Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [pplecke] Costerina

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar pplecke
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    24

    Domyślnie [pplecke] Costerina

    Po długich wahaniach... Mam przyjemność zaprezentować 3 fotografie zrobione podczas wycieczki pociągiem retro Costerina, kursującym na trasie Gdynia<- >Kościerzyna.
    Pan Kolejarz

    Costerina

    Pan Maszynista

    Mam nadzieje, że zdjęcia wstawiłem zgodnie z przyjętymi zasadami. Tutaj można je obejrzeć w różnych rozmiarach. Życzę przyjemnego oglądania.
    Ostatnio edytowane przez pplecke ; 26-08-2008 o 23:08

  2. #2
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    1. ciemne
    2. ma klimat
    3. też fajne
    Regulamin pkt 8.

  3. #3

    Domyślnie

    1. Obiekt fajny ale wolałbym widzieć jego twarz. Najlepiej coś na szerokim kącie tak żeby było widać pociąg w tle.

    2. Bardzo fajne, proste ale skuteczne ujęcie.

    3. Według mnie jest to najlepsze zdjęcię z całego zestawu. Mamy miejsce pracy i człowieka który tą pracę wykonuje. Czyli czegoś się dowiedzieliśmy, a na tym polega reporterka.
    Masz może inne ujęcia z maszynownii? Mam na myśli coś nie pozowanego, z chęcią bym je zobaczył.

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar pplecke
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    24

    Domyślnie

    Najlepiej coś na szerokim kącie tak żeby było widać pociąg w tle.
    Fotografia Pana Kolejarza została zrobiona obiektywem 400mm

    Pan Maszynista to moje ulubione zdjęcie w ogóle, niestety nie mam wiele więcej zdjęć bo miałem okazję być w lokomotywie przez może 2 minuty i w tym czasie zrobić foty cyfrą, analogiem (postarać się żeby nie wypaść z lokomotywy przy kadrowaniu ze stałoogniskowym obiektywem) i zamienić kilka słów z Panem Maszynistą (żeby wiedzieć co fotografuję). Może w najbliższym czasie zeskanuję kliszę i coś się nada do pokazania

  5. #5

    Domyślnie

    rzeczywiście pierwsze słabe kontrast mały ciemne i nie ma klimatu
    drugie fajne bo pokazówka taka jak ktoś napisał proste ale dobre
    a 3 ma klimat i to mi ise podoba choć coś jeszcze bardziej naturlanego z pracy jego było by tez fajne
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    pierwsze da sie "podciągnąć" w PSie)) więc nic straconego

  7. #7
    Demigod
    Guest

    Domyślnie

    Do 15 września można wysyłać zdjęcia na konkurs dot. PKP p.t. "Chwilo Trwaj!". Wyślij swoje, masz duże szanse na zwycięstwo. Szczególnie 3, choć 2 też się nada.

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar pplecke
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dzięki za informację i wiarę w ew sukces

  9. #9
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie

    Pan kolejarz (konduktor) czasem macha chorągiewką, sprzedaje bilety (?) itp. Szkoda, że nie pokazałeś otoczenia pracy tego Pana. 2-ka przyjemna. Z trzecim faktycznie, miałbyś szansę zgarnąć jakąś nagrodę w konkursie PKP . Czysty jak na palacza . Dobre zrównoważenie światła - szczegóły w ciemnych (piec) i jasnych (ogień, maszynista) partiach zdjęcia.
    Nikon Z 6 ll, Nikkory Z 28-75/2,8 + Z 70-200/2,8 VR S

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar pplecke
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    39
    Posty
    24

    Domyślnie

    BuRton - masz rację, niestety w takich okolicznościach w kadr właziło wiele ludzi... a Pan Kolejarz zamiast horągiewki miał supernowoczesny radiotelefon

    Pan Maszynista jest czysty bo chyba specjalnie schował ubrudzone ręce "jak ja będę wyglądał..."
    Co do konkursu to Pan Maszynista i Costerina zostały wysłane na konkursik. Jest też nagroda publiczności, więc jeśli macie ochotę możecie zagłosować
    Pan Maszynista
    Costerina

    Pozdrawiam
    Piotr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •