Strona 45 z 48 PierwszyPierwszy ... 354344454647 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 474

Wątek: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

  1. #441
    dawniej jas_rambo
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Zainstaluj EOSMSG, to zobaczy
    Działa, dzięki.

  2. #442

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    Czy jest to możliwe że w serwisie po wymianie migawki nie zresetowali przebiegu? Bo zakupiłem canona 40D i w 40dshuttercount pokazuje mi że mam 114 tys a aparat był w serwisie i na pokwitowaniu jest napisane „w aparacie urwane lustro. wymiana zespołu mirror boxa i spustu migawki. migawka 98 tys.p” pisałem do serwisu i nie byli chętni udzielać informacji i byli zaciekawieni na jakiej podstawie odczytałem przebieg pisząc iż jedynym możliwym miejscem do weryfikacji przebiegu jest serwis, gdzie technik podpina się pod płytę główną sprzętu oraz odpisali że opis pokwitowania był związany również z wymianą migawki w ramach akcji producenta. Więc albo program źle pokazuje i mam 14 tys około albo wymienili i nie zresetowali albo nie wymienili tej migawki. Nie wiem nie znam się ale migawka wygląda jak nowa ale ten przebieg mi śmierdzi. Jak to jest z tymi programami. Przeczytałem cały wątek i pomimo kilku zbliżonych postów nie znalazłem odpowiedzi. Zamierzam oddać im do serwisu by sprawdzili, 20 zl to nie jest dużo to się dowiem o co tu chodzi ale zrobię to przy okazji bo do Warszawy kawał drogi a wysyłać szkoda kasy.

  3. #443
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    Serwis nie resetuje przebiegu nawet po wymianie migawki. W dokumentach powinna być adnotacja przy jakim stanie licznika została wymieniona.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #444

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    na pokwitowaniu jest napisane „w aparacie urwane lustro. wymiana zespołu mirror boxa i spustu migawki. migawka 98 tys.p” teraz jak sprawdzam w programie jest 114 tys około czyli oznacza że ta nowa ma około 14 tys? Czyli program dobrze pokazuje bo wg sprzedawcy właśnie tyle powinno być. Myślałem że jak wymienia się migawkę to że w programie od 0 liczy dlatego zastanawiało mnie dlaczego pokazuje 114 tys a nie 14. No to teraz mogę spać spokojnie. Dzięki

  5. #445
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    dla mnie spust migawki to nie to samo co migawka, mirror box to lustro, nic nie ma o wymianie migawki, serwis to tylko naprawa lustra była, wiec pewnie masz 114 k

  6. #446

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    Cytat Zamieszczone przez troglodyta Zobacz posta
    dla mnie spust migawki to nie to samo co migawka, mirror box to lustro, nic nie ma o wymianie migawki, serwis to tylko naprawa lustra była, wiec pewnie masz 114 k
    tez tak myślałem ale w serwisie powiedział gość „To co Pan opisuje w tym przypadku było związane również z wymianą migawki w ramach akcji producenta.” Jedyne co jest napisane o migawce to po kropce Migawka 98 tys.p. ja myślałem że to tylko przebieg ale skoro gość tak odpisał.

  7. #447
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    Cytat Zamieszczone przez misieksss Zobacz posta
    na pokwitowaniu jest napisane „w aparacie urwane lustro. wymiana zespołu mirror boxa i spustu migawki. migawka 98 tys.p” teraz jak sprawdzam w programie jest 114 tys około czyli oznacza że ta nowa ma około 14 tys? Czyli program dobrze pokazuje bo wg sprzedawcy właśnie tyle powinno być. Myślałem że jak wymienia się migawkę to że w programie od 0 liczy dlatego zastanawiało mnie dlaczego pokazuje 114 tys a nie 14. No to teraz mogę spać spokojnie. Dzięki
    Najprościej to wykazać / udokumentować pochodzenie i prawo własności sprzętu w serwisie CSI a następnie poprosić o historię naprawy. Tylko wtedy dowiesz się czy migawka została wymieniona.
    Sprzedający zwykle mówi to co Kupujący chce usłyszeć i nie zawsze jest to prawdą - zasada ograniczonego zaufania jest w takiej sytuacji wskazana. Luźne słowo serwisanta bez sprawdzenia też nie brzmi poważnie
    Ostatnio edytowane przez Bolek02 ; 29-05-2014 o 13:13
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  8. #448

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Najprościej to wykazać / udokumentować pochodzenie i prawo własności sprzętu w serwisie CSI a następnie poprosić o historię naprawy. Tylko wtedy dowiesz się czy migawka została wymieniona.
    Sprzedający zwykle mówi to co Kupujący chce usłyszeć i nie zawsze jest to prawdą - zasada ograniczonego zaufania jest w takiej sytuacji wskazana. Luźne słowo serwisanta bez sprawdzenia też nie brzmi poważnie
    To najpewniejsze będzie. Nic to i tak nie zmieni oszukany nie zostałem bo sprzedawca pisał tylko o wymianie mirror box i spustu i jak oglądałem aparat to mówił że prawie wszystko było wymienione. Na tamtą chwilę nie orientowałem się i wydawało się że było dużo wymienione. Sprawdziłem przebieg i zaczęło mnie to martwić bo oczytałem się o tym jak padają oraz że po wymianie migawki powinno być 0. Teraz jedynie chcę po prostu wiedzieć czy była wymieniona czy nie. Nowa czy stara zawsze może paść a jak padnie będę się martwić. Zastanawia mnie tylko czy potrzeba aż podpinać pod płytę główną by odczytać aktualny przebieg migawki? To w programie jest podana ilość wszystkich zdjęć na starej i nowej migawce? W serwisie mi napisali że licznik migawki jest kasowany przy wymianie.

  9. #449

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    Co do wymiany migawki mi również powiedziano że po wymianie licznik jest kasowany. A do programów sprawdzania przebiegu to nie wiem czemu Canon tak się broni i uważa że tylko on potrafi sprawdzić przebieg a wszystkie inne programy podają fałszywą wartość.
    Wszystkim którzy pragną sprawdzić stan swojego licznika polecam ShutterCount v1.0b (darmowy program) For Canon EOS DSLR. Testowane na 50D i 5D mark3. Program sprawdza również między innymi 7D i 1Dx.
    50D sprawdzałem programem EOSinfo i ShutterCount v1.0b i wykazały dokładnie ten sam stan licznika. Zainteresowałem się tematem ponieważ padła mi migawka w 5D mark3 , puszka zaczęła 3 rok więc po gwarancji ale byłem pewny że nie przejechałem jeszcze 100tys. a serwis na upartego że migawka ma 152tys. 5D mark3 ma gwarancie przebiegu migawki 150tys. niezależnie od gwarancji podstawowej i przyszło płacić za wymianę a byłem pewny że będzie w ramach gwarancji. Nie wieżę w to co mi napisali ale mam za daleko żeby jechać i się z nimi dochodzić. Żałuję tylko że wcześniej nie znalazłem tego super programiku bo bym chociaż sam dla siebie miał potwierdzenie, a tak to serwis w takim przypadku mówi co chce.
    Moja wizyta na forum i szukanie informacji zaczęło się z tego właśnie powodu. Szperając dokładnie znalazłem ShutterCount v1.0b który bezproblemowo łączy się z moim drugim 5D mark3 i sczytuje przebieg.
    Na serwisie powiedziano mi na moje pytanie o dostępność programu autoryzowanego że to nie ich problem i żeby w tej sprawie rozmawiać z Canon Polska.

    Myślę że mój post przyda się wielu użytkownikom bo czytając wcześniejsze widzę że nie ma jednoznacznej odpowiedzi co do konkretnego programu. Jestem ciekaw i będę wdzięczny za wiadomości jak się programik sprawuje u Was.
    Dla chętnych po podaniu meila mogę przesłać na pocztę.
    Ostatnio edytowane przez czarek474 ; 07-06-2014 o 00:38

  10. #450
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: Odczytanie licznika w 40D, 450D, 50D, 500D, 5D MkII, 7D

    U mnie na 5d mark III propozycje czarek 474 nie działają. Działa natomiast to:
    https://drive.google.com/folderview?...2M&usp=sharing

Strona 45 z 48 PierwszyPierwszy ... 354344454647 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •