Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sony UP-DR200 czy warto?

  1. #1
    koszal
    Guest

    Domyślnie Sony UP-DR200 czy warto?

    Witam. Zastanawiam się nad zakupem drukarki termosublimacyjnej Sony UP-DR200 za około 5000 zł. Jak się ma jakość jej wydruków do jakości zdjęć z klasycznego minilaba? A jak jest z kosztami? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koszal Zobacz posta
    Witam. Zastanawiam się nad zakupem drukarki termosublimacyjnej Sony UP-DR200 za około 5000 zł. Jak się ma jakość jej wydruków do jakości zdjęć z klasycznego minilaba? A jak jest z kosztami? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
    O kurcze, fajna drukarka
    Gdzie można ją wyrwać za 5k? W BH stoi za $1850

    review

    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...o_Printer.html

    koszty
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc..._Pack_6_x.html
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 14-08-2008 o 10:17

  3. #3
    koszal
    Guest

    Domyślnie

    Tutaj:
    http://www.allegro.pl/item414384548_..._dr200_fv.html

    Ale pisze, że to jakaś promocja, sam nie wiem. Cena nie gra dla mnie wielkiej roli, chodzi mi przede wszystkim o jakość. Jest ktoś w stanie cokolwiek powiedzieć na temat tej drukarki?

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar diverek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Kostrzyn
    Wiek
    56
    Posty
    17

    Domyślnie

    Zamierzam żonie kupić taka drukarke do studia. Dzisiaj ją nawet oglądałem u jej właściciela w mojej okolicy. Drukuje całkiem fajne foty. Jest całkiem szybka ale dość głośna. Oczywiście wymaga odpowiedniej kalibracji. Koszty wg jej właściciela do zaakceptowania. Nic porównywalnego cenowo i jakościowo nie znalazł i decyzji jej kupna nie żałuje.
    Canon 1d mark IIN | Canon EOS 5D | Canon EF 85 mm f/1,2 L mkII | Canon 24-70/2.8 L | Canon 70-200/2.8 IS L |CANON EF 100-400 mm f/4.5-5.6 L IS USM | Canon 100 mm f/2,8 MACRO USM | 2 x Canon SPEEDLITE 580EX | Trochę studyjnych błyskaczy Elinchroma i innego szpeju
    Canon G10

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Ja pracuje na tej drukarce w studiu i wg. mnie jakość wydruku jest kiepska -
    kolory są jakby zamydlone, kiepskie odwzorowanie czerni - tak naprawdę NIE DA się uzyskać prawdziwie czarnego koloru, zawsze będzie jakby szarawy (drukarka była kalibrowana!), aha, no i lekko "pasiaste" zdjęcia wychodzą (trzeba się przyjżeć, chyba to jest słaba rozdzielczość druku), ponadto zdjęcia wydają się lekko nieostre - ale tak jest we wszystkich drukarkach termosublimacyjnych.
    Do zdjęć dokumentowych (dowody, paszp., itp) jest w sam raz, ale żeby wywoływać odbitki 10x15 lub 15x21 bo takie formaty obsługuje (imieniny u cioci, czy nawet śluby) to zdecydowanie nie polecam.
    Kosztuje na tę chwilę ok 6.000zł - to DUŻO za dużo.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    38

    Domyślnie

    Posiadam takową od przeszło miesiąca.
    Wykorzystywana głownie do zdjęć w studio oraz większych formatów- głównie śluby.Kolory są ładne(naturalne po odpowiedniej kalibracji ,czernie pełne i głębokie.
    wady:
    1. niezawodność - pierwsza przyjechała od razu niesprawna,kolejna wysiadła po wydrukowaniu 650 zdjęć.
    2.serwis - do naprawy musiałem wysyłać swój papier i toner bo w autoryzowanym serwisie n i e m a j ą
    3.papier jest zbyt miękki - łatwo go uszkodzić.
    Testowałem drukarki Mitsubishi - tam jakość zdjęć była zdecydowanie gorsza.
    Obsługuje cztery formaty a nie jak napisał Ernest dwa.
    EOS 40D,T-17-50/2,8, EOS-350D, EX580 kit i kupa analogowego sprzętu

  7. #7

    Domyślnie

    Odgrzeje troche temat. Jaki wychodzi koszt druku na takiej drukarce? Ile kosztuje wydruk zdjecia 10 na 15?

  8. #8
    dawids5
    Guest

    Domyślnie

    obecnie koszt wydruku jednego zdjęcie w formacie 10x15 to 0,52 zł brutto

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •