Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak to się oblicza.....

  1. #1
    djostry
    Guest

    Domyślnie Jak to się oblicza.....

    Hej !.
    Miałem wcześniej canona S1 powershot, sprzedałem , kupilem EOS300D, z obiektywem kit w standardzie. Chcę sobie zakupic obiektyw sigma do 300mm
    Chodzi mi o to zeby robic zdjecia z przybliżeniem dużym.
    Moje pytanie...canon S1 mial zoom 10X optyczny, to jaki bedzie miał 300mm sigmy przeliczając na canona S1 ??
    Acha...czy jak załoze 300mm sigmy to trzeba go pomnożyć przez 1,6 czyli wyjdzie 480 mm ??

    Niech ktoś mnie oświeci w tym temacie.
    Acha..moze zna ktoś jakąś stronkę z porównaniem zbiżeń obiektywów ?
    Jak przybliża 300mm w stosunku do 55mm ( porównanie ).

    pozdrawiam

  2. #2
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djostry
    Moje pytanie...canon S1 mial zoom 10X optyczny, to jaki bedzie miał 300mm sigmy przeliczając na canona S1 ??
    Bedzie mial po prostu 300mm i tyle (a dokladnie np. 70-300mm, jesli wybierzesz zooma). Tak samo, jak w S1 miales obiektyw 5.8-58mm (38-380mm ekwiwalent). Jesli bys chcial miec taki zakres w zoomie do lustra, to polecam EF 35-350L ;-)

    Krotnosc zooma to stosunek dluzszej ogniskowej do krotszej ogniskowej, nie stopien przyblizenia jak w lornetkach.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djostry
    Hej !.
    Miałem wcześniej canona S1 powershot, sprzedałem , kupilem EOS300D, z obiektywem kit w standardzie. Chcę sobie zakupic obiektyw sigma do 300mm
    Chodzi mi o to zeby robic zdjecia z przybliżeniem dużym.
    Moje pytanie...canon S1 mial zoom 10X optyczny, to jaki bedzie miał 300mm sigmy przeliczając na canona S1 ??
    samo 300mm to zaden zoom. To po prostu stalogniskowy tele-obiektyw o ognisokwej 300mm. Na przyklad obiektyw sigma 18-125: mozna powiedziec ze ma zoom 7x ale juz obiektyw 100-400 ma zoom "tylko" 4x.
    W takim S1 zomm 10x to ekwiwalent ok. 400mm dla klatki 35mm (z tego co pamietam).

    Cytat Zamieszczone przez djostry
    Acha...czy jak załoze 300mm sigmy to trzeba go pomnożyć przez 1,6 czyli wyjdzie 480 mm ??
    Tak.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djostry
    Acha..moze zna ktoś jakąś stronkę z porównaniem zbiżeń obiektywów ?
    pozdrawiam
    http://www.fotograf.fir.pl/dodatki/art9.php

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Hej, nie bądźcie tacy ;-) Ja jeszcze pamiętam dylematy wyboru pierwszego szkła po przesiadce z G5.

    djostry: Twój canon S1 miał obiektyw o ekwiwalencie ogniskowych 38-380mm. Sigma 70-300 będzie miała w cyfrówce zakres 112-480mm. Czyli na szerokim końcu będzie dużo wężej, a na długim końcu będzie trochę wężej. Nie można jednak tego porównywać na zasadzie "jaki jest zoom".

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Sopot
    Posty
    216

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi Ci o obiektyw pokrywający podobny zakres, co w S1, to Sigma 18-200mm. Po przeliczeniu daje to 28-320mm.

  7. #7
    djostry
    Guest

    Domyślnie

    dzieki chłopaki, teraz zrozumiałem juz co z czym się je....i na jakiej zasadzie to się odbywa.

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •