Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Sigma Super-Wide II 24mm F2.8 MC AF

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Rrrr
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    44

    Domyślnie Sigma Super-Wide II 24mm F2.8 MC AF

    Witam wszystkich serdecznie chciałem ostatnio zakupić sobie obiektyw szerokokątny i znalazłem Sigma Super-Wide II 24mm F2.8 MC AF w cenie 250zł(używka, ale w bardzo dobrym stanie). To będzie opłacalny interes? Używa ktoś tego obiektywu? Nigdzie nie mogę znaleźć danych o nim (na polskich stronach, ani żadnego testu).

    Pozdrawiam Tomek.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Tarnów
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rrrr Zobacz posta
    Witam wszystkich serdecznie chciałem ostatnio zakupić sobie obiektyw szerokokątny i znalazłem Sigma Super-Wide II 24mm F2.8 MC AF w cenie 250zł(używka, ale w bardzo dobrym stanie). To będzie opłacalny interes? Używa ktoś tego obiektywu? Nigdzie nie mogę znaleźć danych o nim (na polskich stronach, ani żadnego testu).

    Pozdrawiam Tomek.
    Optycznie niezły, lecz to starszy model Sigmy i nie działa z puszkami cyfrowymi od 300D do najnowszych (error99)
    5DMKII

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar Rrrr
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lynx Zobacz posta
    Optycznie niezły, lecz to starszy model Sigmy i nie działa z puszkami cyfrowymi od 300D do najnowszych (error99)
    Bardzo dziękuję. Nie wiedziałem że nie działa z cyfrówkami. To już wolę dozbierać kasę i kupić tą sigmę tylko ze światłem 1.8 =].

    Pozdrawiam Tomek.

  4. #4

    Domyślnie

    A czy ktoś z Was się orientuje czy możliwa jest w tej Sigmie rechipowanie, aby działała na innych przesłonach niż 2.8 bez Errora 99?

  5. #5
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    Pewnie jak jest mozliwa(a najprawdopodobniej jest) to jest to malo oplacalne, koszt napewno pareset zl.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lynx Zobacz posta
    Optycznie niezły, lecz to starszy model Sigmy i nie działa z puszkami od 300D do najnowszych (error99)
    przy każdej wartości przesłony nie działa?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez usef Zobacz posta
    A czy ktoś z Was się orientuje czy możliwa jest w tej Sigmie rechipowanie, aby działała na innych przesłonach niż 2.8 bez Errora 99?
    W tej już na pewno nie. To jest bardzo stary obiektyw. Ja mam trochę nowszą Sigmę 28-70/2.8 i niestety już nie dało rady.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mate00sh Zobacz posta
    W tej już na pewno nie. To jest bardzo stary . Ja mam trochę nowszą Sigmę 28-70/2.8 i niestety już nie dało rady.
    No to mnie zmartwiliście miałem to szkło z Minoltą D7D, bardzo fajnie się sprawowało a kosztuje grosze. Profilaktycznie wysłałem zapytanie do Sigmy, zobaczymy co odpiszą...

  9. #9
    Początki nałogu Awatar krzychoo
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    47
    Posty
    349

    Domyślnie

    Raczej nie licz na wymianę chipa. Kilka lat wstecz chciałem zrobić to samo w Sigmie 300/4 APO macro - serwis rozłożył ręce.
    Fotografia dzikiej przyrody GALERIA CB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •