Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Ramka

  1. #1

    Domyślnie Ramka

    Kto mnie naumie robic ramki w PS ? ni za cholere mi to nie wychodzi

  2. #2
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    canvas size.. znajdz ta funkcje

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Image -> Resize -> Canvas size 8)

  4. #4

    Domyślnie

    hehe takie proste ale ja tepy jestem hyhyhy

    dzieki

    acha jeszcze jedno a jak bym chcial dac taka ramke np 0.3 mm ale w srodku zdjecia tak ok 3 cm od krawedzi zdjecia ? nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ?

    ale jak wiecie to jak ?

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Wlaczasz rysowanie prostokatow, grubosc pedzla na 0.3mm (ilestam px , nie wiem dokladnie), kolor na odpowiedni, poza tym gdzies w menu View (widok) wlaczasz linijki i zaczynasz rysowanie prostokata, czyli ramki, od linijki w takiej odleglosci w jakiej chcesz.

  6. #6
    Bywalec Awatar Klosiu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    232

    Domyślnie

    heh moze to glupie ale jak nazywa sie opcja ta opcja po polsku bo mam wersje pl Ps'a

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    94

    Domyślnie

    no a jak zrobić żeby ten prostokąt nie wypełniał sie tym kolorem tylko zostawił samą linię konturową?
    Canon 10D, EF 50mm 1.8, EF 28-135 IS, EF 70-210mm 3.5-4.5 EF-S 18-55mm, SpeedLite 550EX, Lander L830, Jeep Bag
    "...professionals only have a bigger trashcan."

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Chyba musze Alicje za uszko wytargac by w koncu tu zajrzala i dala kilka dobrych rad od grafika komputerowego 8)

  9. #9
    Awatar greg
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    10

    Domyślnie

    Sporo roznych przykladow ramek znajduje sie na stronie http://www.epaperpress.com/psphoto/index.html.
    Mazna tez sciagnac "gotowce" do photoshopa

  10. #10
    Początki nałogu Awatar alahari
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Chyba musze Alicje za uszko wytargac by w koncu tu zajrzala i dala kilka dobrych rad od grafika komputerowego 8)
    Możesz sobie
    Moze popytajcie mnie o program Corela 8) Tam dużo latwiej można takie cos narysować- tak po prostu- określic- protokąt z wypelnieniem czy bez, grubość, kolor...wszystko..

    W PS ramek jeszcze nie robilam, własnie próbowałam i...troszke jestem wqurzona Niby proste wymaganie a tyle komplikacji... Vitez- jak coś źle napisze- popraw mnie- moze wiesz lepiej


    1. Okreslic narzędzie, za pomocą którego chcielibysmy narysowac ramke - pędzel czy ołowek, grubość, nacisk, kolor...
    2. Kliknac na ikone rysowania prostokatów, wybrac z góry "ścieżki". Rysujemy przy pomocy miarki (trzeba ja włączyc najpierw) prostokat w wymiarze pożądanym.
    3. Prawym klawiszem myszy klikamy, pojawia sie okienko- wybrać "obrysuj ścieżke".
    4. Pojawia sie 2gie okienko- wybrac narzedzie, które wczesniej wybraliśmy i ustawiliśmy wymiary etc.. (np. pędzel)
    5. Ok- zrobione- jest ramka.

    Mam nadzieje, ze to dobry sposób- strasznie duzo zachodu z tym

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •