Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: %$#%$#%^# dziecko - czyli czym czyscic obiektyw

  1. #1

    Domyślnie %$#%$#%^# dziecko - czyli czym czyscic obiektyw

    $#@$# dzieciak dotknal mi paluchem do przedniej soczewki obiektywu...psia mac akurat kiedy wykrecilem filtr zeby zalozyc inny filtr....oczywiscie mam piekna daktyloskopie na soczewce....czym to zczyscic zeby nie uszkodzic powlok???

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: %$#%$#%^# dziecko - czyli czym czyscic obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez Conik
    czym to zczyscic zeby nie uszkodzic powlok???
    Bibulka do czyszczenia optyki (dostepna w sklepach foto i na allegro np w zestawach czyszczacych - tylko delikatnie jej uzywaj, nie trzyj zbyt mocno) i/lub sciereczka mikrofazowa (tylko jakiejs dobrej firmy np te z salonow Vision Express dodawane do okularow) oraz plyn do czyszczenia optyki nie uszkadzajacy powlok (trzeba poczytac na opakowaniu czy jest bezpieczny dla HMC itp, dostepny w sklepach foto oraz na allegro).

    Zestaw czyszczacy Hama na Allegro jest znosny, szczegolnie plyn - bezpieczny... bibulki gorsze bo raz za mocno potarlem, trafilem krawedzia bibulki na szklo obiektywu i rysa sliczna (pipa ze mnie bo niedelikatnie czyscilem).

    Teraz czyszcze plyn+sciereczka ktora po ok 10 czyszczeniach idzie do prania.

  3. #3
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    to masz za duzego powera, sam czyszcze tym hamoskim zestwem i jestem z niego zadowolony, jedna kropla plynu i obiektyw slni, a jak sie pergaminki to w kazdym papierniczym od groma i za grosze, dla mnie zestawik rewelka!!!!!!
    - scierreczka z mikrofazy
    - pedelek z dmuchawka
    - plyn czyszczacy
    - paleczki do (ucha)
    - pergaminowe bibulki za 16 zl a starczy na dlugo
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Ja tam chucham i Velvet
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Ja tam chucham i Velvet
    ja nigdy nie czyszcze - zawsze filtr jest a ten z kolei czyszcze chuchajac i przecierajac koszulka ktora mam na sobie z reguly. mam jakiegos pisaka do czyszczenia ale z reguly czyszcze nim monitor

  6. #6
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    a nigdy nie czyszcze - zawsze filtr jest a ten z kolei czyszcze chuchajac i przecierajac koszulka ktora mam na sobie z reguly. mam jakiegos pisaka do czyszczenia ale z reguly czyszcze nim monitor
    A jak jesteś spocony?
    Muszą wychodzić niezłe zdjęcia



    Traktuj to jako żart :-))))))))))))))
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •