to wina nasr... megapikseli na niewielkiej powierzchni i stosownego do tego faktu przetwarzania pikseli.
co nie zmienia faktu, ze na chwile obecna jakosc zestawienia 50D + 28-105 (ktory jest takim sobie lensem) jest co najmniej nie gorsza niz to co dotychczas widzialem z "cztery srebrne literki" z zapietymi mega-cajsami.
Silnik jpg 50D jest dużo lepszy niż z Alfioka. Zobacz jak ładnie Canon posprzątał banding (mimo, że wciąż widoczny) w porównaniu do Sonego. Ciekawe kiedy 5DII sensor zawita do 1.6... a i o samplach na niskim iso nie wspominajmy, do dziś widzę ten NR na włosach modelki przy ISO... 200.
Może RAWy straca tą kompaktowość, ale chyba dopóki Digic nie będzie miał mocy obliczeniowej core2quad nic się raczej nie zmieni. Ten sam problem ma A900, tylko że Sony nie dość że chyba nie ma wystarczająco dobrych algorytmów, to jeszcze ma 24mpix do obrobienia
Mi jpg z 40d też się średnio podobają, ale skoro acr konwertuje rawa kilka sekund, a digic 1/6s to nie ma co się dziwić, że wychodzi... co wychodzi![]()
poniekad tak i trzeba poczekac na to co "cztery srebrne literki" beda wypuszczaly w RAW-ach. bo potencjal tam zdaje sie jest, tylko trzeba go wykorzystac. JPEG-i z dpreview czy od Arka to totalna porazka, zeby delikatnie rzecz ujac
50D wydaje sie miec sporo wygladzania "gratis". ale wstrzymalbym sie z opinia na temat szczegolowosci poki sie nie pobawie RAW-ami
To zupełnie inna puszka w rawie. Ninik na pl.r.f.c. zapodał jpg wołane z rawów IR w czymś co trzeba było skompilować... brrr ... bardzo, bardzo ładnie. Niebo a ziema do jotpega. Całkiem używalne 6400.
Ciekawy jeszcze jestem koloru... już w 40d miało 14 bit, odcienie były zupełnie inne, lepsze niż 20D czy 5D... ciekawe czy 50d da baty Alfiokowi na tym polu, oczywiście piszę o native iso.