Zobacz wyniki ankiety: Proszę oceń przydatność tego wątku.

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105

Wątek: Profesjonalne studio/atelier step by step

  1. #11
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    Sądzę, że wersja dla leniwych, macie jakieś namiary, linki na kreatorów takich serwisów www w wersji "pod klucz". Prawdę mówiąc jeszcze nie widziałem strony która by mnie zachwyciła swoją treścią, sposobem prezentacji prac etc.

    Druga kwestia dla mnie równie ważna czyli studio. Macie może jakieś zdjęcia z wewnątrz takich miejsc, jak są urządzone, wyposażone...?

    Trzecia kwestia to uruchomienie całości, promocja, zdobycie zainteresowania wśród innych agencji, potencjalnych modeli, etc.

    Moim zdaniem trzeba szukać możliwości wyjścia do ludzi ze swoją pracą a nie tylko trzymać zdjęcia na dyskach.

    Jak się posunąć do przodu?

  2. #12
    100dool
    Guest

    Domyślnie

    Co do urządzenia studia i wyposażenia polecam książkę: Fotografia studyjna Michaela Freemana, teraz jest bardzo trudno dostępna bo ostatnie wydanie było chyba w 1993, ale dla chcącego nic trudnego.


    Znalazłem na forum:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=8817&page=12
    Ostatnio edytowane przez 100dool ; 12-08-2008 o 22:30

  3. #13

    Domyślnie

    Co do strony skoro napisałeś że potrzebujesz profesionalnej strony www to wersja dla leniwych i cms bez odpowiedniego przystosowania odpadają.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Orany.
    Skoro ,,powoli dorastasz'' by zacząć być profesjonalistą, to również powoli zacznij się nim stawać.
    Od razu nie zbudujesz studia, nie zrobisz tego na podstawie rad. A jeśli mimo wszystko zrobisz, to wejdziesz do środka i nie będziesz wiedział co począć. Potrzebne Ci będzie doświadczenie.
    Opracuj temat do zdjęć, wynajmij studio, model(k)i, wizażyst(k)ę, albo marwych natur ponaprzynoś i przedmiotów do fotgrafowania i zaczynaj. Poproś właściciela studia o pomoc, pytaj o wszystko.
    Zobacz w jednym studiu jak jest, w drugim, albo załap się na parę sesji jako asystent, pooglądaj na czym to polega.
    Kup małe lampy, porób drobne pakszoty w domu, zobacz co się dzieje ze światłem. Potem kup większe lampy i więcej akcesoriów do nich i kombinuj dalej. Jak Ci będzie za ciasno, to będziesz wiedział o ile więcej miejsca potrzebujesz, oraz jakiego lokalu Ci potrzeba. Jak już w nim wszystko sprawdzisz, potestujesz i zrobisz sporo zdjęć, będziesz z kolei wiedział, jakiego sprzętu musisz dołożyć, aby pracowało się wygodniej i wydajniej. Tak, wygodniej, a nie w ogóle. Bo zawsze można wykombinować coś z niczego, można przy lichych halogenach z parasolkami i kawałem styropianu robić świetne zdjęcia studyjne. Drogi sprzęt jedynie znacznie ułatwia pewne działania, ale musisz się samemu dowiedzieć jakie oraz co chcesz przy pomocy tego sprzętu osiągnąć.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Zbigu Zobacz posta

    Jak się posunąć do przodu?
    Zdjęcia rób!
    Ostatnio edytowane przez minek ; 13-08-2008 o 00:42 Powód: Automerged Doublepost

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    POZNAN + 50
    Posty
    334

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100dool Zobacz posta
    Co do urządzenia studia i wyposażenia polecam książkę: Fotografia studyjna Michaela Freemana, teraz jest bardzo trudno dostępna bo ostatnie wydanie było chyba w 1993, ale dla chcącego nic trudnego.


    Znalazłem na forum:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=8817&page=12
    ta ksiazka jest chyba w emulu?
    sam jestem laikiem w kwesti swiatla studyjnego ale jesli chodzi o wyglad studia to polecam strobist.com, sam tez chetnie odwiedzilbym prawdziwe studio zeby zobaczyc co jest wazne, ile swiatla jak to wyglada, teoria bez praktyki jest ulotna
    Canon EOS, Tokina, Tamron, SpeedLite, Quantuum, Yongnuo

  6. #16
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    Ok, dobre rady, książka na pewno będzie pomocna. Próby w domu, też super pomysł, właściwie już to robię ale na razie bez dodatkowych lamp etc. Na pewno warto w tym kierunku też iść. Odwiedzanie innych? Nie wiem czy to ma sens, po pierwsze nie wiem czy właściciele takich miejsc będą zachwyceni do a. zdradzania swoich sekretów, b. poświęcania swojego cennego czasu etc.
    Praca jako asystent, pewnie była by fajnym przeżyciem i doświadczeniem, chyba warto to rozważyć chociaż nie wiem, czy dam radę (opory "mentalne").

    Tak czy owak, na pewno trzeba zobaczyć jak działa takie profesjonalne studio od środka i wyrobić sobie własne zdanie. Problem w tym, że wielu fotografów uważa siebie za mistrzów a ich zdjęcia są poprostu marnej jakości. Dobrze jest pracować z kimś kto ma talent i wie o co chodzi.

    1. Przeczytać książkę
    2. Jak się da to zapoznać się z działającym profesjonalnie atelier.
    3. Równolegle eksperymentować w domu
    4. Zacząć od martwej natury
    5. Zlecić zrobienie serwisu WWW profesjonalnej agencji???


    Ok to już coś na start.....

    Inne rady?

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigu Zobacz posta
    Odwiedzanie innych? Nie wiem czy to ma sens, po pierwsze nie wiem czy właściciele takich miejsc będą zachwyceni do a. zdradzania swoich sekretów, b. poświęcania swojego cennego czasu etc.

    Ok to już coś na start.....

    Inne rady?
    Na ostatnim plenerze kkm były zajęcia studyjne z fachowcem z wieloletnim doświadczeniem, który nie tylko znał się na rzeczy, ale dodatkowo potrafił tę wiedzę przekazać, byli też przedstawiciele producenta lamp, można było się wiele rzeczy dowiedzieć, nauczyć. Takich możliwości jest w Polsce sporo, wystarczy poszukać (nie zawsze za darmo jak w tym wypadku).

    Konkretnie chodziło o Pana Niesporka http://www.foto-niesporek.pl/
    Myślę, że jeśli Cię stać na to to spokojnie możesz się z tym Panem umówić na indywidualne lekcje. Aby poznać podstawy i nabrać jako takiego rozeznania weekend powinien wystarczyć.
    Ostatnio edytowane przez KvM ; 13-08-2008 o 11:27

  8. #18
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    Nie mogę trafić na tę książkę, ma ją ktoś do "pożyczenia" do przeczytania?

    Mam pytanie: Czy można robić fotki na pokazach mody, bez specjalnych zezwoleń etc, poprostu wejść i zrobić sobie małą sesję przy okazji?

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Poszukaj książek np. wydawnictwa Rotovision (po angielsku) np. jest parę pozycji na temat np. portretów, aktów itp. (z przykładami ustawiania lamp). Polecam pogadać z gościami z bowensa czy elfo (producenci osprzętu studyjnego)
    a co do pokazów mody to zależy od organizatorów - z reguły trzeba mieć jakąś akredytację ale dosyć często wystarczy o nią poprosić.. z marszu to dobrze albo mieć jakiś papier (legitymacja prasowa itp.) albo wyglądać jak profesjonalista - zależy jaka ochrona będzie i co organizator wymyśli
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  10. #20
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    Uff, przeczytałem książkę Freemana Fotografia Studyjna, fajna, trochę staroświecka ale pewne reguły i zasady są takie same np. oświetlenie więc nie ma co narzekać.

    Kolejne pytanie: Z jakiego serwisu (Hostingu) najlepiej waszym zdaniem skorzystać, interesuje mnie przede wszystkim a. bezpieczeństwo danych, b. bardzo szybki transfer. Zależy mi głównie na WWW 10-20GB lub więcej przestrzeni pod galerię zdjęć. Nie chce mi się czytać i analizować np tego http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=63958

    Z przyjemnością pokazałbym Wam kilka fotek (portretów) jeszcze bez studia, tak poprostu zrobionych, szczególnie moimi dwoma najlepszymi (moim zdaniem) obiektywami tj. 35mm f1.4L USM oraz 85mm f 1.2L II USM.

    Mój ranking to:

    1. 35mm f1.4L ten jest poprostu wspaniały
    2. 85mm f1.2L II ten jest genialny do portretu, poprostu boski
    3. 135mm f2.0L ten jest bardzo ostry ale ma to coś, że go nie lubię
    4. 70-200mm f2.8L IS ten poza 200mm jest OK
    5. 24 -70mm f2.8L ten jest super "u Babci na imieninach"
    Ostatnio edytowane przez Zbigu ; 17-08-2008 o 22:51

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •