Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [maly test] Torba HAMA Defender 180

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Modzel
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    42
    Posty
    364

    Domyślnie [maly test] Torba HAMA Defender 180

    Niedawno stanalem przed problemem zakupu torby- w miare przyzwoitej i jednoczesnie dosc taniej, zeby nie bylo jej szkoda jak sie utapla w blocie, zakurzy, usyfi itd.. Mialem spory problem, ale ostatecznie wybralem torbe Hama Defender 180, za ktora zaplacilem 219zl.


    Przyznam, ze podchodzilem do niej sceptycznie (jakos do mnie marka Hama nie przemawiala tak do konca) i kupowalem ja w sumie z lekka niepewnoscia, ale nie mialem juz ani czasu ani ochoty na dalsze szukanie. Tyle slowem wstepu, teraz przejdzmy do wlasciwego testu
    Musze przyznac, ze torba bardzo mile mnie zaskoczyla (pameitajmy, ze kosztowala tylko, albo az 219zl). Jest duza, na tyle duza, ze 70-200mm f/2,8 od Sigmy weszlo pionowo bez pierdniecia, co widac za zalaczonym obrazku (szkielko z lewej strony torby, z dekielkiem canona).


    Torba miala duzy test juz na drugi dzien po zakupie. 2-dniowy rajd, Puchar Slaska OffRoad, czyli ogolnie kurz, ziemia, brud i bloto.. no, moze bez blota, ale w sumie spory syf Przez 2 dni, od rana do nocy torba wisiala na moim ramieniu, lezala w krzakach, zostala obficie obsypana kamieniami i ziemia spod kol terenowek itede, itepe.. Wnioski sa nastepujace:

    Plusy dodatnie:
    + torba jest raczej szczelna, w srodku nie bylo ani grama kurzu, piasku, ziemi ani zadnego innego brudu
    + spory komfort noszenia, torba posiada prosty pas biodrowy, ktory zdecydowanie poprawie komfort noszenia torby przez caly dzien
    + wygodny futeral na 6 kart CF, przypiety do torby czyms w rodzaju gumowej smyczy i chowany do bocznej kieszonki
    + boczna kieszonka z dosc wygodnym dostepem do niej, dodatkowo 2 plytkie przegrody zapinane na zamek
    + metalowe klamry glownego pasa nosnego
    + plytka kieszen na tylnej scianie, np na schowanie odpinanego pasa biodrowego
    + duze mozliwosci konfiguracji wnetrza, cale scianki pokryte sa rzepami
    + szpara na gorze, pozwalajaca na wyjecie/schowanie sprzetu z glownej komory bez potrzeby otwierania calej glownej klapy
    + przyzwoita miekka wysciolka srodka
    + ogolna sztywnosc calej torby
    + wewnatrz szmatka do przeczyszczenia obiektywu, na podobnej smyczy jak futeral na karty (tutaj nie do konca jestempewny czy to napewno jest na + )
    + dodatkowy pokrowiec przeciwdeszczowy

    Plusy ujemne:
    - poza klamrami od glownego pasa i klamrami do mocowania pasa biodrowego, reszta jest plastikowa
    - pionowo nie miesci sie body z zapietym 70-200 f/2,8 (ale to juz moze byc czepianie sie..) :P
    - glowny pas nosny moglby byc troche lepiej wyprofilowany

    Ponizej jeszcze 2 zdjecia, pierwsze to boczna kieszen, drugie to widok od gory, z zamknieta klapa gorna, ale gotowa do szybkiego wyjecia sprzetu.


    Przez te 2 dni torba naprawde dostala wycisk i musze powiedziec, ze wyszla z tego obronna reka.
    Wcisnalem do niej sigme 70-200 f/2.8, tamrona 28-75 f/2.8, fisheye zenitara 16mm, lampe canona 430EX, zestaw kart pamieci, dodatkowe baterie do lampy i canona 400D z gripem, portfel, telefon i bylo jeszcze sporo wolnego miejsca.
    Co do wyjmowania/chowania sprzetu przez dodatkowy otwor w gornej klapie, to jest to szybka i bezproblemowa operacja. Zamki blyskawiczne dzialaja idealnie, nie zacinaja sie, nie sprawiaja zadnych problemow.
    Wszelkie pozostale regulacje (glowny pas nosny, pas biodrowy i pas, ktory ma sluzyc chyba jako cos w rodzaju uchwytu do reki) dzialaja tak jak powinny, lekko i pewnie. Jedno powazne "ale" jakie mam, to wyprofilowanie glownego pasa nosnego.. mogloby byc ciut lepsze. Wlasciwie to nie ma zadnego wyprofilowania, pas jest prosty, ale mimo to jest dosc wygodny, nawet po calodziennym noszeniu torby na ramieniu nie bylem obolaly. Dla porownania- przy starej torbie po godzinie mialem dosc.
    Do torby mozna przytroczyc statyw albo monopod. Co prawda nie zauwazylem nigdzie pasow specjalnie do tego przeznaczonych, ale bez problemu mozna wykroystac pasy, ktore zamykaja boczna kieszen- ja tak zrobilem i bylo calkiem wygodnie, chociaz w pewnym stopniu komplikuje to proces wymiany np. karty pamieci.

    Podsumowujac:
    Polecam torbe osoba, ktore nie koniecznie chca wydac 600zl na cos "firmowego", a szukaja torby w miare solidnej za przyzwoite pieniadze. Mysle ze stosunej cena/jakos w skali 10-cio punktowej wynosi 9,5 (te 0,5 punktu odejmuje za brak dodatkowych pasow do przytroczenia statywu). Bardzo duza zaleta dla mnie jest to, ze torba bez problemu miesci szklo 70-200 f/2.8. Pierwszy sprawdzan Hma zdala doskonale, jutro kolejny rajd, zobaczymy jak to wyjdzie
    Mam nadzieje ze ten maly test pomoze tym, ktorzy szukaja torby a tak jak ja, nie sa do konca zdecydowani na co wydac jednak niewielka sumie pieniedzy. Torba naprawde warta jest kazdej wydanej na nia zlotowki, szczegolnie jesli ktos szuka torby niekoniecznie "salonowej".
    "Palacze, którzy zdadzą sobie sprawę ze swoich nawyków, mogą je zmienić lub zastępować palenie inną aktywnością oralną."- The Merck Manual- podrecznik diagnostyki i terapii.
    0D, 10-400 f0.0 StereoIS TurboUSM i inne takie...

  2. #2

    Domyślnie

    Czy możesz ponownie wrzucić zdjęcia torby?

  3. #3

    Domyślnie

    moj DNS nie znajduje http://www.modzel.net
    czy mozesz zdjecia udostepnic z czegos co działa ?
    5D, 5Dmk2 BG-E6 | 16-35 IIL | 24-105 ISL | 35L | 50 1.4 | 85IIL | 70-200 2.8 ISL | 100 2.8 Macro | 100-400 ISL

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    32

    Domyślnie

    przyglądałem się bardzo solidnie tym torbom hama defender w różnych rozmiarach..... i to jednak nie jest to..... sztywność tej torby, a także sposób otwierania i zamykania - nie należą do najlepszych rozwiązań - lepiej trochę dołożyć i kupić coś z lowepro - seria reporter (mam taką 300 od pół roku i spisuje się świetnie
    ---10kg Canona w Torbie---

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Ja korzystałem z HAMA Defender, nie pamiętam co to był za model, podczas ostatniego reportażu ślubnego w tym roku i moje odczucia są raczej negatywne - kiepsko się operuje z tą torbą, niezbyt ergonomiczna.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  6. #6

    Domyślnie

    OK, w takim razie co polecacie innego o wymiarach hama defender 180-220? jakie inne marki i modele?

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    32

    Domyślnie

    Lowepro Stealth reporter d200, d300, d400, d500, d550, d600
    wygodnie, solidnie, szybko i dostępnie
    ---10kg Canona w Torbie---

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Jak wyżej.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    151

    Domyślnie

    Bez przesady, defender 180 to porządna, dobrze wyposażona torba za rozsądne pieniądze. Wybrałem ją po obejrzeniu wielu innych. Ta ma to, ta nie ma tamtego... ale nie znalazłem w innych firmach tak naprawdę niczego, co uzasadniałoby 2x wyższą cenę. W 180 podoba mi się rozsuwana górna klapa - dostęp do sprzętu jest szybki i wygodny bez otwierania całej torby. Nie rzuca sięw oczy, co moim zdaniem jest zaletą. Część sprzączek jest plastikowych, jednak nic nie psuje się, a całość jest b. solidnie wykonana. Bez problemu mieści zawartość mojej stopki. Nie twierdzę, że to ideał, ale sprzęt o bdb stosunku cena / jakość.
    Pentax |Canon | Metz | Benro | szukajka

  10. #10
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    defender otwiera się od strony fotografa-a lowepro od zewnątrz-co to daje-mając Hamę robimy sobie na otwartej torbie rodzaj stolika-w lowepro przebijamy się przez tą klapę-co ciągle opada i się torba zamyka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •