieg czasowy zmian prądu (ładunku, napięcia - zależy jak na to popatrzeć) w związku z czym wszelkie "manipulacje" w dziedzinie czasu odbijają się na widmie. Pytanie: jaki to ma bezpośrednie konsekwencje???
Pozdrawiam, bwicher