Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: początki galerii jasta :)

  1. #1
    jast
    Guest

    Domyślnie początki galerii jasta :)

    Musicie brać poprawkę na początkującego .... może za miesiąc będzie lepiej www.bestia.neostrada.pl

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: początki galerii jasta :)

    Cytat Zamieszczone przez jast
    Musicie brać poprawkę na początkującego .... może za miesiąc będzie lepiej www.bestia.neostrada.pl
    To ja poczekam ten miesiac... bo tych wolalbym nie komentowac. Kupiles juz jakas ksiazke o fotografii?

  3. #3
    jast
    Guest

    Domyślnie

    Książa zdjęcia nie zrobi.Z literatury mam:CHIP Special - Fotografia cyfrowa.chmAgfa Kursy Foto.zipABC Fotografowania.zipMichael Freeman-fotografia studyjna.pdfAle nie mam za cholere czasu Pozdrawiam

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jast
    Książka zdjęcia nie zrobi.
    W czasie czytania ksiazki cwicz wszelkie porady w niej zawarte (np gdy jest napisane o glebi ostrosci to pocwicz takie ustawienia by wyszla mala itp).
    CHIP Special - Fotografia cyfrowa.chm
    Daruj sobie.
    Agfa Kursy Foto.zip
    Dobre ale malo i zbyt zwiezle.
    ABC Fotografowania.zip
    Daruj sobie.
    Michael Freeman-fotografia studyjna.pdf
    Zajrzyj za rok, jak bedzie cie stac przynajmniej na oswietlenie studyjne...Od siebie polece:National Geographic "Szkola fotografowania" - ksiazkowa wersja nie multimedialna. Wprawdzie multimedialna jest przystepniejsza, ale zbyt chaotycznie rozlozona (mimo podzialu na czesci np juz w pierwszej czesci pisza o fotografowaniu w studio!) , poza tym zbyt zwiezla. W ksiazkowej jest wiecej i lepiej opisane - tylko w czasie czytania trzeba cwiczyc! (podobnie jak w czasie czytania instrukcji tez powinienes bawic sie aparatem i testowac ustawienia).Druga pozycja - po powiedzmy miesiacu/dwoch cwiczen i przebrnieciu przez ksiazke National Geographic - "Ksiazka o fotografowaniu" Mroczka (latwo dostac za dobra cene na Allegro).I te dwie do robienia bardzo dobrych zdjec krajobrazowych/portretowych/pamiatkowych/domowych wystarcza.Ksiazke National Geographic jak sie sprezysz to przerobisz w tydzien wraz z cwiczeniem. Warto poswiecic tydzien by na dlugi czas nauczyc sie w miare robic zdjecia.. jak brak ci czasu to sproboj zachorowac angina teraz szaleje A tak z tych co do tej pory posiadasz vs zdjecia ktore pokazales to poradze - przeczytaj dokladnie rozdzialy o kompozycji, i pocwicz dobre lapanie ostrosci.

  5. #5
    jast
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za rady . Przekazuje krytyke ustawiania głębi ostrości do canona (wszystko robiłem na auto). NG niestety mam dostępne tylko w postaci płyt ( to chyba ten kurs multimedialny). Może uda mi się zachorować w przyszłym tygodniu Pozdrawiam

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jast
    Przekazuje krytyke ustawiania głębi ostrości do canona
    Nie glebi ostrosci a ogolnie ostrosci. Masz te zdjecia nieostre tak jakbys od razu dociskal migawke do konca i pstrykal nie czekajac az aparat ustawi ostrosc. Dociskaj spokojnie do polowy, jak nie lapie ostrosci to celuj punktami pomiaru ostrosci w krawedzie/miejsca kontrastowe , przytrzymaj migawke wcisnieta do polowy i wroc kadrem tak jak chcesz ale juz z ustawiona ostroscia.
    (wszystko robiłem na auto)
    Wolisz pstrykac fotki czy robic fotografie? Jak to pierwsze to powodzenia... jak to drugie to daruj sobie tryb auto. Pobaw sie WSZYSTKIMI ustawieniami aparatu w trybie P - czytajac jednoczesnie i instrukcje (by wiedziec co do czego sluzy i jak sie przestawia) i ksiazke (ot chocby kurs Agfy) - by wiedziec co od czego zalezy i w jakich sytuacjach co trzeba zmienic (w trybie P to najczesciej - balans bieli, korekte ekspozycji, wlaczenie/wylaczenie lampy - jak najczesciej rob BEZ lampy w zamian za to podbijajac ISO do 200 np - latwiej jest odszumic niz usunac czerwone oczy 8) ).Pozniej gdy zachce ci sie zdjec nocnych albo rozmazanych (pokazujacych ruch) to pobawisz sie trybem Tv i statywem/podlozem. Gdy zachce ci sie namiastki glebi ostrosci (portret - mala GO, krajobraz - duza GO) to pobawisz sie trybem Av i ewentualnie iso (by dopasowac czas naswietlania tak by nie wyszlo poruszone). Ale najpierw pocwicz lapanie ostrosci... a pozniej poczytaj tez o kompozycji.
    NG niestety mam dostępne tylko w postaci płyt ( to chyba ten kurs multimedialny).
    To kup ksiazke ... w wielu ksiegarniach i w kazdym empiku jest, oraz w sprzedazy wysylkowej (www.national-geographic.pl ). 89zl kosztuje o ile dobrze pamietam. Naprawde warto.

  7. #7
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Podstawowa zasada - aby robic zdjecia trzeba znac swoj aparat.. i przynajmniej podstawy fotografii.. ot chocby co to jest zloty podzial kadru i z czym sie je wlasnie owa glebie ostrosci.Pewnie ze mozna trzaskac zdjecia na autmacie nie wnikajac w szczegoly - ale czy na tym polega fotografia...?

  8. #8
    Coś już napisał Awatar qiq
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    57
    Posty
    83

    Domyślnie

    Każda fotka 'okazjonalna' jest IMHO dobra... go oglądania sobie. Poczekam ten miesiąc jednak...




    Ale maupa jestem zgryźliwa. 8-?
    pzdr
    Qiq
    ~~~~~~
    http://www.plonacypromyk.i365.pl
    EOS 10D, EOS 50e+BP, 4.0-5.6/75-300usm, 4.5-5.6/38-76 (tfu!), AL-1QF, 1.8/50,
    Benbo Trekker + Manfrotto 141RC

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qiq
    Ale maupa jestem zgryźliwa. 8-?
    A patrzyles co ja pisalem?

  10. #10
    Coś już napisał Awatar qiq
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    57
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez qiq
    Ale maupa jestem zgryźliwa. 8-?
    A patrzyles co ja pisalem?
    Tak, tak. Wszystkie Twoje litery wyczytałem, no może o ogonkach zapominiałem )
    pzdr
    Qiq
    ~~~~~~
    http://www.plonacypromyk.i365.pl
    EOS 10D, EOS 50e+BP, 4.0-5.6/75-300usm, 4.5-5.6/38-76 (tfu!), AL-1QF, 1.8/50,
    Benbo Trekker + Manfrotto 141RC

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •