Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 78

Wątek: [djtermoz] - Nowe fotki...

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    SoCal
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Przelecialem twoja galerie i masz naprawde fajne zdjecia! Ogolnie
    wysoki poziom. Te z wielorybami wydaja sie troche nieostre, przy lodce
    i takiej akcji musisz czasy skracac min. do 1/1000. Fajne, ze zawsze masz
    tylko ogon, znam ten bol, patrzysz na wode, czekasz, o on sie w dowolnym
    miejscu znienacka pojawia, zanim zdazysz pstryknac, to jest juz tylko ogon ;-)

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    djtermoz, oglądam któryś raz Twoje zdjęcia z Nowej Zelandii, i muszę napisać, że są naprawdę rewelacyjne. Kocham takie klimaty. Poza tym jestem fanem literatury fantasy, a Władca Pierścieni był kręcony właśnie tam Strasznie mi się podobały pejzaże w tym filmie. Twoje zdjęcia sprawiają, że jeszcze bardziej chcę tam pojechać.
    Ostatnio edytowane przez Kubaman ; 10-12-2005 o 19:45
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  3. #33
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    Przelecialem twoja galerie i masz naprawde fajne zdjecia! Ogolnie
    wysoki poziom. Te z wielorybami wydaja sie troche nieostre, przy lodce
    i takiej akcji musisz czasy skracac min. do 1/1000. Fajne, ze zawsze masz
    tylko ogon, znam ten bol, patrzysz na wode, czekasz, o on sie w dowolnym
    miejscu znienacka pojawia, zanim zdazysz pstryknac, to jest juz tylko ogon ;-)
    Dzieki. Niektore ogony wielorybow sa rzeczywiscie lekko nieostre ale z reguly 1/1000 zupelnie wystarczala. Kolysanie lodzi bylo problemem. Przewaznie mam ogony bo oprocz tego to niewiele tych wielorybow widac - kawalek grzbietu wystajacy z wody. Ogon wiec byl czyms bardziej ciekawym. Dwa razy zdarzylo sie ze humbak wystawil glowe ale tylko jedno zdjecie wyszlo poprawnie przy czym kadr jest dosc nieciekawy wiec go nie zamiescilem. Najciekawsze ujecie byloby gdyby humbak wyskoczyl nad wode ale zaden tego nie zrobil. Stad przewaznie ogony.

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    djtermoz, oglądam któryś raz Twoje zdjęcia z Nowej Zelandii, i muszę napisać, że są naprawdę rewelacyjne. Kocham takie klimaty. Poza tym jestem fanem literatury fantasy, a Władca Pierścieni był kręcony właśnie tam Strasznie mi się podobały pejzarze w tym filmie. Twoje zdjęcia sprawiają, że jeszcze bardziej chcę tam pojechać.
    Bardzi dziekuje za opinie. Co prawda bedac tam akurat na miejscach z filmu sie nie skupialem (a jest ich tam duuuzo) ale w wielu miejscach na Pld Wyspie ma sie te wrazenie ze np. "o a tu to moglby byc Rivendell!".

  4. #34
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie Boston Harbor

    Ogladajac ten samochod na plazy przy zachodzacym sloncu w galerii u snowboardera przypomnialo mi sie, ze sam mam cos podobnego (no, prawie).

    To sa w sumie nienajnowsze fotki bo powstaly kilka tygodni temu gdy pewnej soboty chcialo mi sie wstac o 5 rano i pojechac w kierunku portu nad oceanem by zobaczyc wschod slonca (wszystkie fotki z tego samego dnia, oprocz pierwszej oczywiscie)

    http://www.pbase.com/djtermoz/boston_harbor

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    http://www.pbase.com/djtermoz/image/53348721 to jakies takie ucięte
    http://www.pbase.com/djtermoz/image/53348723 a tutaj ten słupek przeszkadza jak cholera!!

  6. #36
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    jakies takie ucięte (...) a tutaj ten słupek przeszkadza jak cholera!!
    Eee, no tak mialo byc. To ze uciete to w sumie moze akurat nie do konca zamierzone. Po prostu przy stalce 100mm juz mi sie wiecej w kadrze nie zmiescilo. Ale z tym slupkiem to tak celowo wymierzylem... Moze i lepiej byloby bez slupka.

  7. #37
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie Islandia w zimie

    Witam ponownie po dluzszej przerwie (byly Swieta, Nowy Rok = brak czasu)

    Zapraszam do obejrzenia kilku zdjec z drugiej wyprawy fotograficznej w tym roku - po Nowej Zelandii

    czas na Islandie.


    Tym razem zaszalalem bo kto normalny by zwiedzal Islandie w zimie? Nawet jesli to tylko 2 dni. Wyspa lezy blisko kola podbiegunowego wiec na polnocy dzien trwa 4 godziny. Na poludniu (gdzie bylem) jest lepiej - slonce wstawalo o 10:00 a zachodzilo o 17:00 (Oczywiscie caly czas nisko nad horyzontem). Mimo to trzeba sie nauczyc radzic sobie z ciemnosciami. Temperatury sa znosne, jakies -5C tylko ze wieje mocno. Warunki na drodze potrafia sie zmienic w ciagu minuty - slonce, wiatr, za chwile, grad, snieg, potem deszcz i znowu slonce.

    Przy okazji ogladania wodospadu Gulfoss (najwiekszy na wyspie) przyszlo mi fotografowac w najbardziej ekstremalnych warunkach jak do tej pory. Temp. powietrza -5C ale do tego silny wiatr (czyli bylo mrozno), nad wodospadem rozpylona w powietrzu woda wiec wszystko momentalnie pokrywalo sie kroplami wody, ktore natychmiast zamarzaly. Po chwili mialem na kurtce skorupe z lodu (taki pancerz). Gorzej, ze statyw kompletnie zamarzl wiec musialem ograniczyc manipulacje pokretlami zeby ktoregos nie ukrecic. Aparat wygladal jak wyjety spod prysznica - wszedzie krople wody. O obiektyw sie nie balem (17-40/4L z przykreconym filtrem) ale korpus (10D) mogl tego nie przezyc. Przezyl. Przez chwile trzymalem go pod pancerzem (tzn. kurtka) bo myslalem ze tez zamarznie. Aparat musialem obslugiwac w grubych rekawiczkach czego nie lubie, a z kolei ich zdjecie powodowalo natychmiastowe zmarzniecie palcow.

    Podsumowujac, Islandia w zimie to taka lodowa pustynia, gdzie nic nie ma, drzew brak, autostrad brak, a na okolo wyspy leci tylko jedna droga glowna, wnetrze jest niezamieszkale (bo to glownie lodowiec), jedynie na brzegu "cos sie dzieje". Ale mimo to jest fajnie, ludzie przyjazni, goracych zrodel mnostwo, tania energia z wnetrza ziemi, samochody na wodor, ekologia, owce, konie, dzikie ptaki (np. maskonury), miasta budowane na zastyglej lawie, amerykanska baza wojskowa, i pare innych rzeczy.

    Kiedys tam pojade w lecie. Bedzie pewnie ciekawiej.

    Przy okazji zapraszam do sasiedniego watku do odwiedzenia galerii pana Ragnara Axelssona.

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Zdecydowanie te trzy sobie wybrałem:
    http://www.pbase.com/djtermoz/image/54367868
    http://www.pbase.com/djtermoz/image/54367875
    http://www.pbase.com/djtermoz/image/54367872

    jako najładniejsze z całej opowieści. No i gratuluję zwiedzenia Islandii... i zazdroszczę.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Pieknie Panie Djtermoz, pieknie...
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  10. #40
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek
    No i gratuluję zwiedzenia Islandii... i zazdroszczę.
    Eee tam, zaraz "zwiedzenia". To byly tylko dwa dni wiec zobaczylem zaledwie kawalek poludnia wyspy. Choc i tak przejechalem 600km.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •