Zobacz wyniki ankiety: Proszę oceń przydatność tego wątku.

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: Profesjonalne studio/atelier step by step

  1. #21
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigu Zobacz posta
    Nie chce mi się czytać i analizować np tego
    To dlaczego nam miałoby się chcieć? To twój wybór, nie nasz. Naprawdę oczekujesz że ktoś ci powie "bierz to" i kupisz tak w ciemno jak ci radzą?
    A potem przynajmniej będzie na kogo zwalić winę "bo na forum mi kazali" .

  2. #22
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    Sorry masz rację, w życiu trzeba iść samemu do przodu i nie patrzeć na innych zdanie czy opinię. Samemu trzeba wyrobić sobie zdanie i szukać rozwiązania. Nie zgadzam się natomiast z Tobą, że na forum będę szukał kogokolwiek do obwiniania za swoje decyzje, to absurd.
    Pozdrawaim,

    Zbigu

    PS. Jak ktoś zna super szybki i bezpieczny serwis hostingowy to nadal będę wdzięczny za pomoc ( decyzję podejmę sam - jak zawsze ;-) )

  3. #23

    Domyślnie

    nazwa.pl i nq.pl, oba działają pewnie i wydajnie

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar pazurek
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 294

    Domyślnie

    20GB na galerie na www? To ile Ty chcesz tych zdjec wystawiac? Biorac pod uwage, ze na takiej sredniej wielkosci wystarczy powiedzmy 200KB, to wychodzi 100 tysiecy fotek.

  5. #25
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    Tam będą fotki do oglądania jak i do ściągnięcia w pełnej rozdzielczości np. RAW 20-25MB/fotkę, JPG to tylko 10-20MB/fotkę, TIFF to już kilka razy więcej. Nie pytaj dlaczego, poprostu taki mam pomysł na ten serwis.

    A więc 10-20GB to bardzo mało miejsca, ja już mam na dyskach ponad 2TB materiałów do publikacji a więc będę musiał bardzo dokładnie i starannie wybierać fotki ale to już moje zmartwienie. Szybki transfer w tym przypadku to konieczność.

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    stary przy takich zasobach potrzebujesz przede wszystkim transferu bo to raczej on stanie się szybko piętą achillesową serwera
    dwaj giganci: home.pl, nazwa.pl
    do takich potrzeb być może niezbędny stanie się serwer dedykowany (w zależności jak bardzo będziesz zajeżdżał serwer wirtualny - prędzej czy później dostaniesz kopa) - dobrą ofertę ma firma ovh.pl - ale tu trzeba już coś wiedzieć o zarządzaniu serwerem lub mieć kogoś w rodzaju administratora którego będziesz opłacał
    BTW; ciekawy poruszyłeś problem, ale trochę w prowokacyjny sposób, sam stoję przed potrzebą zorganizowania sobie studia; bądź wynajem na godziny, bądź własnego, ja już trochę fotografuję na stole bezcieniowym z lampami studyjnymi więc mniej więcej wiem czego chcę w kwestii sprzętu, jednak nie mam zupełnie doświadczenia z dużym, profesjonalnym studiem
    zastanawiałem się nad jakimiś warsztatami, kursami - ot tak żeby obyć się trochę - mnóstwo tego znajdziesz przez sieć
    druga sprawa: wynajem na godziny: nie wiem jak właściciele takiego studia patrzyliby na żółtodzioba? czy chcieliby aby uczył się na ich sprzęcie? - tego nie wiem, ale boję się trochę takiej konfrontacji - może to głupie ale mam jakąś blokadę przed podjęciem pierwszej rozmowy
    pomyśl o tym
    jest również sporo fajnych filmów na youtube - można podpatrzeć na czym i jak pracują inni
    wiem ze najlepiej byłoby zorganizować sobie własne studio i tam praktykować pozyskaną w ten czy inny sposób wiedzę, ale to kosztuje bo w dużej mierze uczymy się wtedy na własnych błędach
    cennym doświadczeniem będzie wizyta na targach foto - mnie foto video w Łodzi wiele rozjaśniło - wystawiają się dystrybutorzy/producenci sprzętu oświetleniowego i wyposażenia studia, można pogadać i obejrzeć sprzęt na żywo, zabrać parę katalogów i w domu przemyśleć sprawę na spokojnie
    w stolicy działa firma medikon która jest przedstawicielem firmy Fomei - wiem że mają studio demonstracyjne w Warszawie - nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać się tam, porozmawiać, popatrzeć, popróbować ... - nawet jeśli miałbyś kupić sprzęt innego producenta
    Ostatnio edytowane przez tomekde ; 19-08-2008 o 21:19
    pozdrawiam
    Tomek

  7. #27
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Tobie za cenne rady, z przyjemnością z nich skorzystam, szczególnie demo studio. Ja mam takie same opory przed korzystaniem z czyjegoś studia, ja poprostu potrzebuję prywatności i wypracowania własnego stylu, nie sądzę abym uczył się patrząc na kogoś lub wykonując swoje zdjęcia pod okiem lub nadzorem kogokolwiek. Filny w necie, ciekawy pomysł na inspirację dla swojego studio.

    Fajnie, że nie tylko ja myślę o stworzeniu czegoś więcej niż tylko robienie sobie zdjęć na pamiątkę

    Serwizy home.pl i nazwa.pl wydają się ok, sprawdzę ich wydajność i popytam jak z bezpieczeństwem danych.

    Kurs jest obowiązkowy, zawsze warto uczyć się i poznawać tajniki robienia dobrych technicznie zdjęć, reszta to już umiejętność uchwycenia tej właściwej chwili.

    pozdrawiam, Zbigu

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wars i Sawa
    Wiek
    51
    Posty
    364

    Domyślnie

    Obyś nie zapomniał o aspekcie biznesowym ... czyli jak tym zarobić. No chyba, że to ma być działalność przynosząca straty i dużo wolnego czasu albo pozowanie za zdjęcia ;-)

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    291

    Domyślnie

    Co do hostingu to zobacz też oprócz home.pl i nazwa.pl - kei.pl
    Pozdrawiam,
    Michał

  10. #30
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    Podobno ta firma robi przyzwoity sprzęt i nie drogo http://www.elfo.com.pl/.

    Rozmawiałem z profesjonalistą, powiedział, że 30mkw studio wystarczy, 5 lamp i można robić cuda.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •