Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105

Wątek: [dr11] Podróże

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie [dr11] Podróże

    Zbiorę parę fotek z tego cudownego miasta i wrzucę tutaj. Niestety, warunki atmosferyczne nie pozwoliły pokazać mi na zdjęciach pełni kolorystyki, niebo mgliste, nie w pełni przejrzyste. Próbowałem to troszkę poprawić w postprocessingu, jak wyszło - sami zobaczcie i oceńcie.
    Ostatnio edytowane przez dr11 ; 25-11-2009 o 14:36

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Witaj Darku!
    Śliczne miejsce, zazdroszczę klimatów z Ameryki Płd.
    Podobny problem z mglistym horyzontem trafił mi się dwukrotnie w zatoce Oslo. Ciężko jest trafić w odpowiedni czas klimatyczny kiedy nie jesteś codziennie na miejscu. Tego typ miejsca zazwyczaj mają swoją specyfikę pogodową. Fotografie oddają możliwości krajobrazowe miejsca, nie mam jednak pewności czy nie zostały lekko przegrzane. Co do pierwszej: powstrzymałbym się z b&w w panoramie. Skłonić by mnie mogła większa dramatyczność sytuacji, tak myślę.
    Ciekawe fotografie i chętnie pokibicuję dalej. Pozdrawiam serdecznie.
    C-F-K - forever

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Powiem szczerze, b&w to próba ratunku. Ratunku przed brakiem kontrastu, spowodowanym niebieską, mglistą dominantą. I chyba wiem co masz na myśli mówiąc o przegrzaniu. Nie jest to przegrzanie brazylijskim słońcem, ale ocieplenie spowodowane zdjęciem tej cholernej, niebieskiej mgiełki. Moja umiejętność obróbki nie jest niestety na takim poziomie, żeby sobie z tym poradzić. Najwidoczniej Dzięki za komentarz i odwiedziny.
    .

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    35
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Mailes zalozony polar?

    Miejsce swietne, zazdroszcze

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Wojkij, niestety nie posiadalem jeszcze polara(ow). To bylo dopiero co po kupnie lustrzanki (350D). Ledwo starczylo mi na szkla - chcialem koniecznie zabrac 10-22. Teraz, po prawie dwoch latach, wiem dobrze co bym zmienil Jest pretekst do powrotu tam kiedys
    .

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Pomorze
    Wiek
    42
    Posty
    220

    Domyślnie

    Niezłe Podobają się ale mam kilka uwag przedewszystkim do dwójki gdyż najbardziej mi się podoba. Taką fotke widziałbym w wiekszym nasyceniu kolorków. Przedewszystkim zieleni i niebieskiego. Ta mgła troszke przeszkadza ;/. A w 1. troszke za jasno jak dla mnie lub brak zdecydowanego kontrastu.

    No ale fajne zdjęcia - pozazdrościć pobytu w takim miejscu

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez JiNN ; 24-06-2008 o 10:17

  7. #7
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie

    Pozwole dodac swoje 3 grosze. Moim zdaniem ta mga to najlepsze co moglo ci sie przytrafic w czasie robienia zdjec. Sprawia niesamowite wrazenie, IMO bez takiej mgly zdjecia bylyby typowo pocztowkowe - a tak maja cos osobliwego. W 1 rzeczywiscie w PS-ie moznaby troche przyciemnic (ok -1/2 EV) i troche kontrast podciagnac. Nasycenie kolorow jest OK (JiNN wyreguluj monitor) Generalnie czekam na wiecej, dobra robota!!
    Aha, polar chyba niewiele pomoze na mgle

  8. #8
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Ja się generalnie zgadzam z Cavemanem - mgła jest fajna. Poza tym, jak czegoś nie możesz zwalczyć - pokombinuj, żeby to wykorzystać. Na pierwszym i drugim zdjęciu widzę duży potencjał na świetne, mgliste zdjęcia gór i morza. Rio mogłabym w takich warunkach nawet sobie darować... Pokaż jeszcze coś..

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    IMHO nr 1 ujmuje najciekawszy z kadrów i chyba lepiej by wyglądał w naturalnych kolorach, może pokażesz?
    Chyba w PS można to zdjęcie jeszcze trochę podciągnąć.
    Możesz podać parametry?
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu postaram się rozwinąć wątek o rzeczy, o których piszecie. Teraz jestem na wyjeździe i nie mam dostępu do swojego fotoarchiwum.
    .

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •