Zobacz wyniki ankiety: Kiedy zmieniam obiektyw, to:

Głosujących
316. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 87 z 87

Wątek: Wyłączać aparat czy nie?

  1. #81
    Bywalec Awatar MaciekCi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    149

    Domyślnie

    Nigdy nie wyłączam, nie mam na to tyle czasu.
    -| Canon 5D | Canon 7D |
    -| 24-70L | 100-400L | 135L | 50/1.4 | 15-85EF-S | M42 | 580EX |

  2. #82
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    85

    Domyślnie

    Hymm... Nigdy się nie zastanawiałem czy to źle ale... nie wyłączam:-)
    PozdRufka
    Flowenol
    -------------------------------------------------------------
    Life is too short for reading MTF charts.
    Craig16229

  3. #83

    Domyślnie

    Stara to dyskusja, ale nikt nie napisał jeszcze o tym, co zauważyłem. Więc podzielę się z Wami moim spostrzeżeniem

    Wierzę, że pomiar napięcia na stykach aparatu dokonany przez jednego z użytkowników jest autentyczny Tylko że jak wyłączy się aparat, to nie widać żadnych informacji o obiektywie na górnym LCD i może to właśnie sprawia, że część wyłącza aparat przed zmianą szkła.

    Jednak kiedy tylko włączy się podgląd zdjęcia na dużym LCD, górny LCD gaśnie... Czyli aparat nie gada wtedy z obiektywem? Czy jak to jest? Wydaje mi się, że to kwestia oszczędności energii. Czy wtedy napięcie na stykach obiektywu może być mniejsze albo żadne?

  4. #84
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Napięcie jest cały czas, co więcej, po nakręceniu obiektywu następuje transmisja danych pomiędzy obiektywem a body NIEZALEŻNIE od położenia wyłącznika.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  5. #85
    Dopiero zaczyna Awatar marb67
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    31

    Domyślnie

    Przez moje ręce przeszło sporo różnych korpusów. Od całkowicie mechanicznych, po współczesne dslr-y. Nigdy nie zwracałem uwagi, na to czy aparat jest wyłączony, czy włączony. Wymieniam obiektyw wtedy gdy mi pasuje. Nigdy się nic złego nie stało.
    Myślę, że gdyby był jakiś sensowny powód aby wyłączać, to zapewne w instrukcjach aparatów coś by było na ten temat. A nigdy nic takiego nie przeczytałem.
    marb67
    Mamiya RZ67, EOS 3, EOS IX, EOS 400D.
    Obróbka E-6, C-41, skanowanie, bęben, nikony, minolta.
    http://www.skanowanie-35mm.pl

  6. #86
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    57
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski Zobacz posta
    Dodam, że przed wyłączeniem korków, trzeba odciąć zasilanie na słupie
    Tak. A przed odcięciem zasilania na słupie trzeba przerwać dopływ do niego prądu z elektrowni

    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    Trzeba mieć trochę zaufania do inżynierów Canona... ;-)
    A tak na poważnie, to po przeczytaniu całego wątku nasuwa mi się pytanie: po co inżynierowie Canona (i innych firm także) skonstruowali i umieścili w konstrukcji aparatu włącznik prądu Czyżby tylko po to, aby go użyć przed czyszczeniem matrycy Chyba z tym pytaniem przedzwonię na Żytnią ;-)
    Ostatnio edytowane przez Jago ; 01-03-2009 o 14:33 Powód: Automerged Doublepost
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  7. #87
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Wyłącznik wprowadza aparat w stan uśpienia od razu a nie po ustawionym czasie. Oraz gdy wyłącznik jest na off to przyciskanie spustu nie budzi aparatu. Po to.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •