Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Dla naprawdę początkujących.

  1. #11
    Coś już napisał Awatar Slaw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    65
    Posty
    89

    Angry

    Cytat Zamieszczone przez Dorn
    NIEEEE, nikt nie pamięta. Wszyscy wszystko umieli.


    PS.
    Ciekaw jestem, np. dlaczego wszyscy w większości podają linki do stron po angielsku? A ja akurat znam niemiecki, i co?

    (Przepraszam nie mogłem sie powstrzymać)
    Ni o wlaśnie o tym pisałem. Już nie tylko chodzi o język ale wiele stron podaje informację w niezrozumiałym dla tych młodych-chętnych ludzi języku używając zwrotów zrozumiałych dla ludzi już obytych z sekciarskim słowotwórstwem. A nie wszyscy też mają cierpliwość do przeglądania 257 postów bez żadnej gwarancji, że znajdą odpowiedz na swoje wątpliwości.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slaw
    ... A nie wszyscy też mają cierpliwość do przeglądania 257 postów bez żadnej gwarancji, że znajdą odpowiedz na swoje wątpliwości.
    polecam:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=3323
    mnie pomogło zbic podaną liczbę zdecydowanie w dół
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    51
    Posty
    61

    Domyślnie

    Panowie, bez przesady, jeżeli nie zmusimy użytkowników tego forum do odrobiny zacięcia w temacie doprowadzimy do sytuacji kiedy będziemy operowć językiem "korki" czyli, weź aparat podnieść do oka, naciśnij przycisk.... itp, itd... Jeżeli czegoś nie rozumię, to jest encyklopedia, guuugle parę fajnych stronek w macierzystym języku. Nie dajmy się zwariować. jak dla mnie strona poczatkujący jest ok. Mam tylko małe zastrzeżenia do przerostu "onanizmu sprzętowego" nad praktyką

  4. #14
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Byniek
    Panowie, bez przesady, jeżeli nie zmusimy użytkowników tego forum do odrobiny zacięcia w temacie doprowadzimy do sytuacji kiedy będziemy operowć językiem "korki" czyli, weź aparat podnieść do oka, naciśnij przycisk.... itp, itd... Jeżeli czegoś nie rozumię, to jest encyklopedia, guuugle parę fajnych stronek w macierzystym języku. Nie dajmy się zwariować. jak dla mnie strona poczatkujący jest ok. Mam tylko małe zastrzeżenia do przerostu "onanizmu sprzętowego" nad praktyką
    Zgadzam się, że nie może być tak, że tylko jedna strona (doświadczeni) mają się poświęcać i pisać, bo "nowemu" nie chce się poszukać i ładuje od razu, bez zastanowienia jakieś tam pytanie. I też zgadzam się, że dział dla początkujących jest ok, ale ...
    na początku (1 post) był chyba o przyklejeniu podstaw, a nie ocena tego działu.
    Wydaje mi się, że to było pytanie "nie wprost" czy ktoś napisze coś konkretnego (ale językiem bardzo prostym) a Moderatorzy ten post przykleją.

    Ja jestem za.

    A dział jest OK. Jak i całe forum.

    PS.
    IMHO "onanizm sprzętowy" był, jest i będzie. Bo każdy lubi to co ma (fizycznie, albo w marzeniach). Chyba.
    Ale zauważyłem na formum taką tendencję:
    PYTANIE: Co sądzicie o SŁONIU?
    ODPOWIEDZ_1: No tia, słoń. Ma piękną, wysokiej jakości trąbę.
    ODPOWIEDZ_2: "...trąbę". W filharmonii to gość miał suuper trąbę. ....

    I dalej już leci o trąbkach, puzonach itp instrumentach.
    O SŁONIU zapomniano.
    POCZĄTKUJĄCY się w większości zniechęci.
    Ostatnio edytowane przez Dorn ; 10-06-2005 o 21:22
    40D | 17-40/4L | 70-200/4L | 50/1.8 | 420EX | ... I z tego wychodzi: www.kolec.cba.pl
    ---------------------
    Post ten wyraza opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym nastepujacym po nim dniu.
    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorn
    A dział jest OK. Jak i całe forum.
    ...toż przecie mówie i pomagam jak moge w ramach tego wątku
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  6. #16
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alv
    ...toż przecie mówie i pomagam jak moge w ramach tego wątku
    "I CHWAŁA CI ZA TO"!!

    I wielu INNYM.
    40D | 17-40/4L | 70-200/4L | 50/1.8 | 420EX | ... I z tego wychodzi: www.kolec.cba.pl
    ---------------------
    Post ten wyraza opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym nastepujacym po nim dniu.
    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    51
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dorn, z całym szacunkiem Popatrz ile tematów się powiela w nieskończoność, typu "co do Canona 350D??" "Tamron vs Sigma", itp... itd...Tematy są tak oklepane, że ciężko stworzyć coś nowego. Odkrywcą prochu jest się tylko raz. Jezeli poczatkujący ma bakcyla to temat pociągnie i nie będzie stresu, jak się zniechęci, to z Bogiem, znaczy się "wymiękł" i na huk mu to forum. Forum jest U Z U P E Ł N I E N I E M wiedzy o fotografii a nie głównym żródłem, żródła trzeba dywersyfikować aby wiedzieć więcej, i nie tylko klepiąc w klawiaturze specyfikację DSLR-ów i obiektów + całe inne "badziewie"

  8. #18
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Byniek
    Dorn, z całym szacunkiem Popatrz ile tematów się powiela w nieskończoność, typu "co do Canona 350D??" "Tamron vs Sigma", itp... itd...Tematy są tak oklepane, że ciężko stworzyć coś nowego. Odkrywcą prochu jest się tylko raz. Jezeli poczatkujący ma bakcyla to temat pociągnie i nie będzie stresu, jak się zniechęci, to z Bogiem, znaczy się "wymiękł" i na huk mu to forum. Forum jest U Z U P E Ł N I E N I E M wiedzy o fotografii a nie głównym żródłem, żródła trzeba dywersyfikować aby wiedzieć więcej, i nie tylko klepiąc w klawiaturze specyfikację DSLR-ów i obiektów + całe inne "badziewie"
    ABSOLUTNA RACJA, np. przyklejenie pewnych "podstaw" może być ułatwieniem w UZUPEŁNIANIU.

    PS.
    Nitschowskie podejście do użytkowników chyba nie jest najlepszym sposobem do utrzymywania forum.
    (Nitsche głosił,że mocna jednostka jest lepsza "nie wymięka" a słaba jednostka jest nic nie warta, bo jest słaba)
    Ostatnio edytowane przez Dorn ; 10-06-2005 o 21:49
    40D | 17-40/4L | 70-200/4L | 50/1.8 | 420EX | ... I z tego wychodzi: www.kolec.cba.pl
    ---------------------
    Post ten wyraza opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym nastepujacym po nim dniu.
    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.

  9. #19
    Coś już napisał Awatar Slaw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    65
    Posty
    89

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Byniek
    Dorn, z całym szacunkiem Popatrz ile tematów się powiela w nieskończoność, typu "co do Canona 350D??" "Tamron vs Sigma", itp... itd...Tematy są tak oklepane, że ciężko stworzyć coś nowego. Odkrywcą prochu jest się tylko raz. Jezeli poczatkujący ma bakcyla to temat pociągnie i nie będzie stresu, jak się zniechęci, to z Bogiem, znaczy się "wymiękł" i na huk mu to forum. Forum jest U Z U P E Ł N I E N I E M wiedzy o fotografii a nie głównym żródłem, żródła trzeba dywersyfikować aby wiedzieć więcej, i nie tylko klepiąc w klawiaturze specyfikację DSLR-ów i obiektów + całe inne "badziewie"
    Kurde... a Wy dalej o SPRZĘCIE.... a mnie chodzi o coś innego...Kobitka lub facet robi zdjęcie np SMIENA... zdjecie jest do D. technicznie ale trzeba mu wytlumaczyć kadr, że za daleko, że uciął kawałek ręki.. itp. Nie chodzi mi o SPRZĘT. To pewnie przyjdzie póżniej / o ile kasa pozwoli / . Ale jak ktoś pokaże jak zrobić FOTOGRAFIĘ to pewnie absztyfikant sie nie zniechęci tylko dalej będzie róbował . Co najwyżej dojdzie w pewnym momencie do wniosku, że więcej z tego sprzętu nie wyciśnie i wejdzie na GOOGLE by poszukać pytania :"CANON czy FUJI".
    Mnie chodzi o filozofię odpowiedzi. Zawsze można pominąć milczeniem 256 pytanie o to co to kadr. lub wkleic tylko link do wypowiedzi sprzed 2 linijek niżej. No chyba, że to forum tylko dla "zaawansowanych" co w takim przypadku proponuje umieścić w nagłówku

  10. #20
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slaw
    Mnie chodzi o filozofię odpowiedzi. Zawsze można pominąć milczeniem 256 pytanie o to co to kadr. lub wkleic tylko link do wypowiedzi sprzed 2 linijek niżej.
    O to to to.
    Ewentualnie dopisać na czyją wypowiedz zwrócić uwagę (widziałem kilka razy jak tak robił Vitez)
    40D | 17-40/4L | 70-200/4L | 50/1.8 | 420EX | ... I z tego wychodzi: www.kolec.cba.pl
    ---------------------
    Post ten wyraza opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym nastepujacym po nim dniu.
    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •