Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Autofocus w cyfrówkach - nowszy=gorszy?

  1. #1
    !_Rafal_!
    Guest

    Domyślnie Autofocus w cyfrówkach - nowszy=gorszy?

    Noszę się z zamiarem zmiany mojego Canona 350D na coś nowszego i może... dwucyfrowego (30D 40D...) Decyzja zmiany nie jest bynajmniej spowodowana trudnościami z zapamiętaniem większej liczby w nazwie ale...

    Pozwolicie ze opisze moj problem...

    Jakis czas temu przesiadłem sie z Canona 50E na 350D. Przyzwyczajony do stabilnie działającego autofocusa w 50E (jak raz sie ustawił - to mogłem być pewien ze ponowne wciśniecie migawki nie spowoduje jego zmiany) po pierwszym tygodniu zabawy z 350D bylem przekonany ze mam wadliwy model.
    Autofocus nie dość ze działał ZNACZNIE wolniej niz w starej i wysłużonej 50-tce to jeszcze za każdym "kliknięciem" w spust ustawiał sie inaczej. Po zmroku ustawienie ostrości całkiem przestawało być możliwe. Problem nieco rozwiązało zamontowanie lampy - jest w niej takie czerwone światełko które wspomaga autofocus... ale i tak daleko jeszcze do 50E!
    Na Żytniej powiedzieli ze wszystko jest OK i ze czepiam sie... i zebym se obiektyw kupił....
    No to "se" kupiłem... canona 24-70 f2.8. No i faktycznie 350D działa troche sprawniej. Ale jak obiektyw podłączyłem do 50E... to przepaść się tylko powiększyła.

    Przypadkiem wpadł mi jeszcze w rece canon 30 (tez analogowy) tam autofocus działał lepiej niż w 350D ale i tak gorzej niż w starszym - 50E.

    I tu pytania:
    Czy to już reguła ze każdy następny model lustrzanki Canona ma gorszy autofocus?
    Który z modeli cyfrowych ma podobnie sprawnie działający autofocus do Canona 50E?
    Czy wato zamienić 350D na np 40D?
    Z góry dziękuję za wszelkie głosy w tym temacie!

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie

    Af w 40d to najlepiej dopracowany AF canona oprócz 1d.
    miałem 350d i 400d -w 400d już było dużo lepie ale 40d to jest to. Mam 50e i zapewniam cię ze 40d ma lepszy.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Podejrzewam (ale tylko podejrzewam), że gdybyś porównał AF z 50E z tym z jakiejś analogowej 300 czy 3000, to też byś czuł przepaść. To na pewno celowe działanie aby dać powód do kupowania droższych puszek.

    AF jednak się rozwija bo w takim 50E masz 3 pkt liniowe a w 350D 7 w tym środkowy krzyżowy. Ale precyzja działania 350D owszem, pozostawia czasem wiele do życzenia.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  4. #4

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Deep Space 9
    Wiek
    46
    Posty
    185

    Domyślnie

    hmm....ja się tak zastanawiam od czego to zależy....Moja 350D produkuje praktycznie zawsze ostre zdjęcia......Ostatnio z wczasów przywiozłem 3GB zdjęć i nie mam ani jednego z nietrafionym AF....Większość robiłem Kitem 18-55. Czyżby był aż taki rozrzut w jakości.
    Czysta pieńdziesiątka + siakieś szkiełka..... + LowePro Nova 1AW + Velbon DF50 + całkowity brak czasu + coś tam jeszcze

  6. #6

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    34
    Posty
    122

    Domyślnie

    No jasne że warto zmienić!! 40d to nowa konstrukcja , po zmianie wszystko pójdzie jak z górki . A z rozrzutnością Af no cóż zależy to od między innymi od fotografa , po prostu trzeba się nauczyć jak sobie radzić w ciemności z af-em
    EOS 40D + Grip + T10-17 fisheye + C50 f1.8 + 5000AF x2 + compudaypack + Macbook Pro

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adi3124 Zobacz posta
    No jasne że warto zmienić!! 40d to nowa konstrukcja , po zmianie wszystko pójdzie jak z górki . A z rozrzutnością Af no cóż zależy to od między innymi od fotografa , po prostu trzeba się nauczyć jak sobie radzić w ciemności z af-em
    Warto zmieniac na 40D kiedy wiadomo, ze 50D to przelom AF'a w dotychczasowych puszkach?

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    34
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer Zobacz posta
    Warto zmieniac na 40D kiedy wiadomo, ze 50D to przelom AF'a w dotychczasowych puszkach?
    Możliwe ... Ale jak pojawi się 50d to pewnie tani nie będzie a cena 40d na pewno spadnie więc będzie to niezła okazja .
    EOS 40D + Grip + T10-17 fisheye + C50 f1.8 + 5000AF x2 + compudaypack + Macbook Pro

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Sorki - ale kupowanie aparatu z gorszym AF'em tylko dla jego lepszej ceny to chyba malo rozsadne rozwiaznie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •