Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Dla naprawdę początkujących.

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slaw
    Mnie chodzi o filozofię odpowiedzi. Zawsze można pominąć milczeniem 256 pytanie o to co to kadr. lub wkleic tylko link do wypowiedzi sprzed 2 linijek niżej. No chyba, że to forum tylko dla "zaawansowanych" co w takim przypadku proponuje umieścić w nagłówku
    ano mozna i tak jak mowisz, ale to droga na skróty.Jak sam zgłębiasz wiedze to cos zostaje w głowie. "Dzis pytanie - dzis odpowiedz" to właśnie droga na skróty, a i tak ta metodą do niczego nie prowadzi.

    Forum to masa wiedzy i doswiadczen, ale trzeba sie po nia schylić. A na zupełny początek - nie ma to jak ksiązka o podstawach. To po prostu abecadło. Potem "czytanie" forum idzie jak z płatka. Za jakiś czas sam stwierdzisz, że czytasz po raz setny to samo pytanie i zaczniesz rozróżniac czy ktoś ma problem czy oczekuje "dzis pytanie-dzis odpowiedz"...i zmienisz zdanie
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  2. #22
    Coś już napisał Awatar Slaw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    65
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alv
    ano mozna i tak jak mowisz, ale to droga na skróty.Jak sam zgłębiasz wiedze to cos zostaje w głowie. "Dzis pytanie - dzis odpowiedz" to właśnie droga na skróty, a i tak ta metodą do niczego nie prowadzi.

    Forum to masa wiedzy i doswiadczen, ale trzeba sie po nia schylić. A na zupełny początek - nie ma to jak ksiązka o podstawach. To po prostu abecadło. Potem "czytanie" forum idzie jak z płatka. Za jakiś czas sam stwierdzisz, że czytasz po raz setny to samo pytanie i zaczniesz rozróżniac czy ktoś ma problem czy oczekuje "dzis pytanie-dzis odpowiedz"...i zmienisz zdanie
    Zdanie "1" do "4" OK
    Już to stwierdziłem, ale jednocześnie zauważyłem, że swiat się zmienił. Młodzi przestają się uczyć w takim stopniu jak kiedyś, są bardziej "wyspecjalizowani" / i np. gramatyka polska to już dla nich za dużo - patrz pytanie o "tencze nad Krakowem" lub "ostżegam przed knajpom" / .
    Tylko czy jesteśmy w stanie to zmienić / skoro to powszechne / czy może po prostu im pomóc w tym co robimy dobrze ?

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    To jest powszechne bo najlatwiej dzieciom dawac papiery dyslektykow i olac sprawe...

    Ja nie mam ochoty sie domyslac co oni naprodukowali. Jesli nie potrafia odpowiednio zapytac, to niech nie licza na odpowiednia odpowiedz.

    Nie ma slownika? Nie moga skorzystac? Przeciez pierony leniwe maja wiecej mozliwosci jak kiedys aby napisac to szybko, latwo i przyjemnie. Bedziemy zmieniac cala ortografie bo ktos jest zbyt leniwy aby wbic sobie do glowy pare slow?

    Tak samo forum... Odpowiadac na kazda bzdure co komus do glowy przyjdzie? Nie jest szybciej wpisac w google czy wyszukiwarke dwoch slow i popatrzyc co wypluje zamiast czekac na odpowiedz? Przeciez wiekszosc tych pytan byla wszedzie juz kosmiczne ilosci razy. Wystarczy znalezc.

    Kiedys nie bylo forow (i nawet gugla :>) i dalo sie znalezc w internecie wszystko bez wiekszych problemow. Dzisiaj co? Internet stal sie nagle niemozliwy do przeczesania?

    Sorry, ale moje zdanie jest takie ze lenistwo trzeba zwalczac... Bo w tym tempie to niedlugo beda w toaletach osoby od papieru... Znadz mi to, pokaz tamto, zrob siamto... Jasne...

    Nie wiem co sie stalo ostatnio z oswiata, ale mysle ze to najgorsze co zrobic mozna bylo. Za moich czasow nauczyli mnie w szkole korzystac z biblioteki (netu niestety nie bylo), ze slownika, z encyklopedii, z ksiazek. A dzisiaj? Nie mozna tej informatyki poswiecic na 3 godziny google'a zamiast durne *******y ktorych tam ucza? Mysle ze nawet zacofanych nauczycieli mozna nauczyc obslugi wyszukiwarki w stopniu pozwalajacym przekazac ta wiedze.
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 10-06-2005 o 22:27
    ...

  4. #24
    Coś już napisał Awatar Slaw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    65
    Posty
    89

    Domyślnie

    [QUOTE=KuchateK]To jest powszechne bo najlatwiej dzieciom dawac papiery dyslektykow i olac sprawe...

    Ja nie mam ochoty sie domyslac co oni naprodukowali. Jesli nie potrafia odpowiednio zapytac, to niech nie licza na odpowiednia odpowiedz.

    Się biorę i obawiam, że zmieniamy powoli temat
    Zaraz nam się dostanie od MODERATORA :-D
    Nasza dyskusja przypomina mi moja dyskusję z moją Babcią w momencie gdy słuchałem Niemena / dla niej Wydrzyckiego / . Myślę, że Świat się zmienił i chyba nie możemy / nie potrafimy/ go przyuczać do naszych wyobrażeń. A kończąc ten temat ,to tylko chodziło mi o to by kolega Naszej koleżanki /post nr 1 / mógł spokojnie zapytać i dostać odpowiedź, przynajmniej na początku bezpośrednią, w jaki sposób wcisnąć ten cholerny guzik w Aparacie, by to zdjęcie na 1/20 nie było niewyraźne :-o

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Właśnie czytam i widzę, że po raz kolejny się pojawia ta sama dyskusja. Kończę to. Jak ktoś ma ochotę napisać FAQ to zachęcam. Jak nie, to też dobrze.

    Łatwo wymagać od innych. Radzę każdemu najpierw wymagać od siebie.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •