Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Vista, dwa monitory i kalibracja

  1. #1
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie Vista, dwa monitory i kalibracja

    Ok, przyznaję od razu - nie użyłem za bardzo forumowej szukajki i pewnie temat już był wałkowany, ale zaryzykuję werbalne poturbowanie ;-) :-)

    Mam w tej chwili podpięte dwa monitory (Eizo S2231W jako główny i Eizo S1931 jako drugi) i wszystko sobie chodzi pod Vistą (grrrr...kiedyś to się musiało stać...). Jak podejść do tematu kalibracji obu monitorów? Vista pozwala na podpięcie profilu pod wszystkie monitory w systemie (w XP nie dało rady bez dodatkowych "protez"), ale czy np. loader od Eye One Display 2 poradzi sobie z tym? (jeśli 2 monitory, to każdy powinien mieć na karcie graf. własną tablicę LUT - dobrze kombinuję?). I takie pytanko techniczne (pytam, bo nie mam w tej chwili kalibratora w ręce - jest w naprawie niestety) - czy kalibracja drugiego monitora przy pomocy softu iMatch sprowadza się po prostu do przeniesienia okna programu na drugi monitor i przeprowadzenia całej procedury analogicznie do pierwszego?

    Bundy
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  2. #2
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Po prostu przenosisz okno z monitora na monitor. Jeśli karta będzie miałe dwie tablice LUT i nic się nie wykrzaczy, to wszystko powinno być (chyba?) banalnie proste.

  3. #3
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    Vista pozwala na podpięcie profilu pod wszystkie monitory w systemie (w XP nie dało rady bez dodatkowych "protez")
    XP też pozwala, wystarczy zainstalować Color Control Panel od MS (zdaje się, że taki sam, jak w Viście).

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    ale czy np. loader od Eye One Display 2 poradzi sobie z tym? (jeśli 2 monitory, to każdy powinien mieć na karcie graf. własną tablicę LUT - dobrze kombinuję?).
    Niestety, loader ładuje tylko profil na pierwszy monitor. Trzeba go wyłączyć (usunąć skrót z Autostartu) i skonfigurować Color Control Panel do ładowania profili dla obydwóch monitorów.

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    I takie pytanko techniczne (pytam, bo nie mam w tej chwili kalibratora w ręce - jest w naprawie niestety) - czy kalibracja drugiego monitora przy pomocy softu iMatch sprowadza się po prostu do przeniesienia okna programu na drugi monitor i przeprowadzenia całej procedury analogicznie do pierwszego?
    Tak.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  4. #4
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta

    Niestety, loader ładuje tylko profil na pierwszy monitor. Trzeba go wyłączyć (usunąć skrót z Autostartu) i skonfigurować Color Control Panel do ładowania profili dla obydwóch monitorów.
    Color Control Panel jest standardowo w Viście? Trochę jeszcze jestem mało kumaty w temacie Visty, bo przesiadkę z XP zrobiłem dopiero w zeszłym tygodniu (trzymałem się rękami i nogami XP, ale w końcu poległem...).
    Czyli przy pomocy iMatch kalibruję po kolei jeden i drugi monitor, zapisuję oba profile, potem wywalam loader z Autostartu i w Color Control Panel (to jest to okno zarządzania kolorem, które się otwiera z zakładki w ustawieniach ekranu?) podpinam ręcznie profile do obu monitorów? Ok, a ładowanie do tablicy LUT, które do tej pory załatwiał loader też jest wtedy zrobione (profil w ustawieniach ekranu i to co ładuje loader na starcie, to jest to samo? Ehh...może to głupie pytania, ale trochę dodanie drugiego monitora mnie zakręciło ).

    Bundy
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  5. #5
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Tutaj masz taki fajny programik, który pozwala sprawdzić co tam się w LUT-ach ciekawego dzieje:
    http://www.xrite.com/product_overvie...SoftwareID=546

    Działa to w ten sposób, że przesuwasz okienko z monitora na monitor:


  6. #6
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    Color Control Panel jest standardowo w Viście?
    Chyba tak - http://www.geekgirls.com/images/vista_control_panel.jpg - chociaż może zależy od wersji (Home/Pro itp.)

    http://www.xpwindowsvista.com/images...management.gif

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    Czyli przy pomocy iMatch kalibruję po kolei jeden i drugi monitor, zapisuję oba profile, potem wywalam loader z Autostartu i w Color Control Panel (to jest to okno zarządzania kolorem, które się otwiera z zakładki w ustawieniach ekranu?) podpinam ręcznie profile do obu monitorów?
    W zasadzie tak, tyle że profile ustawia się w aplecie Zarządzanie kolorami w Panelu Sterowania:

    Panel sterowania > Sprzęt i dźwięk > Zarządzanie kolorami > Profile > Monitor (wybierz urządzenie z listy) > Dodaj

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    Ok, a ładowanie do tablicy LUT, które do tej pory załatwiał loader też jest wtedy zrobione?
    Tak, profile będą się ładować przy starcie.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  7. #7
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta


    Niestety, loader ładuje tylko profil na pierwszy monitor. Trzeba go wyłączyć (usunąć skrót z Autostartu) i skonfigurować Color Control Panel do ładowania profili dla obydwóch monitorów.
    No niestety w ten sposób to nie chce u mnie zadziałać. Oba monitory skalibrowane, dwa profile zapisane i podpięte jako własne ustawienia dla Ekranu 0 i 1 w Color Control Panel i po wywaleniu loadera nie ładuje się nic, tzn. nie ładuje profilu dla żadnego monitora. Potwierdza to aplikacja, którą polecił wcześniej Czornyj. Z kolei z loaderem profile się ładują i aplikacja pokazuje, że dla obu ekranów został zmodyfikowany LUT, ale drugi ekran wygląda jednak jak przed kalibracją, czyli coś tutaj nie gra.
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  8. #8
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    Z kolei z loaderem profile się ładują i aplikacja pokazuje, że dla obu ekranów został zmodyfikowany LUT, ale drugi ekran wygląda jednak jak przed kalibracją, czyli coś tutaj nie gra.
    Bo loader dla obydwóch ekranów ładuje ten sam profil, nie pamiętam, czy pierwszy, czy drugi.


    Z Color Control Panel powinno działać, powinieneś mieć tylko jeden profil zapisany dla każdego monitora i ustawiony jako domyślny. Ale może coś się jednak gryzie...
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  9. #9
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Sprawdź, czy na pewno dla każdego monitora masz podpięty odpowiedni profil. Wejdź w ustawienia pierwszego i sprawdź jego profil, a potem wejdź w ustawienia drugiego i też sprawdź jego profil. Miałem ostatnio taki zonk, że obydwa monitory identyfikowane były przez ICM jako ten drugi i podpięcie profilu dla któregokolwiek z nich skutkowało podpięciem tego samego profilu dla obydwu monitorów jednocześnie i oczywiście w czasie startu do obydwu LUT ładowana była ta sama korekta.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Mi Color Control Panel sam z siebie nic do LUT nie ładuje do żadnego monitora. Profile mam poprzypinane, poustawiane jako domyślne i nic się dzieje. Dopiero Logo Calibration Loader ładuje, ale ma ten feler, że z autostartu nie chce działać. Wywaliłem go sobie na pulpit i uruchamiam z ręki, co jest jednak dość upierdliwe. Vista 64-bit.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •