Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728
Pokaż wyniki od 271 do 276 z 276

Wątek: Serwis na Żytniej

  1. #271
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Serwis na Żytniej

    Koleżanki/Koledzy, mam pewną wątpliwość. Kupiłem 5D mk I, wiem że te modele miały problemy z odklejającym się (odpadającym) lustrem. Nie wiem, czy poprzedni właściciel wykonał tą serwisową naprawę czy nie. Żytnia milczy... Czy mogę w jakiś sposób dowiedzieć się lub sprawdzić czy zostało to wykonane czy nie, bo jeśli tak, to po co wysyłać aparat do Warszawy. Jeśli jednak nie, uważacie, że lepiej wykonać taką naprawę od razu czy poczekać aż usterka do o sobie znać?!

  2. #272
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Serwis na Żytniej

    Cytat Zamieszczone przez GoomeX Zobacz posta
    Koleżanki/Koledzy, mam pewną wątpliwość. Kupiłem 5D mk I, wiem że te modele miały problemy z odklejającym się (odpadającym) lustrem. Nie wiem, czy poprzedni właściciel wykonał tą serwisową naprawę czy nie. Żytnia milczy... Czy mogę w jakiś sposób dowiedzieć się lub sprawdzić czy zostało to wykonane czy nie, bo jeśli tak, to po co wysyłać aparat do Warszawy. Jeśli jednak nie, uważacie, że lepiej wykonać taką naprawę od razu czy poczekać aż usterka do o sobie znać?!
    Możesz sprawdzić czy aparat był w serwisie, ale bez informacji co konkretnie było naprawiane. Równie dobrze może to być tylko odczyt licznika:

    Naprawa, serwis aparatów fotograficznych, kamer video: Canon, Sony, Sanyo, Leica, Warszawa - C.S.I. Foto i Video
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #273
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Serwis na Żytniej

    Merde dzięki, lookne na to, ale czy istnieje możliwość 'zajrzenia' do puszki i oszacowania czy lustro było upgrejdowane czy nie?

  4. #274
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    36
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Serwis na Żytniej

    Cytat Zamieszczone przez GoomeX Zobacz posta
    Merde dzięki, lookne na to, ale czy istnieje możliwość 'zajrzenia' do puszki i oszacowania czy lustro było upgrejdowane czy nie?
    Tak istnieje taka możliwość, lustro na żytniej wzmacniają kątowniczkami, które widać:


    Przynajmniej w moim przypadku tak było - parę tygodni temu oddałem profilaktycznie (lustro mi nie odpadło ani się nie ruszało) żeby zabezpieczyli "na zaś". No i ok - zlecenie przyjęte, usługa bezpłatna, przy okazji sprawdzili przebieg i dokręcili ruszający się uchwyt od paska - nie zapłaciłem ani grosza :-) No i widoczne są właśnie takie malutkie kątowniczki.

    Nie jestem tylko pewien czy to jedyny sposób naprawy.. Może gdy lustro odpadnie wymieniają cały układ z lustrem "prawidłowo" przyklejonym i wtedy już tych kątowników nie ma? Mi w każdym razie miła pani powiedziała, że został wymieniony cały układ lustra a katowniczki widać :P Więc gdzieś w całym tym rozumowaniu leży niespójnosć albo kątowniczki po prostu przyklejają zawsze ;-)
    5D I + Sigma 35mm + Canon 100mm

  5. #275
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Serwis na Żytniej

    Dzięki za informację PioterD, bardzo pomocne to zdjęcie. Dzisiaj jak będę w domu sprawdzę czy coś takiego mam w aparacie Jak nie to kurs na Żytnią. Dzięki za pomoc raz jeszcze!

  6. #276
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Serwis na Żytniej

    Jeśli było naprawiane lustro to po wpisaniu w ich "eserwis" zobaczysz naprawa na specjalnych warunkach Canona czy jakoś tak
    Co do wymiany to u mnie zamawiali podobno mirrorbox i kątowniki są

Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •