Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: EOS 300 vs. EOS 500N - POMOCY!!

  1. #1
    Krum
    Guest

    Domyślnie EOS 300 vs. EOS 500N - POMOCY!!

    Witam Wszystkich!! Jestem amatorem i całkowicie początkujący. Chcę kupić jakąś lustrzankę w miarę dobrą. Zastanawiam się nad EOS'em 300 i 500N. Jeszcze myślałem na Minoltą 505si i PENTAX'em MZ-50, ale jednak zdecydowanie wolę CANONa. Czy pomógłby mi ktoś? Jakie są różnice między 300 a 500N? Ogólna Wasza ocena? Który lepiej kupić? Z góry dziękuje!

  2. #2
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    EOS 500 to obecny EOS 3000 i sobie porównaj
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  3. #3
    xmarek11
    Guest

    Domyślnie Witam

    Cytat Zamieszczone przez Krum
    Witam Wszystkich!! Jestem amatorem i całkowicie początkujący. Chcę kupić jakąś lustrzankę w miarę dobrą. Zastanawiam się nad EOS'em 300 i 500N. Jeszcze myślałem na Minoltą 505si i PENTAX'em MZ-50, ale jednak zdecydowanie wolę CANONa. Czy pomógłby mi ktoś? Jakie są różnice między 300 a 500N? Ogólna Wasza ocena? Który lepiej kupić? Z góry dziękuje!
    POLECAM CI CANONA 300V JESTEM Z NIEGO BARDZO ZADOWOL;ONY POZDRAWIAM

  4. #4

    Domyślnie

    uwaga one mają plastkowe bagnety!!!

  5. #5
    Artiii
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krum
    Witam Wszystkich!! Jestem amatorem i całkowicie początkujący. Chcę kupić jakąś lustrzankę w miarę dobrą. Zastanawiam się nad EOS'em 300 i 500N. Jeszcze myślałem na Minoltą 505si i PENTAX'em MZ-50, ale jednak zdecydowanie wolę CANONa. Czy pomógłby mi ktoś? Jakie są różnice między 300 a 500N? Ogólna Wasza ocena? Który lepiej kupić? Z góry dziękuje!
    Eos 300 bezwględnie. Lepsza precyzja wykonania aparatu i moim zdaniem lepsze zdjęcia (głębia, kontrasty) testowałem obydwa.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artiii
    lepsze zdjęcia (głębia, kontrasty) testowałem obydwa.
    Rozumiem, ze testowales na tych samych szklach i filamch? 8)

  7. #7
    Uzależniony Awatar gawryl
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    46
    Posty
    810

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artiii
    Eos 300 bezwględnie. Lepsza precyzja wykonania aparatu i moim zdaniem lepsze zdjęcia (głębia, kontrasty) testowałem obydwa.
    tiaaaa.....
    1) glebia nie zalezy od body, tylko szklo+przeslona
    2) kontrasty -> nie body a szklo tu gra role
    350d, KIT 18-55, 50/f1.8, 100-300/f4.5-5.6 USM, 420EX. www.gawryl.pl

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Scaramanga
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krum
    Witam Wszystkich!! Jestem amatorem i całkowicie początkujący. Chcę kupić jakąś lustrzankę w miarę dobrą. Zastanawiam się nad EOS'em 300 i 500N.
    Nie napisze nic nowego,zreszta jak zwykle...
    Jesli szukasz czegos co jest amatorszczyzna i w ciagu Twoich
    postepow w nauce fotografii zacznie Cie ograniczac to nie ma roznicy,ktory z powyzszych wybierzesz.Jesli jednak zamierzasz zajac sie fotografia na powaznie i kazdy zakup bedziesz traktowac jako inwestycje w siebie i rozbudowe posiadanego systemu (tu:Canona) to zapomnij,chlopie,o tych zabawkach i kup sobie cos,co pochodzi lata oraz da Ci mozliwosci kreatywnej fotografii.Jest taka aukcja "Allegro",tam poszukaj sobie Canona 600,630 albo 620.Mozna go kupic teraz z bezcen,ale pozniej przekonasz sie,ze bedzie bardzo cennym narzedziem w Twoich rekach...
    Powodzenia!
    Latwiej kijek pocieniasic niz go potem pogrubasic...

  9. #9
    vadolv
    Guest

    Domyślnie

    Radziłbym kupic coś z wyższej półki np canona 30, 33. kupisz canona 300 zaczniesz robić troche więcej zdjec - zatęsknisz za lepszym. Przerabiałem to.
    Ceny np canona 30 nie są powalające szczególnie na allegro od 500 w górę.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krum
    ... Jakie są różnice między 300 a 500N? ... Który lepiej kupić?
    Ogólnie 500N jest poprzednikiem 300. Różnice są następujące:
    - punkty AF (500N - 3pkt, 300 - 7pkt.)
    - wspomaganie AF (500N - białe światło, 300 - flash/stroboskop)
    - czułość AF (500N - od 1,5EV, 300 - od 1EV)
    - matrycowy pomiar światła (500N - 6 polowy, 300 - 35 polowy)
    - prędkość przesuwu filmu (500N - 1fps, 300 - 1,5fps)
    - podgląd głębi ostrości (DOF) - tylko w 300
    - możliwość zakupienia czarnej wersji korpusu - tylko 500N
    - baterry pack od 300 ma pionowy przycisk migawki i jest bardziej ergonomiczny, od 500N nie ma przycisku i jest jakiś taki "prymitywny" :-)
    I to by chyba było na tyle.
    A co wybrać? Ja bym z tych dwóch wybrał czarny 500N - dlatego, że jest czarny i nie puszcza stroboskopu z lampy błyskowej. Przewagą 300 mogłaby być możliwość przymknięcia przysłony do wartości roboczej, czyli właśnie podgląd DOF; no i ten baterry pack :-)
    Reszta różnic jest dla mnie nieistotna, ponieważ nie robię zdjęć seryjnych i używam tylko środkowego punktu AF.
    A w ogóle to z tych dwóch najlepiej wybrać... trzeci. A mianowicie 50/50E :-) Teraz za "grosze" chodzą na Allegro, a to zupełnie inna klasa sprzętu. Gorąco polecam, sam mam takiego, ponadto mam też 300D black, ale 50-siątki nie oddam :-))

    Pozdrowienia,
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 19-10-2005 o 19:43

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •