Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Vista, dwa monitory i kalibracja

  1. #11
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Mi Color Control Panel sam z siebie nic do LUT nie ładuje do żadnego monitora. Profile mam poprzypinane, poustawiane jako domyślne i nic się dzieje. Dopiero Logo Calibration Loader ładuje, ale ma ten feler, że z autostartu nie chce działać. Wywaliłem go sobie na pulpit i uruchamiam z ręki, co jest jednak dość upierdliwe. Vista 64-bit.
    Czyli dzieje się dokładnie to co u mnie - Color Control Panel nie chce nic sam z siebie ładować. Logo Calibration Loader działa (u mnie akurat z Autostartu chodzi ok), ale co z tego, skoro ładuje ten sam profil na oba monitory :-(
    Też mam Vistę 64-bit.
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  2. #12
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    Czyli dzieje się dokładnie to co u mnie - Color Control Panel nie chce nic sam z siebie ładować. Logo Calibration Loader działa (u mnie akurat z Autostartu chodzi ok), ale co z tego, skoro ładuje ten sam profil na oba monitory :-(
    Też mam Vistę 64-bit.
    Jeśli LCL ładuje do obydwu LUT tą samą kalibrację za jednym zamachem, to może to niestety oznaczać, że twoja karta graficzna ma tylko jeden LUT...

    W takim wypadku jesteś w głębokiej dupie.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    No dobrze, ale czy ktoś może autorytatywnie potwierdzić lub zaprzeczyć, czy Vista ma własny systemowy LUT loader? Bo ja mam sprzeczne informacje w tej materii, natomiast doświadczenie podpowiada, że nie ma i, że trzeba używać LCL.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  4. #14
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Jeśli LCL ładuje do obydwu LUT tą samą kalibrację za jednym zamachem, to może to niestety oznaczać, że twoja karta graficzna ma tylko jeden LUT...

    W takim wypadku jesteś w głębokiej dupie.
    Hmm... a jak sprawdzić ile LUT ma karta? Jakiś programik?
    Moja karta, to trochę zabytkowa na dzisiejsze czasy nVidia 7900GTX (ech...ta karta kosztowała mnie kiedyś 2kpln, a teraz taką samą moc mają paście po 300 zł). Karta to Gainward z serii z "pełnym wypasem" :-)
    No, ale jeśli ma tylko jeden LUT, to faktycznie jestem tam gdzie piszesz ;-)
    Choć tak prawdę mówiąc, to nie będę płakał jak oprofilowany będzie tylko jeden (główny) monitor, bo na drugim mam tylko palety z PSa.
    Ostatnio edytowane przez bundy ; 21-09-2008 o 22:25
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  5. #15
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    Hmm... a jak sprawdzić ile LUT ma karta? Jakiś programik?
    Moja karta, to trochę zabytkowa na dzisiejsze czasy nVidia 7900GTX (ech...ta karta kosztowała mnie kiedyś 2kpln, a teraz taką samą moc mają paście po 300 zł). Karta to Gainward z serii z "pełnym wypasem" :-)
    No, ale jeśli ma tylko jeden LUT, to faktycznie jestem tam gdzie piszesz ;-)
    Choć tak prawdę mówiąc, to nie będę płakał jak oprofilowany będzie tylko jeden (główny) monitor, bo na drugim mam tylko palety z PSa.
    1) Zainstaluj sobie Spectraview Profiler
    http://www.nec-display-solutions.pl/...1&id=208&tab=2
    2) Po uruchomieniu aplikacja powinna pojawić się na obu monitorach jednocześnie
    3) Wejdź w Review>Edit calibration na jednym i drugim monitorze. Poruszając krzywymi modyfikujesz zawartość LUT. W przypadku karty wyposażonej w dwie LUT zmieni się zachowanie tylko jednego monitora, w przeciwnym razie skutki zmiany nastawów będą widoczne na obydwu monitorach jednocześnie.

  6. #16
    chechelos
    Guest

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny problem na Viście, ale z jednym monitorem. Skalibrowałem monitor iiyama HM903DT w programie OptiCAL za pomocą kolorymetra, dzięki temu utworzyłem profil icc, który automatycznie się zapisał. Różnica po kalibracji jest ogromna, tylko po restarcie systemu Vista nie "widzi" jakby tego profilu, on jest zapisany domyślnie, a i tak nie uruchamia tego profilu. Dopiero ustawienia wskakują jak odpalam program OptiCAL. Proszę o poradę, jak zrobić żeby Vista startowała automatycznie na tym profilu. Dodam że mam Vistę Home Premium 32bit

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Mi Color Control Panel sam z siebie nic do LUT nie ładuje do żadnego monitora. Profile mam poprzypinane, poustawiane jako domyślne i nic się dzieje. Dopiero Logo Calibration Loader ładuje, ale ma ten feler, że z autostartu nie chce działać. Wywaliłem go sobie na pulpit i uruchamiam z ręki, co jest jednak dość upierdliwe. Vista 64-bit.
    Ma Pan monitor kalibrowany, nic się nie powinno ładować! Logo Callibration Loader jest od Mach3 i trzeba go bezwzględnie wywalić.

    PS1. Vista ma własny loader. Aby ładować wybrany profil, trzeba przejść w zarządzaniu kolorem na "Moje" ustawienia.
    PS2. Dwa monitory i Windows zawsze zostawia element niepewności co i gdzie załadowało. Proponuję kalibrować jeden tor, a drugi tylko wyregulować na monitorze.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 30-10-2008 o 14:53
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ma Pan monitor kalibrowany, nic się nie powinno ładować. Logo Callibration Loader jest od Mach3 i trzeba go bezwzględnie wywalić.
    Chodzi mi o profil na drugi, zdecydowanie niekalibrowany monitor. Ale problem udało mi się już rozwiązać:

    http://canon-board.info/showthread.php?t=39789

    Ad. PS1 - Wydaje mi się, że przeklikałem już wszystko w tym temacie, ale wrócę do domu, to jeszcze raz sprawdzę.

    Ad. PS2 - CalibrationTester pokazuje, że wszystko co miało się wgrać, wgrało się tam, gdzie trzeba
    Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 30-10-2008 o 15:01
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  9. #19
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    Pozwole sie podłączyć pod topic.
    Pracuje obecnie na lapku HP (win xp, sp3) do którego mam podpięty NEC FP1375X. Kalibrowałem i1 Display 2 tylko tego NEC'a (na matrycy laptopa mam tylko palety PS'a). Zainstalowałem sobie „Color control panel aplet” od Microsoftu, podpiałem profil zrobiony przez Match'a do NECa, ale przy starcie systemu ten profil sie nie ładuje, nie ładował go tez LCL, dlatego na wstepie wyłączyłem go z autostartu.

    Obecnie, zeby załadowac na NEC'a profil pokalibracyjny musze otworzyc ten windowsowy color control panel, ustawić jako domyslny jakis inny profil, zastosowac zmiany, poczym ponownie ustawić na domyślny właściwy (pokalibracyjny) profil i po kliknieciu "Apply" dopiero widać że ładuje się docelowy profil.
    Bardzo to upierdliwe jest, można coś z tym zrobić?
    Wyłączenie w rejestrze wszystkiego od karty graficznej może pomóc?
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar ci-nek
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    39

    Domyślnie

    może takie głupie pytanie - co to jest ten LUT? mam też ten problem ze color control panel nie ąłduej profilu. w autostarcie mam coś od kolorymetru i po starcie visty widze ze profil łąduje, po czym chyb ajkieś gówno zaszyte w viscie ładuje na powrót swój profil z nieba wziety... juz mirece opadają...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •