Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: z IS ,czy bez

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    20

    Domyślnie z IS ,czy bez

    Chcę kupić obiektyw 70-200 2.8 z IS lub bez i się zastanawiam jest sens wydać o 1800 zł więcej za IS który przynajmniej teoretycznie obniża jakość tegoz obiektywu. Nie mam pojęcia o ile. Słyszałem opinię zawodowego reportera, że lepiej bez IS bo trwalszy a wszelka mechanika może zawsze nawalić. Z opinii tutaj dowiedziałem się znów, że z IS jest lepiej uszczelniony ? Powiedzmy, że kasa nie stanowi bariery wyboru. Po prostu ma długo i dobrze służyć. Sporo fotek w terenie- wędkarstwo, zwierzątka i wszystko co przy okazji wypraw nad wodę.

  2. #2
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Ja bym chyba w przypadku szkla ze swiatlem 2.8 bral bez IS, choc z pewnoscia IS to super sprawa - sam sie przekonalem po kupnie 100-400.
    Jesli bedziesz focil w terenie (swiatlo dzienne badz sloneczne), to IS nie bedzie ci potrzebny w zdecydowanej wiekszosci przypadkow.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Jakbym mial wybierac to na pewno bym wybral wersje z IS'em. A konfort pracy stabilizacji jest ogromny !!
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Ja bym wziął wersję IS. Po jego wyłączeniu jakość nie jest wcale aż tak dużo gorsza niż wersja bez IS (która rzeczywiście jest świetna), a stabilizacja może się przydać, gdy będziesz się nad tą wodą czaił z rana na ptaszki No chyba że zawsze używasz statywu/monopodu - wtedy w ciemno bez IS.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    20

    Domyślnie

    Generalnie będę fotografował na dworze, ale raz po raz na koncert tez go wezmę, do tego klimaty gotyckie więc z założenia duzo mroku. A na dworze o 4-5 światła tez czasami jak na lekarstwo

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    101

    Domyślnie

    no chyba, że będziesz podchodził zwierzątka wieczorami lub rankami, bo przecież wtedy jest najłatwiej coś "ustrzelić". Jakościowo IS nie odbiega za bardzo od modelu bez IS. Sprawdzałem organoleptycznie (podpięte obydwa pod body). Mam IS od 2 m-cy i przydał mi się już kilkakrotnie np. (zdjęcia ślubne, słabe światło i robienie zwierzątek itp.) Jestem bardzo zadowolony a 2.8 to faktycznie jasny obiektyw ale przy 200mm nie zawsze wystarcza
    A wybór należy do ciebie, niestety
    Nie jest łatwo, wiem bo sam przez takie same dylematy przechodziłem ale jestem bardzo zadowolony z tego szkła.
    Coś tam jest do pstrykania

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOM-EK
    Generalnie będę fotografował na dworze, ale raz po raz na koncert tez go wezmę, do tego klimaty gotyckie więc z założenia duzo mroku. A na dworze o 4-5 światła tez czasami jak na lekarstwo
    Auuu.. no jeśli koncerty (do tego takie), to IS konieczny! 70-200IS to obiektyw stworzony dokładnie to takich celów!
    Chyba że (jak wyżej): 100% statyw/monopod.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Jesli bedziesz focil w terenie (swiatlo dzienne badz sloneczne), to IS nie bedzie ci potrzebny w zdecydowanej wiekszosci przypadkow.
    jesli bedzie tak jak mowi kavoo to zostaw te 70-200 i bierz 100-400 IS.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Auuu.. no jeśli koncerty (do tego takie), to IS konieczny! 70-200IS to obiektyw stworzony dokładnie to takich celów!
    Chyba że (jak wyżej): 100% statyw/monopod.
    Tylko ze stosowanie statywow na koncertach chyba nie jest szczesliwym rozwiazaniem (no chyba ze w celach samoobrony - nie mylic z partia) :grin:

    BTW czy ktos slyszal o tym ze sie szkla z IS'em czesciej psuja ?? Bo wydaje mi sie ze kiedys byla taka dyskusja na prfc i wyszlo na to ze sa tak samo maloawaryjne...
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tpop
    jesli bedzie tak jak mowi kavoo to zostaw te 70-200 i bierz 100-400 IS.
    Hmmm 100-400 jest ciemny, juz nie lepiej miec 70-200 + TC 2 ?? Bez konwertera ma sie bardzo jasne tele, a z konwerterem dluuuugie tele tak samo ciemne jak 100-400.
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •