Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Paint Shop Pro 9 lub Adobe Photoshop CS2

  1. #1
    studio
    Guest

    Domyślnie Paint Shop Pro 9 lub Adobe Photoshop CS2

    Proszę o odpowiedź na pytanie:
    Czy rzeczywiście warto kupić droższy Adobe Photoshop CS2 niż Paint Shop Pro 9? (różnica w cenie jak 8:1)
    Interesuje mnie obróbka materiału graficznegi na poziomie półprofesjonalnym. Za opinie wynikające z doświadczeń zawodowych będę wdzięczny. (dostępne opisy obu produktów są mi znane)

  2. #2
    Początki nałogu Awatar krecio
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Piastów
    Wiek
    62
    Posty
    470

    Domyślnie

    Z Adobe nie mialem do czynienia natomiast mam PSP 9 i bardzo sobie chwale. poza jednym - nie wywoluje RAW z 20D i 350D (pewnie za jakis czas zrobia upgrade). Wszystkie inne funkcje pracuja doskonale i nie ma z nimi problemow. Jesli znasz opisy tych programow to nie powinienes miec problemow z wyborem. Mozliwosci tych softow sa na tym samym poziomie.
    pozdr.
    krecio

    5D + 5D Mk III

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    52
    Posty
    44

    Domyślnie

    Nie zajmuję się zawodowo obróbką grafiki więc opinii nie będę wydawał. Wydaje mi się, że "czy warto" to indywidualna decyzja. Poza opisami produktów dostępne są także darmowe triale: sciągnij, zainstaluj, porównaj jak się pracuje.
    PS CS2 ma wtyczkę do RAWów z 20D
    A jak już się nauczę robić zdjęcia to kupię sobie analoga...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Jak cię stać, to kupuj PS CS2.

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Ja rowniez polecam przerobienie trialow i zdecydowanie samemu czy warto. Przy takim zakupie nikt za ciebie nie zdecyduje na co pieniazki wydasz.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Racibórz
    Wiek
    44
    Posty
    266

    Domyślnie

    bawie sie oboma i powiem ze ostatnio uzywam wylacznie paintshoppro...ma to "cos" co brakuje ps'owi...prostota, szybkosc i rewelacyjne efekty...mialem ostatnio kupe zdjec do podrasowywania z mojego kita, zdjecia bez obrobki sa dla mnie nie do ogladania a tak 1 minuta zabawy paintem z kazdym zdjeciem i efekt jakbys mial elke przypieta do body ;-) ocen swoje sily na takie programy jezeli dopiero w nie wchodzisz to adobe okaze sie za duzym kombajnem do polkniecia, poza tym jak piszesz jest 8xdrozszy i moim zdaniem nie warto tyle przeplacac...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez studio
    Proszę o odpowiedź na pytanie:
    Czy rzeczywiście warto kupić droższy Adobe Photoshop CS2 niż Paint Shop Pro 9?
    Skoro pytasz to nie warto! Poważnie.

  8. #8
    Bywalec Awatar domero
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    52
    Posty
    155

    Domyślnie

    Mam takie głupie pytanie (skor już mowa o PS CS2). W necie trafiłem na tekst, że niby nie będzie wersji CE (PL) bo wszystkie języki są zaszyte w kupie w wersji podstawowej. Czy w związku z tym trial też można przerobić jakoś na polski?

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar Czankra
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Wiek
    55
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krecio
    Z Adobe nie mialem do czynienia natomiast mam PSP 9 i bardzo sobie chwale. poza jednym - nie wywoluje RAW z 20D i 350D (pewnie za jakis czas zrobia upgrade). Wszystkie inne funkcje pracuja doskonale i nie ma z nimi problemow. Jesli znasz opisy tych programow to nie powinienes miec problemow z wyborem. Mozliwosci tych softow sa na tym samym poziomie.
    Krecio, mój PSP 9 wywołuje rawy z 20D Jeżeli chodzi o możliwe opcje to nie jest może szczyt, ale ostrość, bilans bieli i ekspozycję można regulować.
    "Ciężko pracuj i staraj się, jak możesz...wtedy nam pozostałym będzie lżej" - Garfield
    EOS20D | EF 17-40mm f/4L USM | EF 24-105mm f/4L IS USM| 580EX

  10. #10
    Początki nałogu Awatar krecio
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Piastów
    Wiek
    62
    Posty
    470

    Domyślnie

    Mea culpa! Z ta "20" to sie rozpedzilem. Natomiast z cala pewnoscia nie moge tego zrobic z CR2 z "350".
    pozdr.
    krecio

    5D + 5D Mk III

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •