Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Sigma EX 28-70 F/2,8 kontra reszta 28-70 f/2,8

  1. #11
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    no przesadziłem, wiekszość a nie wyszyscy chwala tego tamrona
    Kontynuujac poszukiwania to jedynie Jurek Plieth na niego narzeka ze niby wystarczy go dotknac a juz sie rozleci .

    Pomysl sobie nad tym - szklo kupujesz na kilka miesiecy, czy kilka lat?
    Chcesz wydac 1200zl ... ale jesli rozlozysz kwote wydana na szkla na lata ktore ma ci ono posluzyc - to dlaczego nie zdecydujesz sie wziac szkla odrobine drozszego a na pewno lepszego?
    Mi Tamron swietnie sluzy juz 1,5 roku i to NA PEWNO nie ta polka co badziewne zoomy 28-200... oraz nie wyglada jakby mial zamiar sie rozleciec - wyglada na 2 miesiace uzywania .
    Tak wiec jesli chcesz swietne szklo na super lata to argument "ale ja chce sigme/tokine bo mam max 1200zl" jest nieodpowiedni... bo potem mozesz anrzekac i np za rok znowu zmieniac szklo gdy juz nazbierasz na Tamrona - lepiej nazbierac teraz.

  2. #12
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Tyle to wiemy, a doczytales piewsza wypowiedz autora tego watku?
    "Ostanimi czasy Tamorny wyginęly"
    Nie wyginęły, bo Sigmę wymieniłem na Tamrona ok. tydzień temu w FotoIt.

  3. #13

    Domyślnie

    no dobrze, wszystko rozumiem. Ale nadal niczego nie wiem o tej sigmnie. Teraz z samej ciekawości chciabym sie o niej czegoś dowiedzieć. Zostawmy juz temat Tamorna, bo wiekszość wątków na formu o szkiełkach z tego przedziału (standardowego zooma) zmierza ku jednemu.... czyt. Tamronowi. Teraz czas na sigme i kikla słow o niej.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    595

    Domyślnie

    http://www.tawbaware.com/sigma_tokina_test1.htm
    To jest porównanie z Tokiną. Co prawda innej Sigmy, ale z tego co się orientuję to ta o krórą pytasz jest starszym modelem niż ta tam testowana. Więc rewelacji bym się po niej nie spodziewał...

  5. #15

    Domyślnie

    ta sigma jest chyba nowsza bo to jest sigma EX .... ale pewności nie mam bo znawcą sigm nie jestem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •