Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: 30D + Tokina 28-70/2.8 = error99

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Olesno
    Wiek
    38
    Posty
    125

    Domyślnie 30D + Tokina 28-70/2.8 = error99

    przerabial ktos temat err99 na takim zestawie? z tego co czytalem na tym i innych forach, to raczej tokiny rzadko powoduja ten blad... ale od poczatku:
    - szklo od jakiegos czasu miewalo "fochy" - czasami trzeba bylo odblokowac i lekko odkrecic a potem zakrecic, zaby zalapal - inaczej nie chcial robic zdjec
    - wczoraj pierwszy raz wyskoczyl err99, aparat polezal chwile wylaczony, przeczyscilem styki - dzialo, a dzisiaj znow padlo
    - kilka tygodni temu z obiektywu wykrecila sie jedna ze srubek mocujaca ten plastikowy pierscien, na ktorym jest przelacznik AF/MF

    pytania:
    - na pewno szklo czy moze byc cos z body? wolalbym z body, bo jest na gwarancji
    - czy ta wypadnieta srubka moze powodowac (pierscien sie troche rusza), ze cos nie kontaktuje i dlatego wyskakuje err99?
    - zna ktos serwis, ktory sie zaopiekuje tym szklem?
    Canon 30D, Canon 7D, Tokina 28-70/2.8, Tokina 80-200/2.8, Canon 70-200/2.8L ISUSM, Canon 50/1.8, Canon 18-55/3.5-5.6 IS, Nissin Di866 Mk 2
    moje zdjęcia na CB: koncertowe, portrety, nocne

  2. #2

    Domyślnie

    zaklej styki obiektywu i podłącz. jeśli body pokaże, że nie ma obiektywu , to sprawa leży po stronie słoika, jeśli pokaże 99 to po stronie body. Ja bym stawiał na to, że przez ruszający się pierścień odpadł jakiś kabelek od włącznika i to powoduje błąd
    40D + Tamron 17-50/2,8 + Sigma 70-300/4,5-5,6 + C50/1,8II + 550ex + duuuużo planów i mało pieniędzy...

    studioad.pl - projektowanie stron internetowych
    serwery www bez limitów

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Olesno
    Wiek
    38
    Posty
    125

    Domyślnie

    poeksperymentowalem dzisiaj troche i ustalilem co nastepuje:

    - przy przyslonie 2.8 zwykle dziala (baaardzo sporadycznie robi blad) niezaleznie od ogniskowej
    - przy przyslonie 3.2 do 4.0, moze 4.5 raczej dziala na krotkich ogniskowych, czesciej robi blad przy dlugich
    - na dlugim koncu robi blad prawie zawsze niezaleznie od przyslony (z wyjatkiem 2.8)
    - na krotkim koncu zwykle dziala na dowolnej przyslonie, az do konca (22)

    naciskajac podglad glebi slychac, ze silnik cos walczy i probuje zamykac przyslone - zwykle bezskutecznie.

    pytanie: jaki jest zwiazek ogniskowej z tym problemem?

    dzwonilem do serwisu w krakowie, facet twierdzi, ze w tych szklach dosc typowa usterka jest uszkodzenie jakies tasmy od przyslony (?) - czesc niedostepna, wiec usterka nienaprawialna. druga, mniej prawdopodobna, opcja jest podobno mechaniczne blokowanie sie przyslony.

    co do puszki: po weekendzie jedzie do serwisu - i tak w ramach gwarancji mam jedno czyszczenie gratis, a najwyzszy czas na nie, wiec przy okazji niech sprawdza body - moze akurat cos z nim nie tak, chociaz z druga tokina hula normalnie.

    mam nadzieje, ze faktycznie sie okaze, ze to jakis drobiazg typu kabelek przez te srubke wypadnieta - w niedziele bede w krakowie, to zostane do poniedzialku - umowilem sie tam do serwisu na poniedzialek rano, bede mial na poczekaniu diagnoze. srubke mam nadzieje, ze tez mi wkreca

    P.S. mial ktos do czynienia z serwisem na ul. Czapskich 1 w Krakowie? facet nazywa sie Kadeja i robi miedzy innymi serwis gwarancyjny dla firmy bodajze Migomex (czy jakos tak), importera Tokiny.
    Canon 30D, Canon 7D, Tokina 28-70/2.8, Tokina 80-200/2.8, Canon 70-200/2.8L ISUSM, Canon 50/1.8, Canon 18-55/3.5-5.6 IS, Nissin Di866 Mk 2
    moje zdjęcia na CB: koncertowe, portrety, nocne

  4. #4
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie

    Miałem podobny problem z Tokiną 28-70 ATX Pro SV na 10D. Najpierw sporadycznie err99, pod koniec prawie przy każdej próbie zdjęcia. Gość w serwisie (nie na Czapskich) stwierdził że przeciera się taśma łącząca styki z elektroniką wewnątrz obiektywu, że jest to wada serii SV i że nie udało mu się zdobyć takiej taśmy. Na szczęście problem okazał się banalniejszy. Winne były ... styki baterii w gripie Po przełożeniu baterii do korpusu obiektyw działał aż miło, tak samo po przeczyszczeniu styków w gripie. Wygląda na to że ten obiektyw ma jakieś momenty większego zapotrzebowania na prąd, z innymi obiektywami nie było żadnych problemów.

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Olesno
    Wiek
    38
    Posty
    125

    Domyślnie

    dokladnie o tej tasmie wspominal facet z serwisu. podobno czesc jest calkowicie niedostepna. gripa nie mam.
    Canon 30D, Canon 7D, Tokina 28-70/2.8, Tokina 80-200/2.8, Canon 70-200/2.8L ISUSM, Canon 50/1.8, Canon 18-55/3.5-5.6 IS, Nissin Di866 Mk 2
    moje zdjęcia na CB: koncertowe, portrety, nocne

  6. #6
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timo Zobacz posta
    - zna ktos serwis, ktory sie zaopiekuje tym szklem?
    Spróbuj tu:
    http://www.fotoserwis.krakow.pl/
    lub tu:
    http://www.migomex.com.pl/akcesoria_foto/page/kontakt
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem podobnie na Tokiną 12-24/4 i 30D. Nowa kupiona z intrnetowego sklepu, wyjęta z kartonu - zrobilem może z 20 ujęć i ... brak AF. Po wyjeciu i ponownym zamontowaniu ERR99
    Wymieniłem na inny egzemplarz, ten działa do dziś.
    5D, 5Dmk2 BG-E6 | 16-35 IIL | 24-105 ISL | 35L | 50 1.4 | 85IIL | 70-200 2.8 ISL | 100 2.8 Macro | 100-400 ISL

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Olesno
    Wiek
    38
    Posty
    125

    Domyślnie

    wlasnie o tym serwisie pisalem wyzej. a z migomexu mam wlasnie namiar na ten serwis.
    Canon 30D, Canon 7D, Tokina 28-70/2.8, Tokina 80-200/2.8, Canon 70-200/2.8L ISUSM, Canon 50/1.8, Canon 18-55/3.5-5.6 IS, Nissin Di866 Mk 2
    moje zdjęcia na CB: koncertowe, portrety, nocne

  9. #9
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie

    Spróbuj przeczyścić styki aku. U mnie akurat trochę się przybrudziły te w gripie, może u Ciebie coś jest na tych w aparacie. Widzę w podpisie że masz jeszcze Tokinę 80-200/2,8. Też ją mam i chodziła bez problemów a 28-70 wieszała aparat.

  10. #10
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timo Zobacz posta
    wlasnie o tym serwisie pisalem wyzej. a z migomexu mam wlasnie namiar na ten serwis.
    Fakt, nie doczytałem kolejnego postu. Ale jeśli tą droga się nie da to może generalnie być kłopot z naprawą tej Tokiny w Polsce.
    Możesz spróbować zadzwonić jeszcze do:
    http://www.fotoserwis.lublin.pl/
    http://www.fototronik.com.pl/index.html
    http://www.fototechnik.pl/page1.aspx
    ale szczerze powiedziawszy wątpię w powodzenie,
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •