Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 78

Wątek: [djtermoz] - Nowe fotki...

  1. #21
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie eksperymenty z "cyfrowym Ilfordem"

    w ostatni weekend odwiedzilem znajomych Chinczykow nad jeziorem i mialem okazje do przeprowadzenia pierwszych powazniejszych eksperymentow z cyfrowa fotografia czarno-biala.

    http://www.pbase.com/djtermoz/my_chinese_friends

    efekt jest dosc akceptowalny ale niestety wymaga dlugiego dlubania w Photoshopie. tak jak pisal tu kiedys Czacha - na razie trudno zastapic prawdziwego Ilforda.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Generalnie praktycznie wszystkie mi sie podobaja ...choc na niektorych widac slady Photoshopa

    http://www.pbase.com/djtermoz/image/45424968 moj faworyt

  3. #23
    wróbel
    Guest

    Domyślnie

    Twoja galeria przekonała mnie do zakupu 17-40L. Fotki...brak słów...genialne.

  4. #24
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie

    Do zakupu 17-40L zachecam bo obiektyw jest wg mnie najwyzszej klasy (szczegolnie biorac pod uwage jak trudno jest zrobic dobry superszerokokatny zoom!).

    Natomiast fotki - coz, w przypadku tych czarno-bialych to w kazdym z nich jest tyle "Photoshopa" ze moznaby tym obdzielic kilka zdjec wiec nie sa moze specjalne reprezentatywne dla 17-40L.

  5. #25
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie Boston, Newbury Street

    Uzupelnilem swoja strone na pbase o krotka galerie o jednej z najmodniejszych i drozszych ulic Bostonu - Newbury St. Wszystkie fotki strzelone podczas ostatniego weekendu. Kilka ciekawszych i wiele zupelnie zwyczajnych. Zapraszam:
    http://www.pbase.com/djtermoz/newbury_street

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    bardzo fajne fotki. Szczegolnie podoba mi sie 3 fotka.

  7. #27
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie Whale watching

    W ostatnia niedziele wybralem sie na podgladanie wielorybow. Efekty w miare znosne jak na pierwszy raz. Wielorybow bylo nawet sporo, pogoda sloneczna, tak ze przy ISO200 dalo sie z reki 1/1000s i f/7.1 utrzymac. Wybralem kilka ciekawszych fotek bo zreszta na wiekszosci jest to samo - same ogony. Nie udalo mi sie spotkac humbaka wyskakujacego ponad wode. Szkoda.

    http://www.pbase.com/djtermoz/whale_watching

    Musze powiedziec ze na taka impreze najlepiej zaopatrzyc sie w 20D/1DMkII (cos szybkiego w kazdym razie) + 100-400L IS. Taka kombinacja dala by na pewno najlepsze efekty. Stalka 300/4L IS tez bylaby niezla. Wszystkie fotki strzelalem najdluzsza ogniskowa ktora posiadam czyli 200/2.8L + Kenko 1.4x i czasami bylo to za malo mimo ze wieloryby wynurzaly sie czesto bardzo blisko lodzi. Nie uniknalem cropowania wielu fotek.

    Obok mnie stal caly tlumek turystow z "syfrowkami" wiec non-stop slyszalo sie tylko bip-bip z autofokusa ktory usilowal nadazyc za wielorybami (a to szybkie skurczybyki sa!). Oprocz tego gdzies tam lazil jeden znudzony koles z 1DMkII ktory chyba w ogole nie robil zdjec i jeden koles z Nikonem D1H i czyms co na oko wygladalo jak Nikkor 70-200. Szczerze mowiac troche mu wspolczulem bo z matrycy 2.7 mpx w tym Nikonie to niewiele mu zostanie po cropowaniu.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    To mi sie podoba http://www.pbase.com/djtermoz/image/50247657 ale dziwi mnie ze z takim zestawem wyszedl taki brzydki fiolet, czy to wina tego Kenko ?
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    gdzieś ty kupił taką wielką wanne?
    a tak serio to fotki bardzo fajne

  10. #30
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polaco
    dziwi mnie ze z takim zestawem wyszedl taki brzydki fiolet, czy to wina tego Kenko ?
    Rzeczywiscie mozna tam sie dopatrzec troche magenty. Ale to nie wina extendera bo nie na wszystkich fotkach to jest. Raczej oswietlenie, rozproszenie swiatla na mgielce wodnej czy cos w tym rodzaju.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •