Strona 3 z 85 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 842

Wątek: Canon PowerShot SX10 IS i PowerShot SX1 IS

  1. #21
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blizzard997 Zobacz posta
    myślicie że warto kupić SX10 IS zamiast prostej lustrzanki?

    na myśl pierwsza nasuwa się lustrzanka, ale gdy nie mam zamiaru potem inwestować w drogie obiektywy, chciałbym tez go wziąć na zawody w kolarstwie górskim, co prawda żaden z tych aparatów się do kieszeni nie zmieści, chciałbym pobawić się w fotografię makro, krajobrazy, zamontować filtry. zależy mi na uniwersalności... nie ukrywam tez ze chciałbym nagrywać filmy, a do tego chciałbym sprzęt kupić tanio

    czy lepiej kupić drogi kompakt niż tanie lustro...?
    myślę że wraz ze wzrostem ceny rośnie jakość wykonania wiec teoretycznie drogi kompakt wypadnie lepiej od taniej lustrzanki....
    Temat rzeka, dlatego krótko. Dzisiejszy drogi kompakt, jutro będzie taniutkim kompakcikiem. To tak do przemyślenia.

  2. #22
    Blizzard997
    Guest

    Domyślnie

    odkąd wyszedł S5 IS czyli coś kolo maja 2007 to jeszcze 1000zl trzeba zapłacić za niego wiec tak szybko nie tanieją

  3. #23
    Dopiero zaczyna Awatar Lech
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Świdnik
    Wiek
    52
    Posty
    41

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    Temat rzeka, dlatego krótko. Dzisiejszy drogi kompakt, jutro będzie taniutkim kompakcikiem. To tak do przemyślenia.
    Nie zgadzam się z Tobą. Powiedzmy za SX10 dasz 1000zł, po roku niech będzie wart 500zł. W między czasie zrobisz dużo udanych zdjęć makro, portret, tele i nakręcisz jakiś filmik.
    Strata po roku 500zł.

    Rok temu na wiosnę 400D Kit kosztował 3000zł - stałeś się profi, mam lustro.
    Ponieważ nie miałeś kasy na szkła, więc mogłeś pomarzyć tylko o zdjęciach makro czy tele.
    Wystawiasz swój sprzęt na Allegro - udało się poszedł za 1200zł
    Strata po roku - 1800zł

    Chodzi mi o to, że wszystko idzie w dół, ale kupisz nowy zaawansowany komakt, będziesz miał dużo radości z robienia zdjęć i wbrew pozorom aż tak dużo na nim nie stracisz.
    Pozdrawiam. Lech

  4. #24
    ferito
    Guest

    Domyślnie

    no ja tez mam problem z wyborem .... kolega ma s5 is ale cięzko jest go dostać i własnie z tej okazji mam zamiar kupić sx10 is lub sx1 is i teraz nie wiadomo który jestem typ amatora ale podobno jest to bardzo wciagające i niewiadomo czy za pół roku nie bedzie to dla mnie za mało też czekam na jakieś testy bo na fajnej stronce " optyczne" nie ma jeszcze testów .. pzdr ..

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Za dużo matematyki Lechu. Rzecz w tym, że nie warto kierować się taką oto przesłanką:
    myślę że wraz ze wzrostem ceny rośnie jakość wykonania wiec teoretycznie drogi kompakt wypadnie lepiej od taniej lustrzanki....
    a poza tym, kompakty są równoprawnymi maszynkami do robienia zdjęć, ot co. Każdemu wg potrzeb, kto to powiedział?

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar Lech
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Świdnik
    Wiek
    52
    Posty
    41
    Pozdrawiam. Lech

  7. #27
    Dopiero zaczyna Awatar Lech
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Świdnik
    Wiek
    52
    Posty
    41
    Pozdrawiam. Lech

  8. #28
    Suowianin
    Guest

    Domyślnie

    Szkoda ze przy zadnej z opinii nie ma przykladowej galerii :/ Aparat na rynku a ciezko komus zrobic zdjecia i je gdzies wrzucic :>

  9. #29

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    143

    Domyślnie

    Hmm nic dobrego to nie wróży! Canon dał na swojej stronie sample. Ale patrząc na fotki (nocne) powyżej można sie rozczarować. Bardzo czekałem na ten aparat a teraz.

    http://www.canon.pl/For_Home/Product...ot_SX10_IS.asp

    http://www.canon.pl/For_Home/Product...hot_SX1_IS.asp

    Nic tylko poczekać na porządny obiektywny test! Nawiasem mówiąc czekam na sx1 od czasu s3. Pomijam S5 bo jego fotki mnie rozbiły i doprowadziły do rozpaczy. Inna opcja do wgranie Raw ale o tym wynalazku i waszym forum dowiedziałem sie niedawno(aż wstyd się przyznać). Tak czy inaczej czekam na sx1 i jego test. Pożyjemy zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez REX ; 28-10-2008 o 12:59

Strona 3 z 85 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •