Zobacz wyniki ankiety: Proszę oceń przydatność tego wątku.

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 105 z 105

Wątek: Profesjonalne studio/atelier step by step

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    jak przesadzisz z zarowka modelujaca to bedzie sie wszystko grzac , w ogole lepiej ja na min dac , 250w zarowka to przesada mocna
    no comment...

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrek72t Zobacz posta
    [...]Co do mocy 200 W , spokojnie wystarczy o ile nie planujesz skarajnego przymykania przesłony ( a i wtedy da radę o ile nie jesteś skrajnie przywiązany do iso 100 ).
    Czyli ok, lubie nawet 1600. Dam rade.

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz;
    [...]Teraz w Elinchrom można kupić zestaw 200/400 za niewiele ponad 2k. Do takich zastosowań starczy w razie by co to masz i jedną 400Ws.
    No wlasnie, Elinchrom kusi, pracowalem na tym i fajnie sie sprawowal, ta 400setka jest chyba w drugiej wersji dodatkowo chlodzona wentylatorkiem. Zastanawiam sie jednak nad tym ze Elinchrom nie ma chyba uchwytu typu S tak? Czyli jakies zamienniki bowensowe odpadaja? Zostanie jakas przejsciowka o ktorej tu chyba gdzies na watku czytalem ze malo stabilna. Lub zostanie kupowanie drozszych akcesoriow.
    Ale faktycznie 200/400 fajnie miec na poczatek.

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Ok.

    200/400 Elinchroma zdecydowane i kupione.
    Trafilo sie praktycznie nowe na gwarancji w dosc dobrej cenie.
    Jedyny mankament - z parasolkami.

    Jako ze mam doswiadczenie w studio takie sobie - a te ktore mam opiera sie wlasnie o sprzet Elinchroma - to tylko z softboxami.

    Pytanie - jaka jest wyzszosc (jezeli jakas jest) parasolek (biala rozpraszajaca/srebrna odbijajaca) nad softboxami? Bo zastanawiam sie czy od razu nie wystawic ich na sprzedaz. Softboxy mam upatrzone. Moze jednak warto parasolki sobie zostawic?

    Drugie pytanie - wchodzac w Elinchroma trzeba plakac i placic (akcesoria), albo decydowac sie na zamienniki. Nie ma ich sporo, ale jakies sa.

    Czy sa tez przejsciowki/adaptery umozliwiajace zalozenie osprzetu Bowensa lub jemu dedykowanego na lampe Elinchroma?

    Czy jest duza roznica w jakosci materialu (glownie chodzi mi o rozproszenie swiatla i jego kolorystyke) zamiennikow od oryginalu? Bo moze nie ma sensu wydawac kasy na zamienniki?
    Jezeli ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie to bedzie wdzieczny za pomoc.

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia: widziałem kiedyś jak jeden z fotografów używał do okty Elinchrom lampę Elfo ale odwrotnie aby z lampą Elinchrom to już nie. Wydaje mi się, że skoro wydajemy parę groszy więcej na markowy sprzęt to i warto chyba korzystać z markowych rozwiązań?
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  5. #105
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    zalety parasolki: mobilność, cena
    zalety softboxu: lepsza kontrola nad kierunkiem światła

    nie wiem co może być złego w sofcie, parasolce (OK, te czasem puszczają na szwach - mam taki przypadek, jednak mowa o parasolce za 20 zł!) czy dishu chińskim, osobiście korzystam zarówno z osprzętu od quantuum jak również funsportowego ... są OK, choć te od quantuum sprawiają wrażenie lepszej jakości
    Ostatnio edytowane przez tomekde ; 20-07-2009 o 17:57
    pozdrawiam
    Tomek

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •