Zobacz wyniki ankiety: Proszę oceń przydatność tego wątku.

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105

Wątek: Profesjonalne studio/atelier step by step

  1. #1
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie Profesjonalne studio/atelier step by step

    Bardzo proszę o poradę, zamierzam otworzyć profesjonalne studio/atelier fotograficzne, pytanie jak to zrobić krok po kroku?

    Moja specjalizacja to ludzie, portret, etc. czyli wszystko nakierowane na człowieka.

    Interesuje mnie w szczególności:

    1. Jak zabrać się za stworzenie profesjonalnej strony WWW?
    2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu w Warszawie?
    3. Jakie wyposażenie powinienem nabyć do ww projektu?
    4. Jakie kroki podjąć aby stworzyć od zera coś profesjonalnego?


    Wiem, że to temat rzeka ale od czegoś trzeba zacząć, może wśród Was są osoby, które już przeszły ten etap. Na razie poza talentem i podstawowym sprzętem foto (sorry, że nieskromnie) nic więcej nie robiłem w tym temacie.

    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i porady.

    Fotografia jest super, ale jeszcze lepsze jest możliwość dzielenia się swoją pracą, zarabianie na tym, dobre hobby i dawanie ludziom ich własnego piękna...

  2. #2
    Uzależniony Awatar myst
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    700

    Domyślnie

    prowokacja?
    5DII, 5D, 24L, 85L + dodatki.

    Maciek Toliński

  3. #3
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    Nie, absolutnie poważnie....

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar Burner
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Killorglin / Bochnia
    Wiek
    45
    Posty
    16

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc takie pytanie od osoby mającej w stopce to co TY brzmi co najmniej dziwnie...

    Powodzenia!
    "A little bit too much... is just enough for me" - Jean Cocteau

    Fotografia ślubna, reportaż ślubny
    Bartek Witek Photography na Instagramie

  5. #5
    Uzależniony Awatar myst
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    700

    Domyślnie

    Patrząc po stopce, to z funduszami raczej problemów nie będzie... Proponuje poszukać lokalnego dystrybutora firm Bowens czy Hensel - on doradzi czego potrzebujesz do swojego studio pod względem oświetlenia i pewnie nie tylko.
    Jeśli chodzi o lokal, to nie znam wawki, ale jeśli chodzi o lokal, to pomieszczenie do pstrykania wg. mnie minimum 10mx10m (wygodna praca na 85mm) x 4m(minimlna wysokość).
    5DII, 5D, 24L, 85L + dodatki.

    Maciek Toliński

  6. #6
    Zbigu
    Guest

    Domyślnie

    "Stopka" jak wiecie to nie wszystko, można mieć sprzet i nigdy nie wyjść z ukrycia, ja powoli dorastam do tego aby zacząć coś robić na poważnie, potrzebuję Waszych rad jak powietrza i to nie jest żart. Jak wiecie lepiej jest zapytać i zawsze można się czegoś nauczyć.

  7. #7
    Coś już napisał Awatar arapaho
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Swiat
    Posty
    72

    Domyślnie

    Zrobisz prof., studio a potem usiadziesz i zaczniesz plakac co z tym zrobic
    - .. -

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar hroopek
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    34

    Domyślnie zapraszam

    Jak będziesz w krakowie, zapraszam do mnie, pokaze Ci co i jak na podstawie własnego. Trudno jest napisac, lepiej pokazać i od razu chwycisz co jest ważne a co nie...
    Sprzęt to podstawa, ale fizyka działa wszedzie tak samo... dlatego sensowne wydane pieniądze potem owocują...
    Studio to nieco inna zabawa w fotografię, tutaj, każdy detal od razu wychodzi na zasadzie dobrze - źle - studio to wiecej pracy i duzo wiecej przygotowan do sesji...

    Zapraszam do krakowa.

    Ps. W przygotowaniu mamy cykl wykładów o kompozycji, mapie kolorów i cieni. Zajecia poprowadzi jeden z czołowych polskich artystów. Nie zdradzam jeszcze kto bo rozmowy trwają. Warsztaty będziemy prowadzic takze w warszawie wiec bedziesz miał okazje dowiedziec sie bardzo duzo waznych i ciekawych elementów z zakresu kompozycji ... itd.
    Duża Puszka Canon i wszystkie niezbędne klamoty...hmmm i kiedys miałem Trabanta...sedan...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigu Zobacz posta
    1. Jak zabrać się za stworzenie profesjonalnej strony WWW?
    Jest kilka opcji:
    - dla ambitnych - uczysz się xhtml/css/php/sql i piszesz stronę od zera, według własnych potrzeb
    - dla wygodnych - szukasz darmowego systemu cms
    - dla leniwych - znajdujesz firmę która zrobi stronę za rozsądne pieniądze

  10. #10
    Początki nałogu Awatar tom170
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Gogolin/Opole
    Wiek
    39
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofr Zobacz posta
    Jest kilka opcji:
    - dla ambitnych - uczysz się xhtml/css/php/sql i piszesz stronę od zera, według własnych potrzeb
    - dla wygodnych - szukasz darmowego systemu cms
    - dla leniwych - znajdujesz firmę która zrobi stronę za rozsądne pieniądze
    Co do wersji dla ambitnych mówię od razu. Jak nigdy nie programowales to nie dasz rady no chyba ze po pol roku nauki Szczególnie mam na myśli CSS który lubi sie zachowywać w każdej przeglądarce inaczej Mimo poprawnego użycia DOCTYPE zgodnego z W3C strony potrafią sie rozjeżdżać z różnych względów. Zreszta nie będe sie tu rozwodził nad tym ale wg mnie osoba, która nigdy tego nie robiła za bardzo nie ma sie za co brać. Chyba, że użyje photoshopa i zapisze for WEB ze slice toolem a grafike potrafi zrobic to pozniej tylko zrobic iframe i bedzie staromodna strona tabelkowa zupelnie nie dynamiczna. Wszystko co ma być choć nieco bardziej rozwinięte to już spore naklady pracy.

    A co do CMSów to nei wiem nigdy nie probowałem niczego darmowego.

    Dla leniwych opcja najlepsza dla osoby, ktora nie wie jak za to sie zabrać pytanie tylko co dla kogo jest rozsądną ceną ???
    Napisz jakie masz wymagania co do strony jakie ma mieć funkcje, możliwości.

    Ja właśnie skończyłem strone na prace mgr ale klient nie życzy sobie żebym umieszczał linki dopoki nie bedzie działać oficjalnie. Graficznie to moze nie cudo ale wymagała sporo pracowitości. Wszystko na tej stronie dziala na bazie ajaxa więc naprawde trzeba sobie zdać sprawe, że cena rośnie proporcjonalnie do wymagań i funkcjonalności A i napisałem jeszcze do tego program w c# do obsługi i to taki całkiem podstawowy Strona sluzy do sprzedaży odbitek przez www. Myślę, że mogłbym to nawet gdzieś indziej zaimplementować i sprzedać JAk sie już obronie to zrobie może wersje demo
    EOS 400D + KIT + 50mm f1.8 + 70-300mm F4-5.6 SIGMA APO DG MACRO + MiniTrekkerAW + Sherpa 600R no i 4GB karta

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •